Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet elérni, hogy...

Hogyan lehet elérni, hogy Isten Igéje az ember életét, kapcsolatait megváltoztassa, igéknek hogy kell engedelmesekedni, hogy valóra váljanak?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Két szó is fura a kérdésedben:"elérni", és "valóra váljanak".

Egyrészt ezt nem lehet "elérni", mivel a hit kegyelemből adatik Jézus Krisztus által. Egész egyszereűen csak higyj, és ezzel mindent elértél. A többi dolog - a változások - a hited gyümölcsei lesznek, amik abból adódnak majd hogy más szemmel látod majd magad és az embertársaidat, ezért alapjaiban változik meg a gondolkodásod és a viselkedésed.


"valóra váljanak" - az igék nem varázsigék. Ehhez többet azt hiszem nem is kell hozzáfűznöm. :)

2010. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

"

Hogyan lehet elérni, hogy Isten Igéje az ember életét, kapcsolatait megváltoztassa"


Alapos agymosással.

2010. márc. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Érdekes, de az előző hozzászólókkal ellentétben én nem látok semmi gondot a kérdéssel. Hasonló kérdés ez ahhoz, amikor a gazdag ifjú megkérdezte Krisztustól, hogy mit cselekedjen, hogy elnyerje az örök életet.


Krisztus azt válaszolta, hogy tartsa meg a parancsolatokat, amiket Isten adott. Erre az ifjú azt válaszolta, hogy ezeket megtartotta ifjúságától fogva, és visszakérdezett, hogy mi fogyatkozása van még? Erre Krisztus azt válaszolta, hogy "ha tökéletes akarsz lenni, eredj, add el vagyonodat, és oszd ki a szegényeknek; és kincsed lesz mennyben; és jer és kövess engem." Az ifjú ekkor szomorúan elment, mert nagy vagyona volt.


Miért hoztam fel azt a történetet? Úgy gondolom, hogy az ige tükröt tart az ember elé, megmutatja, hogy milyen a valóságban, hol vannak a gyenge pontjai, ahol könnyen elesik. Úgy lehet elérni, hogy az ige hasson az életünkben, ha engedelmeskedünk az igének, ha hajlandóak vagyunk áldozatokat hozni azért, hogy másokon segítsünk, hogy másokat - akiket sokszor nagyon nehéz is - szeretni tudjunk. Krisztus kimondja: ez az embernek lehetetlen, mert a bűn által megrontott emberi természetünk "rabul ád a bűnnek" és Pál apostol így kiállt fel: "Óh én nyomorult ember! Kicsoda szabadít meg engem e halálnak testéből?". Egyedül Isten az, aki által lehet győzni a bűn felett, ő az aki képessé tud tenni erre bennünket.

Mit kell tennünk ezért? Semmi mást, csak elismernünk a tehetetlenségünket, és kérni Isten segítségét! Aki engedelmeskedik az igének, az tapasztalja, hogy élete és kapcsolatai megváltoznak, és az Isteni életrend a szeretet életrendje áthatja az életét, és képes lesz megbocsájtani azáltal, hogy elnyeri Isten bocsánatát saját vétkeire!


Üdv. Péter

2010. márc. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

Aki tudományosan vagy művészileg képzett, annak nincs szüksége vallásra.

Johann Wolfgang von Goethe


Gyermekkoromban elszántam magam,

Hogy szólok istennek, ha van.


De nékem ő égő csipkefenyérben

Meg nem jelent, se borban és kenyérben,


Hiába vártam sóvár-irigyen,

Nem méltatott reá, hogy őt higgyem.

Karinthy Frigyes


Nem hiszek a személyes Istenben, s ezt a felfogásomat sohasem titkoltam el, hanem mindig világosan kifejezésre juttattam. Ha van valami bennem, ami vallásosnak nevezhető, az az a határtalan csodálat, amelyet világunk szerkezete ébreszt bennem, világunké, amennyire azt tudományunk feltárni képes.

Albert Einstein


Az erkölcs alapjához tartozik, hogy... senkitől se követeljük meg, hogy olyasmiben higgyen, amit nem lehet bebizonyítani, és ne hangoztassunk érthetetlen, a lehetséges tudás határain kívül eső állításokat.

Thomas Henry Huxley


Tehát mélységesen vallásos voltam, de 12 éves koromban ennek hirtelen vége szakadt. Azáltal, hogy sok közismert tudományos könyvet olvastam, hamarosan arra a meggyőződésre jutottam, hogy sok bibliai történet nem lehet igaz. Ez a felismerés tett gyanakvóvá minden hatalommal szemben, és ez a hozzáállás egész életemet végigkíséri.

Albert Einstein


Az ember, aki alaposan meggyőződött az okság törvényének egyetemes működéséről, egy pillanatra sem tudja elfogadni egy létező gondolatát, aki beleavatkozik az események folyamába. Számára nincs értelme a félelem vallásának, és ugyanilyen kicsi a társadalmi és erkölcsi vallásnak. Egy Isten, aki jutalmaz és büntet, elképzelhetetlen számára annál az egyszerű oknál fogva, mivel az emberi cselekedeteket külső és belső szükségletek határozzák meg, így Isten szemében az ember nem tehető felelőssé jobban, mint amennyire egy élettelen tárgy felelős azokért a mozgásokért, amelyeket végez. (...) Egy ember erkölcsi magatartása rokonszenven, neveltetésen, szociális kapcsolatokon és szükségszerűségeken kell, hogy alapuljon; semmi vallásos alap nem szükséges.

Albert Einstein

2010. márc. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően olvasod (értem ez alatt, hogy vagy vele, hogy egy szimbólumokkal telezsúfolt írást tartasz a kezedben), akkor az ige megtanít élni, tűrni, szeretni, de legfőképp elfogadni.

Most nem a vallásokról beszélek, nem tudom, de nem is a a lényeg, te melyik felekezethez tartozol, hanem maga a hit, és a másik ember feltétel nélküli elfogadása. Ha ezt az egyet meg tudod valósítani, a kapcsolataid is pozitív irányba fognak fejlődni.

2010. nov. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Isten igeje!"

Eloszor is az elmedet kell atitatni ezekkel, hogy aztan mar a gondolataid is tisztak legyenek.

Az ige, az cselekedet. Tehat a gyakorlatban megkell tanulnod azt, hogy nem csak olvasod ezeket, hanem elsajatitod, errol szol Jezus tanitasa.

2010. nov. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
valóban, meg kell tartani a parancsolatokat, ehhez viszont ismerni kell azokat. és miként a gazdag ifjú, sokszor az sem elég, hisz ő gyermekkorától fogva ezt tette. Ima, ismeretszerzés, ismeretek alkalmazása. az etióp eunuchot juttatod eszembe: "érted is, amit olvasol?" kérdezte tőle fülöp.
2010. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kiírtam a bibliából azokat a részeket, amik arról szólnak, hogy mi Isten akarata, majd ezt követően éveken keresztül, ebben gyakoroltam magam, vagyis igyekeztem Isten akarata szerint élni.1-2 év után megváltoztak (pozitívan) körülöttem a dolgok – nem kicsit, nagyon.

Ha a biblia.hit.hu keresőjébe bepötyögöd az akarat szót – ez némileg megkönnyíti a keresést.

Úgy engedelmeskedtem, hogy mindig és minden körülmények között a bibliát tekintettem fő zsinórmértéknek. Ugyan könnyebb rossznak lenni, mint jónak, de megéri a fáradságot.

2010. nov. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!