Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy élitek meg az Istennel/Is...

Hogy élitek meg az Istennel/Istenetekkel/ (egyéb) Entitásotokkal levő kapcsolataitokat, a mindennapjaitokban?

Figyelt kérdés
Elnézést, ha valaki számára túl komplikáltan fogalmaztam volna meg a kérdésem, remélem részletesen letudtok írni mindent a saját tapasztalataitok alapján, kort és nemet is írjatok, ha lennétek szivesek, köszi! :)

2017. febr. 5. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Én Egyistenhívő vagyok. És vegyesen! Mindig hittem benne, de nem mindig keresem/kerestem vele a kapcsolatot. Most megint keresem es neha ugy erzem, megtalaltam, neha ugy, hogy nem. Arra is gondoltam hogy nekem a Vele valo kapcsolatomban a legnagyobb akadaly a gyulekezet, ahova jarok. De amikor nem jarok, nem is kommunikalok vele. Szoval elegge furcsa a kapcsolatom eddig vele, de nem akarom hogy vege legyen. Aggodom emiatt!
2017. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Személy szerint úgy ahogy a szavában kéri, hiszen jól tudja, hogy amit leíratott, az működik, ellenben nem íratta volna le.

S a kitartáshoz elengedhetetlen.

(Róma 15:4) 4 Mert mindazt, amit régebben megírtak, a mi oktatásunkra írták meg, hogy kitartásunk által és az Írásokból származó vigasztalás által reménységünk legyen.


(Jakab 4:8) 8 Közeledjetek az Istenhez, és ő közeledni fog hozzátok. Tisztítsátok meg kezeteket, ti bűnösök, és tegyétek tisztává szíveteket, ti határozatlanok.


ahogy olvashatjuk, nekünk kell az első lépést megtennünk felé.

Az első keresztények és Jézus példája alapján láthatjuk, hogy szakadatlanul kitartottak hűségben Isten mellett, ami abban a korban sem volt egyszerű.

A hitüket és az Istennel ápolt kapcsolatot azzal erősítették, hogy naponként olvasták Isten szavát, legalább is ami akkor már meg volt belőle, és elmélkedtek rajta, valamint igyekezték átültetni a gyakorlatba, a minden napi életükbe.

ez minden magát kereszténynek vallónak tennie kell így nekem is. Így egyre szorosabbá válik az Istennel ápolt kapcsolatom, és valóságosabb élőbb lesz Isten és nem egy néha a dobozból elő veszem tárgy, ha szükségem van rá.


ehhez párosult hogy "szakadatlanul", legalábbis egyéni a körülményeikhez képest, mindenki kivette a keresztény szolgálatból a részét, akár köztereken, akár házanként.


Így a keresztények száma gyorsan növekedett, s a jó hír is egyre messzebb terjedt el a Földön.


Jézus azt a szemléltetést alkalmazta, hogy az az ember aki sziklás talajra épít, annak a hite stabilabban áll, mint aki homokos talajra, és az esetleges nehézségek vagy üldözés idején sem lesz ingatag.


Ahhoz hogy sziklás talajon építkezzünk nem elég a felületes alap, mélyre kell ásni az alapot, s a Bibliában olvasott dolgok mögé kell látnunk, hogy megértsük mit akar Isten mondani nekünk és ez hogyan válik a javamra, ha alkalmazom.


(Máté 7:24, 25) 24 Így tehát mindazt, aki hallja e beszédeimet, és cselekszi azokat, értelmes férfihoz fogják hasonlítani, aki sziklára építette a házát. 25 És ömlött az eső, jöttek az árvizek, fújtak a szelek, és nekivágódtak annak a háznak, de nem dőlt össze, mivel sziklára alapozták.


(Lukács 6:47–49) 47 Megmutatom nektek, kihez hasonló mindaz, aki hozzám jön, hallja a szavaimat, és cselekszi azokat: 48 hasonló a házépítő emberhez, aki ásott, és mélyre hatolt, és sziklára vetett alapot. Így aztán, mikor árvíz támadt, a folyó nekicsapódott annak a háznak, de nem volt elég erős ahhoz, hogy megrázkódtassa, mivel jól volt megépítve. 49 Másfelől, aki hall, de nem cselekszik, az ahhoz az emberhez hasonló, aki alap nélkül épített házat a földre. Nekicsapódott a folyó, és azonnal összeomlott, és az a ház teljesen tönkrement.”


Ehhez szükséges ugyancsak a rendszeres gyülekezet látogatása, és az ott tanultakat megosztani egymással, hogy kölcsönösen bátorítsuk egymást a hitünkkel.


egy keresztény sosem unatkozik, mert mindig van tenni valója az Úr munkájában

Nagyon szeretem. :)

2017. febr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!