Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlám vallás pontosan hol...

Az iszlám vallás pontosan hol vél felfedezni a Bibliában Mohamed prófétára utaló kijelentéseket?

Figyelt kérdés
ma 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
39%
Sehol, Iszlam az egy erdekes vallas mivel senki nem emliti sem Allahot se senkit belőle
ma 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek a népek én úgy tudom, hogy a Krisztus által beígért "vigasztalót" látják bele Mohamed prófétába. Viszont a Biblia alapján ez inkább utal a "szentlélekre". Így legegyszerűbb megoldás az volt, hogy az egész szentháromságot kukázza az iszlám, Jézust mezei prófétává téve, aki Mohamed nagy tanítói munkájára utal.


De ilyen módon viszont nemes egyszerűséggel átírták a Bibliát.

Egyszer vagy kétszer nekifutottam a korán elolvasásának, de hamar feladtam. Az elején azért átverekedtem magam. Abból az jött le, hogy az ószövettséget megtartja, de az újszövetséggel meggyanúsítja a keresztényeket, hogy tévesen tanítanak és fejezzék be a szentlélekről szóló részt, mert az nem így van.


Mondjuk én kutakodva azért megértettem, hogy egy magát Gábrielnek hívó angyal tette rendbe a dolgokat Mohamed fejében. de, hogy őszinte legyek, elgondolkodtam. Mi van, ha egy másik angyalszerű lény adta ki magát Gábrielnek, hogy megkísérelje lerontani a kereszténységet. Én Luciferre gondoltam. Abban biztos vagyok, hogy Mohamed belegyalogolt valamiféle ördögi játékba. nem egy hétköznapi fickó lehetett.

Inkább politikusnak tartom, aki jól használta a rendelkezésre álló eszközöket egy nép összekovácsolására. De, hogy mi járt a fejében pontosan, azt nem tudjuk már meg.

ma 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Isten a fia által mutatta, tanította, hogy miként kell visszatérni az igaz imádathoz, erkölcsi élet alapelveihez. Itt le is zárta, vagy is bezárult az ilyen irányú "prófétaság".

A pogányok meghatározott ideje alatt történtek ezek az események.

Tehát nem mondható, hogy Isten kiválasztott volna bárkit is ebben az időszakban. Semmilyen vallással nem képviseltette magát, egészen az Úr napjáig.


Sajnos ezeket rendre kifelejtik, és nem tanítják. Nem is csoda, hogy még mindig bíznak némelyek abban, hogy akik nem voltak választottak, azok a választottak.

ma 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!