Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tamás evangéliumával pontosa...

A Tamás evangéliumával pontosan mi baj, hogy az nincs a Bibliában?

Figyelt kérdés
Elvileg apokrif írat ugyebár, de nem tudom mi baj van azzal a szövegekkel, amiket tartalmaz, hogy törd át a falat és Én ott vagyok, emelj fel egy követ és én ott vagyok stb...

ma 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
23%
Nem baj kérdése ez. Szubjektív szempontok, az akkori irányelvek alapján rakták össze a Bibliát, sokszor a már megírt könyveken is módosítva.
ma 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában valószínűleg semmi baj nincs vele -míg nem akarjuk beleszuszakolni a Bibliába , vagy nem állítjuk, hogy tulajdponképpen ez is a része csak ez,meg az...

Nem kell ahhoz bibliai könyvecskének, vagy levélnek lennie egy írásnak, hogy hasznos legyen és előrevigyen, vagy lélekemelő legyen, vagy akár inspriráljon és Istenhez vonzzon. Sok "világi" költő, író írásai is ilyen.

Itt az "apokrif" jelző nem elítélő, csak annyit tesz, hogy nem tartozik az ihletett iratok közé.


A Biblia maga is beszél bizonyos próféták írásairól amik az adott korban ismertek voltak, de nem lettek a Szentírás részévé.

ma 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!