Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi tényleg nem...

A Jehova tanúi tényleg nem hajlandók fegyvert fogni.? Ez igaz lehet, vagy valamit magyon elnéztem? ""Nem engednek vért adni maguknak. Sajnos, a gyerekeiknek sem, pedig néha a gyerek élete múlhat ezen.""

Figyelt kérdés
ma 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia.

Jézus tanította, mondta, hogy a követői legnagyobb azonosító jele az önfeláldozó szeretet, amilyen Jézusnak is volt. Nem engedélyezi a harcot, sem mások megölését, semmilyen oknál fogva sem.

Ha az emberek ezt betartanák, máris másként nézne ki a világ.

De a világ az uralkodójának személyiségét tükrözi vissza, aki gyilkos volt kezdetektől fogva.

Ezért nem hajlandóak fegyvert fogni. Emberi életet kizárólag Istennek van joga elvenni.


A kérdés második fele eltér az elsőtől, és provokatívnak tartom.

Számtalanszor írtunk már erről, hogy a vér elutasításának semmilyen egészségügyi következményei nincsenek, még ha látszólag egy beteg esetében erre fogják rá.

Napjainkban annyira fejlett az orvos tudomány, hogy a vért helyettesítő műtétek, még gyermekek esetében sem halálosak. Ha valaki még is az életét veszti, annak más okai vannak, és vérrel is meghalt volna.


Jehova Tanúi bíznak Isten szavában, nem gondolják, hogy Isten azért tiltja, mert azt akarja, hogy meghaljunk.

Ennek nem egészségügyi okai vannak, hanem az élet szentségét tiszteletben tartó oka van.

Isten elmondta, hogy mindenkinek az élete a saját vére, amivel számadással tartozik. (3Mózes 17:11) . . .mert az élet a vérben van.

(3Mózes 17:14) 14 Ugyanis mindenféle élőlény élete az ő vére, mert az élet a vérben van. . . .

Ezt később a cselekedetek könyvében is megerősítették az apostolok a szellem általi határozatkor. Ezért ha ezt betartják jó egészségben lesznek.

(Cselekedetek 15:29) 29 tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól és a szexuális erkölcstelenségtől. Ha gondosan őrizkedtek ezektől, jól lesz dolgotok. Legyetek jó egészségben!”


Ezektől kell őrizkedni, hogy jó dolgunk legyen, és egészségesek maradunk.

ma 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én szimplán keresztény vagyok.


De megfogalmazódott bennem a kérdés. Ha teszem azt egy Jehova tanúját életveszélyes állapotban eszméletlenül viszik be a kórházba, akkor az kérdés nélkül kap vért. Mivel hogy az orvostudomány álláspontja az élete megóvásában vérátömlesztéssel jár. Nincs kit megkérdezni, mert a tanú eszméletlen. Akkor ilyenkor mi történik a tanúval, ha magához tér?


Még egy kérdés megfogalmazódott bennem. Vajon adnak-e vért Jehova tanúi? Én voltam már véradáson. Sőt sajnálatos módon vért is kaptam már. Én úgy látom most, hogy ha Jézus a vérét adta másokért, akkor ezt miért ne tehetné meg ma bárki nyugodt lelkiismerettel. Hiszen az Úr példát adott nekünk. Úgy gondolom az ő példáját követve érdemes vért adni.

A másik pedig, hogy a vértanúk révén az Úr vért is kapott. Nem utasította el az ártatlan vért. Sőt hőssé emelte a vértanúkat az emberek emlékezetében. Vagy legalább is a keresztények szemében.

Vértanúk, mint "önkéntes véradók" erősítették meg az emberek hitét az úrban. Az Úr vére pedig ugyanígy az emberekért ontatott ki.


Tehát nem értem a kérdésben felmerülő hozzáállást a vérhez Jehova tanúinak. Pedig még Krisztus szenvedéseiből is átélhet egy hangyányit az, aki vért ad vagy vért kap. Az Ő kezét is átszúrta a vas.


Ráadásként a vöröskereszt intézi ezeket a véres műveleteket. Vörös kereszt. A keresztel van a gond?


De nem ítélem el Jehova tanúit. Csak egy van, aki igazságosan ítélkezik.


bennem ez a kérdés csak további kérdéseket szült.

ma 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!