Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudom, hogy benne...

Honnan tudom, hogy benne vagyok a 144.000-ben? Vagy valami jel?

Figyelt kérdés
tegnap 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Milyen 144.000-ben?
tegnap 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
68%
1. Gondolom Jehova tanú a kérdező
tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

A 144 ezer hagyományosan az a 12 szer 12 ezer ember, akik túlélik a világvégét.

Ezek, ha jól tudom azok, akik mindvégig kitartottak a hitben és asszonnyal nem szennyezték be magukat.

Vagy valahogy így van megfogalmazva, ha jól emlékszem. Valahol a jelenések könyvében van erről szó.


Régen sokat morfondíroztam ezen. Vajon benne vagyok a 144 ezerben? Arra jutottam, hogy hogy ez pont erre van kihegyezve.

Sokan mondják, hogy hisznek az Úrban, de vajon cselekedeteik is ezt igazolják?

Én hiszek az Úrban, mivel nekem az életemet mentette meg. De nem tudom, hogy benne lennék a 144 ezer között. Talán beleférek, talán nem.

Kell nekem tudnom, hogy benne vagyok-e?

ha tudnám elkényelmesednék és rögvest lehúznák a nevem Isten könyvéből.

De úgy gondolom, aki valamilyen formában valósnak éli meg, hogy közte és Isten között valamiféle kommunikáció zajlik, az benne van a 144 ezerben, ha szereti az urat mindennél jobban és embertársait úgy szereti, mint saját magát.

Szerintem, aki felteszi ezt a kérdést és komolyan elgondolkodik rajta, sőt, még választ is igyekszik keresni erre a kérdésre, az esélyes, hogy benne van a 144 ezerben.

tegnap 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hátha itt kérdezed a gyakorin, akkor tuti nem vagy benne.


Előszöris Jézus tanítványának kellene lenned.

A jó Pásztor juhai hallják az Ő hangját..

vagyis lehet kérdezni Jézust, mert válaszol.


János 3,16 szerint két verzió létezik egy ember életében elveszett vagy megtaláltatott.

ma 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 IstenGyermeke1 ***** válasza:

A 144000 jelképes szám. 12 * 12 * 1000.

Bár nem végeztem teológiát, és az Egyháznak sincs hivatalos álláspontja erről, leírnám, én hogyan értelmezem: 12 izraeli törzsre és a 12 apostolra építünk. Ezt mint népet felszorozzuk ezerrel, ahogy azt máshogy is láthattuk a Szentírásban, az ezer az ott hatalmas szám, az örökkévalóság és a végtelen a bibliai számszimbolikában.

ma 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jégszív ***** válasza:

Tudod, mit? Ha ez örömet okoz, képzeld azt, hogy benne vagy.

Ha odaérsz, nem lesz pofára esés: a folytatás már nem tudatosul benned...

ma 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Bibliában írva van, miből tudja valaki, hogy a felkent keresztényekhez tartozik. Ezt nem kérdezi meg senkitől, mert egyértelművé válik, Isten szelleme által.

Mivel nem mindenki tartozik oda, ezért azok akik nem része ennek, nem tudnak neked erre választ adni, mivel nem kaptak meghívást Krisztus királyságába, hogy királyai és papjai legyenek a Földön maradottakon.


Ugyanakkor Isten nem vallások sokféleségéből választja ki a királyi papságot.

A felkent keresztényekkel kapcsolatban a Biblia ezt írja:

(1Korintusz 4:7, 8) 7 Mert ki tesz téged mástól különbbé? Igen, mid van, amit nem kaptál? Ha meg úgy kaptad, miért dicsekszel, mintha nem kaptad volna? 8 Már elégedettek vagytok? Már gazdagok vagytok? Már elkezdtetek királyként uralkodni nélkülünk? Bárcsak elkezdtetek volna királyként uralkodni, hogy mi is királyként uralkodhatnánk veletek!


Egy felkent keresztény nem szeretné magára irányítani a figyelmet, nem beszél az égi elhívásáról rögtön mindenkinek, akivel csak megismerkedik. És persze nem is dicsekszik vele. Nem tekintik magukat kiemelkedő személyiségeknek, Sokkal inkább azt az alázatosságot tanúsítják, amit jogosan azoktól várnak el, ’akikben a Krisztus gondolata van’

(1Korintusz 2:16) . . .Mi azonban ugyanúgy gondolkodunk, mint Krisztus.


(Héberek 5:4) 4 Senki sem azért kapja meg ezt a megtisztelő feladatot, mert akarja, hanem csakis azért, mert Isten hívja el őt, mint ahogy Áront is.

Nem ők választják maguknak ezt a reménységet, hanem Isten teszi rájuk a pecsétjét, vagyis kiárasztja rájuk a szent szellemet.

Ők pedig azonnal válaszolnak az elhívásra, kételyek és félelem nélkül elfogadják, hogy így Isten fiaivá válnak.


Ha megfigyeljük Izrael papságát, annak minden tevékenységével és a nemzetre gyakorolt jótékony hatásával együtt, bepillantást nyerhetünk abba, hogy milyen nagyszerű áldásoknak örvendhetnek majd az emberek a földön Jézus Krisztusnak és alpapjainak a tökéletes és örökké tartó papsága idején, amikor ezer évig uralkodnak majd a föld felett


Ők, mint egységes keresztények, nem részei a világnak, annak politikai, háborús, és egyéb eszméinek, nem tartoznak mindenféle valláshoz, egy Istennek járó egységes imádatban résztvevők tagjai. Kizárólag Krisztus messiási Királyságának tagjai, nem emberi uralkodóké.

Ezért mondja, hogy "asszonyokkal nem fertőztették meg magukat".

Az asszony, itt nem a szó szerinti női nemre utal, hanem olyan vallásokra, emberi szervezetekre, amik nem Krisztus uralmát támogatják.


Ugyan azt a feladatot végzik mint Krisztus, és az első tanítványai. Igyekszenek maradéktalanul ellátni és betartani azokat a parancsokat amiket Jézus utasításba adott. Erkölcsileg is tiszták, fedhetetlenek.


Mivel Isten SZENT, nekik is a lehető legnagyobb mértékben hasonlóan tisztának kell lenniük.

ma 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!