Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, főleg reformátusok! Ti...

Hívők, főleg reformátusok! Ti hogyan viszonyultok az egyházatok politikai kapcsolataihoz?

Figyelt kérdés

Én konfirmált református vagyok, de megmondom őszintén, a kegyelmi botrány óta nem volt gusztusom templomba menni. Nem felejtettem el az Evangéliumot, a Heidelbergi Kátét, a Második Helvét hitvallást. Se Luther Márton, Kálvin János, Zwingli Ulrich, vagy a magyar gályarab-prédikátorok örökségét. De a mai Magyarországi Református Egyház helyzete nekem csalódás.


Szerencséjükre nélkülem is kapnak a hívők számához képest irreálisan magas állami pénzeket, úgyhogy nélkülem is jól megvannak.


okt. 11. 10:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
7%
Nekem már akkor elment a gusztusom a református vallástól, amikor megláttam Orbánt és megtudtam, hogy ő is az. Nem beszélve Tőkés Lászlóról és a többi patkányról.
okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én hívőként az egyház Istennel való kapcsolatához viszonyulok.

Én hívőként a politika Istennel való kapcsolatához viszonyulok.

Én hívőként az embertársam Istennel való kapcsolatához viszonyulok.


Nem a képzettséget, nem a szavakat, nem a neveket nézem, hanem a tetteket vizsgálom.


Jézus szavai ezek Máté szerint:

"Jaj a világnak a botrányok miatt! Elkerülhetetlen ugyan, hogy botrányok ne forduljanak elő, mégis jaj annak, aki botrányt okoz! " (Máté 18:7)

okt. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Katolikusként megértem a viszonyulásod. Én nem látok bele a református egyház dolgaiba, de csak azzal tudlak bátorítani, hogy Jézus Krisztus örök és ő az igazság, ahogy maga is mondta. Szerencsére nem Balog Zoltán, nem Orbán Viktor, nem Lázár Jani vagy a többi farizeus politikus az út és az igazság, hanem Krisztus. Most rossz ez a helyzet, de ezek az emberek szépen elmúlnak és az emlékük megy majd szépen a történelem szemétdombjára, Hitler, Sztálin, Rákosi, Kádár mellé, ahová valók. Nekünk a nehézségekben is Krisztusra kell tekintenünk. Igen, vannak sajnos melldöngető, de valójában kártékony politikusok, ilyenek régen is voltak és lesznek is.
okt. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Én egyre jobban örülök, hogy katolikus vagyok és nem református. Kicsit fura, hogy a kormányba vagy más magasabb pozíciókba már szinte csak az kerülhet be, aki református. Van olyan ismerősöm, aki átkeresztelkedik, mert akkor szerinte könnyebben jut felfelé :DDD
okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

#4

Katolikusként írom, hogy azért nálunk is van baj, és nem a pedofilozásra gondolok most, hanem a politika és egyház kapcsolatára.

Azért van szerencsénk, mert a katolikus kánonjog kizárja a klerikusok számára, hogy tagjai politikai pártnak és szigorúan véve azt is hogy részt vegyenek pártrendezvényen. Bese Gergőt ott kellett volna kizárni a klérusból, mikor a békemeneten részt vett, ráadásul reverendában...

okt. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem avatkozunk bele a politikába, vagy is nem támogatjuk, de nem is támadunk ellene.
okt. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Kései Sirató ***** válasza:

Sajnos nagyon összefolyik a református egyház és a gyalázatos politika. Nézzétek:


[link]

okt. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nálatok is jó szoros az egyház és politika kapcsolata. De egy katolikus legalább mondhatja azt, hogy a Magyar Katolikus Egyház egy nagy globális szervezet kis része, amit a Vatikánból irányítanak. Így ha itthon akadnak is vele problémák, az a teljes katolikus egyháznak csak egy szeletét érinti.
okt. 11. 13:06
 9/13 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Nem tudom mi értelme van egy nagy egyházból kiragadni néhány embert, aki rossz példa; és azt mondani: “ezek az az egyház.” Nemcsak, hogy elképesztően torz képet ad, hanem elviszi a figyelmet arról, hogy a keresztény célja Krisztus és nem holmi politikai vezetők.

Ezt nem csak a református egyházra, hanem bármely keresztény felekezetre vonatkoztatnám.

okt. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9 Jó, de ha nem egy tíz fős gyülekezetnek a gondnokát lehet kiragadni, hanem egy püspököt...


De mindegy, mert az volt a kérdésem, hogy más is érez-e így. A te válaszod, hogy te nem. Elfogadom, nem fogunk rajta összeveszni.

okt. 12. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!