Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez hogy van? A Biblia első...

Ez hogy van? A Biblia első lapjain ott van, hogy porból lettünk, porrá leszünk. De örök életről is beszél. Örök élet hogy jön össze azzal, hogy meghalunk?

Figyelt kérdés

ma 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
A feltámadás hozza össze e kettőt.
ma 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

Csatlakozom az első válaszolóhoz.


A halál az Isten törvénye elleni vétekért járó büntetés.

Viszont Isten gondoskodott Ádám utódainak egy megváltásról, hogy az elveszett életüket visszakapják Krisztus ezeréves uralma alatt.

Ekkor kezdődik el a feltámadás, és az emberek, akiket méltónak talált rá, újra élhetnek a Földön, Isten áldását élvezve.

ma 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

A lélek örök, így az élet végtelen.

Testünk pedig porszem a lélekhez képest.

A Biblia és az egész keresztény hit nem a testünk köré épül. Nem erről szól, hanem a lélekről.

Az ember teste halálra van ítélve. Nincs kivétel. Jézus sem volt kivétel.

Viszont Jézus révén a "feltámadott" testről is van tudomásunk. Na az már romolhatatlan.


Olyan ez a test, ez a földi élet, mint a friss jogsis első autója. Megy, el lehet vele döcögni egy darabig, arra jó, hogy az ember gyakorlatot szerezzen egy test irányításában, mint a friss jogsis egy első autó, vagy egy tanuló autó használatával szerzi meg a kellő tapasztalatokat.


Ez nem végleges test. Porból lett, porrá is lesz. Viszont feltámadott testeket nem látunk ebben a világban. Ahogy a rutinpályán sincs forgalom.

De mégis fontos ez a test, ahogy a tanulóautó is. Ki kell használni, amíg tart.



Amikor a test meghal, a lélek épségben kiszállhat belőle. Mint ahogy egy tönkrement kocsiból is épen kiszállhat az ember. De itt ebben az életben is vannak balesetek, melyből nem lehet épségben kiszállni. Ne menjünk bele olyan helyzetekbe, ahol lelkünk kárát vallja az örök életnek.


Meghalunk, lelkünk pedig a feltámadásban, új testet öltve folytatja az utazását. Az már végleges jármű lesz mindenféle fullextrával. Akadálya annyi lesz, hogy bár színtisztán rálátunk a földi élet egész történelmére beleszólásunk aligha lesz. Csak egynek van beleszólása a földi létbe. Ő pedig a Krisztus, aki a Jézus, kiben nyilvánvalóvá vált az Isten.


Az pedig, hogy ki hogyan képzeli el a túlvilági életet, egyéni szocproblem. Nincs beleszólásunk abba sem. De mind megtapasztalhatjuk. Boldogok, kiknek a lelke meggyógyulhatott. Akinek lelke a test élete alatt elpusztult és vallják magukat lelketleneknek, vajon a számukra készült feltámadott testet ki lakja majd be?


Higgyetek és bízzatok. Legyőzték már e világot.

ma 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

3


A lélek nem halhatatlan, az angyalok sem azok.

Sátán is ellesz pusztítva a démonaival együtt, nem élhetnek örökké.

(Ezékiel 18:4) . . .Amely lélek vétkezik, az hal meg.


Ez a vers utal arra, hogy mindegy az életnek melyik formájában élünk, a halál elkerülhetetlen.

Isten pedig nem azért teremtett a Földre életet, hogy itt gyakoroljon.

Mert akkor nem tett volna ígéretet Isten a Földre vonatkozóan örökké tartó életet.

(Máté 5:5) 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet.

(Zsoltárok 37:11) 11 Ám a szelídek öröklik a földet, és örömmel tölti el őket, hogy határtalan békében élhetnek.

(Zsoltárok 37:29) 29 Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta laknak.


Ádáméknak és mindenkinek az volt az ígérete, a halál sehol nem volt tervezve, Isten az élők Istene nem a holtaké.

A halál az engedetlenség következménye. Ha Ádám nem vétkezik, még ma is élne.

