Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg szeretnék keresztelkedni,...

Meg szeretnék keresztelkedni, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Helló, 17 éves vagyok és nem igazán neveltek vallásosan (egyáltalán nem). A szüleim egyértelműen belemennének, őket nem zavarná. Római Katolikus egyházhoz. Menjek be a templomba és mise után kapjam el a papot, vagy írjak/hívjam fel a plébániát?

Hittanra nem jártam, de szoktam olvasni a Bibliát nem vagyok teljesen tájékozatlan.



aug. 2. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Igen, mise után beszélj vele.

Mondd el,hogy nagyon foglalkoztat a vallás, úgy érzed, ide tartozol, szeretnéd, hogy az életed része legyen.

Elmondja, mi ennek a menete.

Aztán be felejts el keresztanyut-keresztaput választani :)

aug. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

[link]

Ebben az írásban szó van a felnőtt kereszteléséről is, olvasd el.

Felnőttek esetében nem csak keresztelés történik hanem elsőáldozás és bérmálás is egyben.

Nem lesz rövid folyamat, 1 év minimum, attól függ hogy haladsz. Kell hittant taulnod, misére járnod.

A területileg illetékes plébániát, papot keresd meg ő majd tájékoztat a részletekről.

aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szólhatsz mise után is. Ahogy írták, erre van külön felkészítés, katekumen hittannak hívják, ahol csoportban készültök fel a keresztségre, elsőáldozásra és bérmálkozásra.

Kb egy év a felkészülés. Pl a mi plébániánkon és szerintem több más helyen szeptembertől indulnak a hittanok, szóval jelezd bátran, épp időben vagy.

aug. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!