Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csalódtál volna I. István...

Csalódtál volna I. István királyban ha lehetőségetek van beszélgetni, és tesz egy olyan kóbor kijelentést hogy a régi vallásában legalább annyira hisz mint a kötelezően ráerőltetett kereszténységben?

Figyelt kérdés
szept. 2. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Mai ismereteim szerint I István király,csupán formálisan lett keresztény.


Amint gyilkoltatott,vakított,kényszerrel kereszteltetett maximálisan idegen Krisztus jellemétől.


Lehetett hithű római katolikus,de Krisztus ellenségét szolgálta.

szept. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
23%
Nem. Nem a hit maga miatt lett katolikus. Másképp nem tudta volna az országot magát létrehozni a keresztény Európában.
szept. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

Nem csalódtam volna

Sőt, inkább tisztázva lenne hogy neki a kereszténység csak egy taktikai lépés volt, a túlélés érdekében váltott.

Nem hitte egy szavát sem.

szept. 3. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
76%
István valószínűleg már keresztényként nevelkedett, úgyhogy nem volt régi vallása. Gézával lenne a kérdés helyes.
szept. 3. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
8%

István a pogányok meghatározott ideje alatt élt a vallásokkal együtt.

Névleges keresztény, nem élt keresztényként.

A hitehagyott kereszténység tette meg kereszténynek.

Sajnos a baj ott van, hogy teljesen figyelmen kívül hagyják sokan a Bibliában leírt próféciákat, ami ezzel kapcsolatos.


Isten ezen időszak alatt magára hagyta a nemzeteket a vallásaikkal, nem választott képviseletet.

A prófécia szerint egyetlen "képviselője" lesz, aki kinevezéseket oszthat, az pedig a jogos felkent uralkodó Jézus. Az utolsó napokban kezdődött az

Úr napja, amikor Jézus elfoglalta a trónját. ez azzal kezdődött, hogy kitessékelte az égi birodalomból Sátánt, így megtisztította királyságának helyét.

Előtte nem voltak választottak.

A történelemben jól látható, hogy Isten népének azonosító jele egységesen minden nemzetben nem volt létező.

Egymást gyilkolták a nemzetek a vallásaik nevében.

Ehhez Istennek pedig semmi köze.

szept. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Jégszív ***** válasza:

#2.

Ezt javítanom kell:

A keresztény Európában nem az országot akarta létrehozni - megvolt! -, hanem a dinasztiát fenntartani, a hatalmát biztosítani.

szept. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%
Tipikus liberális baloldali kérdés. Ahelyett, hogy büszke lennél államalapítónkra, itt provokálsz ellene. Szánalmas...
szept. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Ez miért provokáció?

Én büszke vagyok az államalapítónkra, arra is hogy egykor nomád nép voltunk, arra is hogy egykor pogányok voltunk.

Arra már kevésbé hogy az életben maradáshoz meg kellett hajolnunk a kereszténység előtt, de tudom hogy muszáj volt.

István helyében én is ezt tettem volna. Még ha a szívem mélyén nem is értek egyet a hitváltással a népemért meg tettem volna.

szept. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#7 nem provokálok, és abszolút politikamentes volt a kérdés
szept. 3. 20:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!