Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt nem tudom, hogy néhány...

Azt nem tudom, hogy néhány pápa miért kért bocsánatot a múlt kárai miatt, de kedves ateista embertársaim! Én is bocsánatot kérhetek a kereszténység kárai miatt? Miért kell?

Figyelt kérdés
szept. 5. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell bocsánatod kérned semmiért, legfeljebb ezért a kérdésért.
szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak nem értem, hogy a katolikus pápák miért kértek akkor bocsánatot?
szept. 5. 16:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a korszellemből fakad.

Állami vezetők bocsánatot kérnek a faji, nemi diszkrimináció miatt, a volt gyarmatosító országok az őslakosokkal való bánásmód miatt, egyáltalán a kolonizáció miatt (az hogy ma más módon ugyanúgy kizsákmányolnak embereket, az mindegy). Kb. minden hétre jut egy valami, mikor régen a te ősöd csúnyán nézett az én ősömre.

Sokszor - szerintem - az is van emögött, hogy ne kelljen a mai problémákkal, bűnökkel foglalkozni, ezért jobb gumicsontként valami múltbéli dolog miatt kanosszát járni.

szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert nem éltek összhangban Isten szavával, illetve Jézus tanításaival, és az emberiség ellen hatalmas bűnöket követtek el.

Úgy vélik, hogy ezzel "tisztázzák magukat" mindenki előtt, még Isten előtt is.

De amit elkövettek az elmúlt két évezredben Isten, vagy Jézus nevében, olyan hatalmas, hogy Isten ezek felett nem fog szemet hunyni, még akkor sem, ha némely emberek elnézik, vagy figyelmen kívül hagyják is.

A kezükhöz sok millió, milliárd ártatlan ember egészségének, életének a kioltása tapad.

Ezért a Jelenések könyve leírja, hogy Isten milyen büntetést tartogat számukra.

Napjainkban már nem alkalmaznak inkvizíciót, de még mindig ennek a világnak a részéhez tartoznak.

A jelenlegi folyamatban lévő világrendszerben a Föld felett még nem Isten uralkodik. Tehát nem az Ő uralkodását támogatják.

szept. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Neked csak annyi részed van ebben ateistaként, hogy nem Isten igazságos uralmát, vagy személyét ismered el. Hiszen nem is fogadod el a létezését.

Jézus pedig kijelentette, hogy vagy mellette, vagy ellene lehet állást foglalni, harmadik lehetőség nincs.

Ez nem politikai szavazás, nincs semlegesség, vagy ettől való tartózkodás.

Az egyházak emberiség ellen elkövetett bűnei sem Jézus királyi hatalmának támogatását szorgalmazták, ahogy egy ateista sem támogatja ebben a messiási Királyt.

Így hallgatólagosan, vagy tudatlanul is az ellenséget támogatják.


Az egyházak pedig hiába kérnek bocsánatot, a bűneik olyan magasak, hogy lehetetlen ezt már megbocsátani, akkora kárt okoztak nem csak embereknek, de Isten személyének, hírnevének is.

szept. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jégszív ***** válasza:
54%

Természetesen, csak két dolgot tisztázz magadban:

KITŐL, és MIÉRT...?

szept. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A legtöbb ateistától, a kereszténység negatív történélmi húzásai miatt...
szept. 5. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!