Néhányan mért tartja igazabbnak a tudományt, mint a kereszténységet?
A keresztény gondolkodásmód, és Jézus Krisztus szavainak követése nélkül nem lehet jó közösséget, vagy társadalmat kialakítani. A szavai lényegesek, és követendők.
Nincs annál nagyobb örömhír, mint hogy meg vagyunk váltva a bűneinktől, és hogy Isten létezik, és segít nekünk. Imádkozni kell Istenhez, és kérni a segítségét. Hinni kell, hogy Jézus Krisztus megváltotta a világot, és követni a szavait, és olvasni az Újszövetséget.
A tudomány, és az okos emberek el akarják venni ezt a boldogságot.
A tudományra hivatkozva, az autóikkal, és gyáraikkal, környezetszennyező, a társadalmat elpusztító közösséget akarnak.
A tudományos állításaik nagyrésze nem bizonyítható, ők is csak hittel fogadják el, hogy az úgy van.
A működő eszközeik magyarázata is csak hittel van, mert ők sem tudják bizonyítani, hogy az a tárgy úgy működik-e.
Ne töröljétek a kérdést. A vallás kategóriában jó lenne, ha le lehetne írni, hogy mi hajtja azokat a tárgyakat.
Azok a tárgyak, amik szándékosan szennyeznek, és tönkreteszik a természetet, azok démonizáltak, gonosz erő hajtja őket.
Szia
Némely tudományos tétel arra a célra, vagy célzattal készült, hogy Isten létezését kizárja. Mivel nem tudnak mindenre magyarázatot adni, ezért próbálkoznak olyan magyarázatokat, bizonyítékokat kreálni, amiből az Isten nélküli gondolkodást népszerűsíti.
Nem elég alázatosak ahhoz, hogy elismerjék a világegyetemben lévő helyüket, magasabb dolgokra vágynak, elismerésre, hírnévre.
Ha el kellene ismerniük Isten létezését, akkor oda lenne a tekintélyük.
"Némely tudományos tétel arra a célra, vagy célzattal készült, hogy Isten létezését kizárja."
Erre írnál példát?
"Minek írjak?
Hogy lenullázzanak?"
Nem. Azért, írj, hogy legyen súlya a mondanivalódnak. Mert ez így eddig csak hisztis, súlytalan vagdalkozás.
A tudomány és a vallás két különböző dolog. Más kérdésekre keresik a választ, mindkettőnek megvan a maga helye. Lehet hinni Istenben anélkül, hogy tagadnánk egyszerű tudományos tényeket.
Tudomány nélkül nem lenne se könyvnyomtatás, se internet, inkább legyetek hálásak a tudománynak, hogy lehetővé teszi, hogy egy kényelmes fotelból térítsetek, ahelyett hogy gyalog mentek városról városra, mint az apostolok. Meg, hogy bevehettek egy pirulát, ha fáj a fejetek, amit szintén a tudomány tett lehetővé. Mint ezer más dolgot. Persze, el lehet költözni egy lakatlan szigetre és élni ott tudományos vívmányok nélkül, ahogy fentebb valaki javasolta.
"S jutott eszembe számtalan
Szebbnél szebb gondolat..."
...de tök fölösleges leírnom:
Senki nem fog kigyógyulni a vakságból, ha minden igyekezetét arra fordítja, hogy vak maradjon.
"(vallás és tudomány) összhangban kell, hogy legyen."
Laci, most elég értelmesen írtál, de ez utóbbi nem igaz.
Vallás egyáltalán nem szükséges mindenkinek. Semennyi, egy picike sem.
Persze van ember, akinek ez fontos az életében, és ott valóban jó ez az összhang.
De közel se minden ember ilyen. Vannak racionálisak is, nekik nem jó az ilyen "összhang".
A vallás kategóriában mért jöttök tudományos dologgal? A tudományok kategóriából, amihez részben tartozik a kultúra, és a vallás, ami nélkül egy társadalom sem létezhetne, ki van tiltva a vallás, vagy vallásos megközelítés, még akkor is, ha a tudományos tények egymást cáfolják, és semmivel sem hitelesebbek, mint a vallásos megközelítés.
Ha a tudománynak hiszel, akkor ezt a tudományok kategóriába tedd. Hiszen oda tartozik, te vagy az, aki szerint a tudományos magyarázat érthető, és hihető, a vallásos meg nem, de nyilván utána néztél a tudományos dolgoknak, azért tudod, mert szerintem semmivel sem érthetőbb, vagy hihetőbb a tudomány, mint a vallás. Ha ti nem akartok vallást a tudományok kategóriában, akkor mért vagytok itt, és keveritek össze a kettőt, ebben a kategóriában? Valójában itt vallásos, hívő embereknek kéne lenniük, akik ha találkoznak egy nem hívővel, tudnak vele beszélgetni, megmagyarázni dolgokat.
Higgyetek Istenben, és Jézus Krisztusban.
Valamit nagyon félreértettél, kérdező.
A tudományos tények nem cáfolják egymást. Olyan létezik, hogy az egyik tudományos magyarázat (pl. a gravitáció) nem illik össze a másikkal (pl. a kvantumfizika), de ez a modelljeink korlátja, és tudjuk, hogy a valóságban nincs ellentmondás, csak a modell még nem elég jó.
Ugyanezt hol látod a vallásban? Melyik vallás mondja, hogy a tételei még nem elég jók?
A tudományos tételek hitelesek, mert nagyon sokszor ellenőrizték - a vallási tételeket egyszer SEM lehet ellenőrizni, akkor szerinted mennyire hiteles?
A tudományos tételeket nem kell elhinni! Tanuld meg, aztán menj és ellenőrizd.
A vallásban viszont nincs olyan fogalom, hogy "hiteles". Az semennyire sem hiteles. Vagy hihető, vagy nem. De hiteles az nem lehet.
Úgyhogy légy szíves, te se keverd össze ezeket a dolgokat.
Ezen kívül: normális helyen nem lenne probléma, ha tudományos fórumon vallási tételről beszélgetnének. De sajnos itt erre azonnal rárepülnek a turbó fanatikus hívők, és szétdúlják az egész fórumot. Ezért vannak kitiltva a vallási tételek (itt) a tudományból.
Itt viszont lehet tudományos igazságokról is beszélni - AMENNYIBEN érintenek valamilyen vallási tételt. Például ha valaki tagadja az ősrobbanást.
Viszont itt nem a tudomány a főszereplő, ezért alapvetően nem is állítjuk szembe a vallással, és bizonyíték nélkül nem tagadunk vallási tételeket, a tudományt emlegetve.
Ez a normális viselkedés itt.
Végül: természetesen hinnék Jézusban, ha hitelesen megjelenne. De nem teszi, még a kérésemre sem.
Akkor pedig megvárom. Másképp én nem tudok hinni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!