Sajnos valaki nagyon félretájékoztatott téged.

ma 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan a Biblia arról szól, hogy minden élőlény halandó - DE Ádámék egy külön ígéretet kaptak, hogy az ő életüket mindig meghosszabbítja az isten.

Aztán mikor összevesztek - onnan kezdve nem hosszabbította meg.

ma 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"az angyalok sem azok"

Hány éves korukban halnak meg általában az angyalok?

ma 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%

3-as vagyok.

4-es! Belémvesztél Testvérem, de minek?


Leírtam, hogy a lélek örök. Leírtam, hogy kárát vallhatja az örök mivoltának a lélek is, ahogy az ember is kárát vallja az autó-baleseteknek. Nem mindig szállhat ki a lélek épségben vagy egészben a testből, ha a test az útja végére ér.

A kárhozat pedig nem a pokol, hanem a lélek halála. Az öngyilkosok lelke elkárhozik, csak azután lesznek öngyilkosok, ám még az öngyilkosoknál is akadnak kivételek. Bár tény, hogy ritka eset, hogy az öngyilkos azért végez magával, hogy másokat mentsen meg ezzel.


Azt írtam, hogy a lélek örök és az élet végtelen. Alapesetben ez a felállás.

De azt a javadra írom 4-es, hogy tanulmányozod az igét, ugyanis ebből is táplálkozik a lélek, a tanításból és Isten szavából.


Sátán és démonai pedig nem lesznek elpusztítva. Az én bibliám , ahogy a tiéd is ezt írja:


"Az ördögöt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették – itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké." (Jelenések 20:10)


Mivel pedig, hogy az ördög is angyalnak teremtetett, aki bár fellázadt, mégis elpusztíthatatlan. Örökkön örökké gyötrődni fog. Aki pedig gyötrődik, az nem pusztult el.


Jézus pedig ezt mondja a lelkekről, akik teste meghalt:


"Jézus ezt mondta nekik: Vajon nem azért tévelyegtek-e, mert nem ismeritek az Írásokat, sem Isten hatalmát? Mert amikor majd az emberek feltámadnak a halálból, nem házasodnak, férjhez sem mennek, hanem olyanok lesznek, mint az angyalok a mennyekben. Ami pedig a halottak feltámadását illeti, vajon nem olvastátok Mózes könyvében, a csipkebokorról szóló részben, hogy mit mondott neki Isten? „Én vagyok Ábrahám Istene és Izsák Istene és Jákób Istene.” Isten nem a holtak Istene, hanem az élőké. Ti tehát nagyon tévelyegtek." (Máté 22:33)


Ha én tévelygek 4-es, akkor bizony te is tévelyegsz. Így pedig nyilván ugyanabba a gödörbe esnénk bele.

De mondok még nagyobbat:

A te tested és az én testem is gödörbe fog kerülni vagy lángok martalékává válik. Ez elkerülhetetlen. Remélem mindketten épségben szállunk ki belőle.

ma 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 KZitus ***** válasza:

Szia

Isten a föld porából formálta meg az embert, vagyis a föld alkotóelemeiből. Sajnos a bűn miatt meghalunk, és idővel ismét a föld alkotóelemeire bomlunk.

Az örök életről, bizony sokat ír a Biblia, mert Krisztus halála, váltsága, lehetővé tette az embereknek, hogy visszakapják azt, amit Ádám bűne miatt elveszített, vagyis az örök életet. Mivel Ádám itt élt a földön, és ha nem vétkezik még mindig itt élhetne, ezért logikus a Bibliának az az ígérete, hogy az emberek itt élhetnek majd örökké a földön. Csak néhány ígéretet idézek neked:

Zsoltárok 37:29 "Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta laknak."

Ézsaiás 45:18 "„így szól az Úr, a ki az egeket teremté; Ő az Isten, a ki alkotá a földet és teremté azt és megerősíté; nem hiába teremté azt, hanem lakásul alkotá: Én vagyok az Úr és több nincsen!"

Jelenések 21:3, 4

"Erre egy hangot hallottam a trón felől, mely hangosan ezt mondta: „Isten sátora az emberekkel van, és ő velük fog lakni, ők pedig a népe lesznek, és maga Isten lesz velük. És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”

ma 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!