Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, főleg reformátusok! Ti...

Hívők, főleg reformátusok! Ti hogyan viszonyultok az egyházatok politikai kapcsolataihoz?

Figyelt kérdés

Én konfirmált református vagyok, de megmondom őszintén, a kegyelmi botrány óta nem volt gusztusom templomba menni. Nem felejtettem el az Evangéliumot, a Heidelbergi Kátét, a Második Helvét hitvallást. Se Luther Márton, Kálvin János, Zwingli Ulrich, vagy a magyar gályarab-prédikátorok örökségét. De a mai Magyarországi Református Egyház helyzete nekem csalódás.


Szerencséjükre nélkülem is kapnak a hívők számához képest irreálisan magas állami pénzeket, úgyhogy nélkülem is jól megvannak.


okt. 11. 10:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek emberek hibái. Gyalázatos és romlott dolgok, de nem az egyház bűnei. Az ember mindig is tökéletlen és bűnös volt.

Jézus Krisztus ezt mondja:

Mt23:3 “Mindazt tehát, amit mondanak, tegyétek meg és tartsátok meg, de cselekedeteiket ne kövessétek, mert nem azt teszik, amit mondanak.”

okt. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
32%
Az Ószövetség idején a zsidó főpapok koholt vádakkal és hamis tanúkkal ítéltették el Jézust. A vallásháborúk idején embereket öltek meg hittétel-beli különbségek miatt. A keresztes háborúk idején a keresztes hadak feldúlták Konstatinápolyt, a keleti kereszténység bástyáját, ezután a törökök könnyen el tudták foglalni. A Borgia pápák romlott, deviáns életet éltek, saját törvénytelen fiaikat tették meg pl. püspököknek. A spanyol inkvizíció idején Isten nevében kínvallatással csikartak ki vallomásokat a halálos ítélethez. Ezek is vezettek a reformációhoz, amire folyamatosan szükség van, a református egyházon belüli romlottság és hatalomhoz dörgölőzés is ennek fontosságát mutatja. Az ember romlott, az egyházat folyton vissza kell kormányozni a helyes útra, meg kell reformálni, mert eldeformálódott. Ezt az ember bűnre való hajlama okozza.
okt. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Kései Sirató ***** válasza:
okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!