Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Ferenc pápa...

Mi a véleményetek Ferenc pápa ezen kijelentéséről?

Figyelt kérdés

Ferenc pápa bérgyilkosoknak nevezte az abortuszt végző orvosokat.


https://www.youtube.com/watch?v=WZ23HcMD2n4



tegnap 17:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%

"gondolom, akkor Te vegetáriánus vagy."


Ne keverd össze az abortusszal azt, ha megsütök reggelire egy szalonnát. A disznó is élőlény, de nem a saját gyerekem.

tegnap 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

#9

Nem értem a problémád, itt a gyermek élete van középpontban. A Biblia szerint halállal kell sújtani, aki kioltja egy gyermek életét.


A másik idézetem pedig szó szerint írja és tiltja a magzat elhajtását.


"hanem a konkrét gyakorlat, amit a Biblia említ"

Így van, de legalább már nem tagadod, hogy említi, mert valóban említi.

tegnap 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%

Azt gondolom, hogy vannak esetek, amikor szükséges beavatkozás, nemi erőszak, az anya életének veszélyeztetése és vérfertőzés esetén, de semmi esetben sem a harmadik trimeszterben.

Az abortuszt szerintem nem szabad fogamzásgátlásként kezelni mert így az primitív, barbár dolog. Az államnak igyekeznie kell, hogy az abortusz helyett magát a fogamzást megakadályozó védekezést támogassa.

tegnap 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

13


Isten nem jelőlte meg, hogy léteznek okok a megfogant élet kioltására.

Vagy is Isten nem engedélyezi az élet kioltását, akár beteg, akár erőszak által fogant.

Isten az élők Istene, és nem a holtaké.

Soha nem engedte a magzat elhajtást, mert valakit megerőszakoltak.

Ilyet sehol nem olvashatsz, mert nem létezik.

tegnap 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Akkor sem engedi, ha az anya és a baba is bele fog halni. Tehát akkor sem végezhetsz abortuszt, ha ez megmentené az anya életét.
tegnap 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

15

Pontosan.

tegnap 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

A pápa ezt is elmondja a videóban:

"Ember nem olthat ki ember életet"


Ez a lényeg. Mert a bérgyilkosok rendre olyanokat ölnek meg, akik leéltek néhány évet, évtizedeket akár a földön.

Az abortuszt végző orvos pedig olyanokat öl meg, akik még csak levegőt sem vehettek.


Többet vesz el tehát az abortuszt végző orvos az embertől, mint a bérgyilkos.


De bevallom, amikor a fiam megfogant én sem álltam készen az apaságra, ahogyan a fiam anyja sem az anyaságra. 3-szor is volt időpontja abortuszra, mert hol én voltam bizonytalan, hol pedig ő.

Isten látja lelkemet, abban a 2 hónapban, amíg mindez lezárult folyamatosan láttam magam előtt a fiamat. Láttam, ahogy cseperedik, álmomban láttam már felnőttként. Meggondoltuk magunkat. Igaz az utolsó időpontra a párom egyedül elment. Mesélte, hogy ott morfondírozott, hogy bemenjen-e vagy ne. Végül nem ment be. Amikor hazaért a kocsival, az ablakból láttam, hogy sír a kocsiban. kiborultam. Kiszaladtam. Sejtettem, hogy hol volt. Mondta, hogy képtelen volt megtenni.

És bár összeházasodtunk és elváltunk pár év múlva, mégis egyikünk sem bánta meg. A fiam 10 éves. Külföldön él az anyjával, de tanszünetben velem vannak itt Magyarországon. A 10 éves fiam hála Istennek makk egészséges, a magyar mellett németül és angolul is folyékonyan beszél. A 8 éves lányom ugyanez. Nála már nem merült fel az abortusz lehetősége.

Bár el kellett válnunk sem a volt nejem sem én nem csinálnánk őket vissza.


A fiamnak baromi nagy szerencséje volt. Hajszálon múlott a létezése. Ha ő nincs, talán a lányom sem fogant volna meg.

Ha másképp történt volna lehet, ma azon gyötrődnék, hogy hogy nézne ki az életem, ha megtartottuk volna.


Szélsőségesebb esetben akár nemi erőszak útján fogant magzat is ártatlan. Az erőszaktevő pedig nyilván bűnös ember.

De hol van a hiba egy ilyen szélsőséges helyzetben? Nem lehet, hogy a világban vagy a társadalomban van a hiba? Mert abortusszal semmissé tenni egy ilyen dolgot nem lehet. Azzal lehet semmissé tenni egy ilyen szituációt, ha az meg sem történik.


Az orvoslással nincs probléma. De hogy mire használják az orvosok a biológiai tudásukat, abba már bele lehet kötni. Talán magának a társadalomnak lenne szüksége valamiféle gyógyítóra, hogy ilyen szélsőséges esetek elő ne fordítana


A pápa szavaival kezdtem és Jézuséval fejezném be:

" Jaj a világnak a botrányok miatt! Elkerülhetetlen ugyan, hogy botrányok ne forduljanak elő, mégis jaj annak, aki botrányt okoz!" (Mt 18,8)

tegnap 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Nyilván nem lehet semmissé tenni egy némi erőszakot. De vajon milyen élete lesz annak a gyereknek, aki erőszakból fogant, amit az anyja nem bír feldolgozni, és irtózik még a gyerek gondolatától is?
tegnap 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én értem a vallásosok hozzáállását és elviekben elfogadom hogy akár igazuk is lehet. Ha az országban ahol élnek és ahol én is élek egy népszavazás során többségbe kerül az ő nézetük, akkor én elfogadom és aszerint cselekszem. Ha nem kerülnek többségbe, akkor meg kérem fogadják el ők ezt a helyzetet.

Abba mindenképpen gondoljunk bele, hogy minden abortusz tragégia, amelynél biztos, hogy lehetett volna jobb megoldást találni. Azt a szélsőséget is teljes tévedésnek tartom, hogy a témát jó nagy csúsztatásokkal a nők saját teste fölötti szabad rendelkezés ideológiai köntösébe öltöztetik, ahelyett, hogy egy ésszerű, emberséges kompromisszumot keresnénk és megértenénk, hogy egy magzat fogantatás utáni elpusztítása nem lehet tisztességes fogamzásgátlási eszköz

tegnap 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

19


Kedves Komentelő.

Ez nem "vallásosság" kérdése, hanem az Élet forrásának a mindenkire vonatkozó tiltása.

Akár elfogadja valaki Isten létezését, akár nem, az nem változtat azon, hogy Isten tiltja. A "törvény nem ismerése" nem mentesít attól, hogy megszegte.

Ez nem emberek szavazatai alapján eldöntendő, ez Isten fixre mindenkire vonatkoztatja.

Isten nem indít szavazást arra vonatkozóan, hogy ki mit szeretne.

Erről Ő határozott így, és nem változtat rajta.

tegnap 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!