Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hinni szeretnék a Teremtőben,...

Hinni szeretnék a Teremtőben, mégsem igazán megy. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Néhány napja elkezdtem olvasni a Bibliát. Egyszerűen éreztem hogy kell, majd kerestem egy olvasási tervet, ami alapján egy év alatt el lehet olvasni az összes könyvet (bár van hogy naponta többet olvasok, ha időm engedi, így sokkal hamarabb is fogok a végéhez érni).

Viszont nem vagyok biztos a Teremtő létezésében. Hiszem is, meg nem is. Sőt inkább azt mondanám, hinni szeretnék, de nincs bizonyságom. Semmiképp sem mondanám magam ateistának, mert a fizikai lét utáni szellemi létben teljes mértékben hiszek. Olvasás előtt mindig kérem a Teremtőt egy rövid imában, hogy vezessen a helyes útra, és tegyen bizonyságot arról, hogy teljes szívvel hinni tudjak a létezésében, illetve hogy helyesen értelmezzem a szavát, az írásokat. Igen, ez egy furcsa helyzet. Nem teljesen hiszek, de szeretnék. Mit gondoltok erről? Járt már valaki hasonló cipőben?

Köszönöm mindenkinek a választ!



szept. 17. 17:49
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem légy kitartó. Ha igazán keresed Őt, előbb-utóbb kapsz bizonyságot.
szept. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
22%
NE akarj megbutulni
szept. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 KZitus ***** válasza:
72%

Szia

Mintha csak a saját gondolataimat, érzéseimet hallanám vissza anno, amikor hosszú évekkel ezelőtt elkezdtem olvasni a Bibliát.

Én is azt kértem minden olvasás előtt, hogy segítsen megértenem, miért íratta le a Bibliát?, mit akar tudatni velem?, mi az emberi élet célja?, miért a sok szenvedés?.....

Mi a teendő?

Csak azt tudom neked tanácsként adni, amit magam is tettem anno. Először is tarts ki az olvasásban(mert néha lehetnek nagyon unalmas részek, pl. a nemztségek felsorolása számuk szerint), ne úgy olvasd, mint egy regényt, inkább Isten szavaként, és közben elmélkedj. Tégy fel kérdéseket: mit akar ezzel a résszel Isten tudatni veled? Miért írta le olykor az apró részleteket? Milyen tulajdonságát ismerem meg egy-egy történetnél, résznél? Lesznek részek, amelyeket nem értesz majd. Nos, ilyenkor kell a türelem, mert ha tovább folytatod az olvasást, idővel rájössz miért lett az leírva. A Biblia olyan mint egy több ezer darabos puzzle, minél többet olvasod, annál jobban megérted. Megismered Istent, és rájössz mennyire szereti az embereket, közöttük téged is. Hiszen érted éppen úgy feláldozta a fiát, mint minden emberért. Ezzel neked is lehetőséget adott arra, hogy visszakapd amit Ádámban elveszítettünk, az örök(tökéletes) életet, betegség, öregség, halál nélkül, ahogyan Ádám is élhetne ma is, ha nem fordul a Teremtője ellen.

Gyakorlatilag az ember "élő" történelmét olvasod, azt, hogyan lett megteremtve, hogyan került a bűnbe, és az ezzel járó öregség, betegség, halál állapotába, majd arról is olvashatsz, mit tett Isten és a Fia, hogy megszabadítsák az embert ebből a pokoli állapotból, ahová az ember mára jutott.

Akkor lesz értékes igazán az olvasásod, ha felismered mi az amit Isten gyűlöl, mi az amivel meg tudod örvendeztetni a szívét, vagyis megfogadod a tanácsait. Ha ezt megteszed, még ebben a Sátán uralta világban is boldog, elégedett életet élhetsz.

Írok neked egy isteni tanácsot a Biblia megértéséhez:

Példabeszédek 2:1–5

Fiam(lányom), ha megfogadod, amit mondok, és kincsként őrzöd a parancsaimat,

2 mert odafigyelsz a bölcsességre, és tisztánlátásra készteted a szíved,

3 továbbá ha értelemért kiáltasz, és tisztánlátásért emeled fel a szavad,

4 ha folyton keresed ezeket, mint az ezüstöt, és folyton kutatsz utánuk, mint a rejtett kincsek után,

5 akkor megérted, mit jelent mélységesen tisztelni Jehovát, és meg fogod ismerni Istent. (A Bibliádban a Zsoltárok 83:19-ben van az Isten neve)

Bárcsak adna Neked Isten éleslátást! Egy boldog emberrel több lenne a világon. 😊

szept. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:

Szia, en nem voltam igy, de nagyon sokan igen.

Ha mar hiszel is, meg nem is, szeretnel hinni, akkor mar hiszel egy piciket annyira, hogy imadkozz es tobb hitet kerj.

A Biblia olvasas, ahogy Zitus irja, lehet egy modszer. Plane ha ugy erzted, kell. Az ima is az - minel tobb mindenbe vonod be Istent, annal nagyobb teret adsz neki, hogy szoljon hozzad.

szept. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
30%

Tanácsként ha lehet, inkább az Újszövetséget olvasd, ismerd meg először.

Egy kis könyvecske, ami segíthet a hitben erősödében:

John Maisel: Isten-e Jézus?

[link]

Fenn van on line is


Ezek az írások is jók:

A vak hiten túl

[link]


Vajon létezik Isten? Mit mond erről a DNS-ünk?

[link]


Egy még teljesebb gyűjtemény, ami "kezdőtől haladó szintig" ad irodalmat a kereszténység sokféle szempontú megismeréséhez:

[link]

szept. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Jégszív ***** válasza:
50%

Legelőször is TISZTÁZD magadban:

Egyáltalán miért van erre szükséged...?

Ha erre megvan a válasz, - megvan a segítség is...

szept. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Mansour ***** válasza:
32%
Jártam már így, szerettem volna hinni, nem ment. Ha nincs bizonyosság, akkor nincs bizonyosság. Én még a szellemi létben sem feltétlenül hiszek, de nem zárom ki a lehetőséget. Mindenesetre az nem árthat, ha tanulmányozod a Bibliát. De a hitet erőltetni nem lehet.
szept. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Mansour ***** válasza:
32%

"Egyáltalán miért van erre szükséged...?"

Ez nem annyira fogós kérdés, a hit óriási lelki segítség tud lenni, ami sok mindenen átsegítheti az embert. De mint írtam, erőltetni, magunkra kényszeríteni nem lehet, mert úgy nem működik.

szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy magára akarná kényszeríteni. Én keresztény családban nőttem fel, számomra Isten soha nem volt kérdés. De én is el szoktam bizonytalanodni hogy akkor most hogyan higgyek mert olyan mintha nem csinálna semmit. Pedig ezt csak mi látjuk így! Legyél kitartó és kérd Őt hogy segítsen jobban hinni. Vagy hogy közelebb kerülni Hozzá.
tegnapelőtt 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:

Szia


Először is ismerd meg Istent, tapasztald meg mennyire szeret.

Utána kérd Jézust, hogy vezessen az élet minden területén, így Biblia olvasásnál is.


[link]

tegnapelőtt 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!