Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hinni szeretnék a Teremtőben,...

Hinni szeretnék a Teremtőben, mégsem igazán megy. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Néhány napja elkezdtem olvasni a Bibliát. Egyszerűen éreztem hogy kell, majd kerestem egy olvasási tervet, ami alapján egy év alatt el lehet olvasni az összes könyvet (bár van hogy naponta többet olvasok, ha időm engedi, így sokkal hamarabb is fogok a végéhez érni).

Viszont nem vagyok biztos a Teremtő létezésében. Hiszem is, meg nem is. Sőt inkább azt mondanám, hinni szeretnék, de nincs bizonyságom. Semmiképp sem mondanám magam ateistának, mert a fizikai lét utáni szellemi létben teljes mértékben hiszek. Olvasás előtt mindig kérem a Teremtőt egy rövid imában, hogy vezessen a helyes útra, és tegyen bizonyságot arról, hogy teljes szívvel hinni tudjak a létezésében, illetve hogy helyesen értelmezzem a szavát, az írásokat. Igen, ez egy furcsa helyzet. Nem teljesen hiszek, de szeretnék. Mit gondoltok erről? Járt már valaki hasonló cipőben?

Köszönöm mindenkinek a választ!



szept. 17. 17:49
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Szerintem ne kívül keresd, hanem belül, magadban.


Kívül nehéz megtalálni, mert olyan sötét korban élünk, hogy a középkorral vetekszik. Minden az anyagról szól. Mindent kívülről akarunk gyógyítani, megoldani. Az ember hangulatevésbe, meg hangulatvásárlásba menekszik. Az is arról szól, hogy kívülről próbálja valami anyagi dologgal helyretenni a lelki állapotát. Ilyen világban nehéz megtalálni.


Önmagától semmi nem lesz kint, ha az ember nem hozza ki belülről.

ma 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!