Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hinni szeretnék a Teremtőben,...

Hinni szeretnék a Teremtőben, mégsem igazán megy. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Néhány napja elkezdtem olvasni a Bibliát. Egyszerűen éreztem hogy kell, majd kerestem egy olvasási tervet, ami alapján egy év alatt el lehet olvasni az összes könyvet (bár van hogy naponta többet olvasok, ha időm engedi, így sokkal hamarabb is fogok a végéhez érni).

Viszont nem vagyok biztos a Teremtő létezésében. Hiszem is, meg nem is. Sőt inkább azt mondanám, hinni szeretnék, de nincs bizonyságom. Semmiképp sem mondanám magam ateistának, mert a fizikai lét utáni szellemi létben teljes mértékben hiszek. Olvasás előtt mindig kérem a Teremtőt egy rövid imában, hogy vezessen a helyes útra, és tegyen bizonyságot arról, hogy teljes szívvel hinni tudjak a létezésében, illetve hogy helyesen értelmezzem a szavát, az írásokat. Igen, ez egy furcsa helyzet. Nem teljesen hiszek, de szeretnék. Mit gondoltok erről? Járt már valaki hasonló cipőben?

Köszönöm mindenkinek a választ!



szept. 17. 17:49
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%

Ezen az oldalon a legtöbb kérdés kamukérdés? Mi az, hogy olvasási terv?

Olvasd el, ne tervezd előre.

tegnap 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

Írd ki, hogy Isten. Csak Isten által van minden. Ő teremtette az univerzumot, az összes embert, és mindent, ami létezik.


A gonosz csak pusztítani tud.


Higgy Istenben, imádkozz Istenhez, és kövesd Jézus Krisztus szavait.

tegnap 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 Veteránmacska ***** válasza:

Ha úgy érzitek hogy Isten nem válaszol, vagy haragszik és elfordult, akkor jól érzitek! Mert Isten elfordult, elfordította az arcát. Uralkodni akartunk magunk felett, Nem kellett a parancsa, nem kellett a törvénye, és ő levette a hatalmát a kezét az emberiségről, Tehát nem avatkozik bele. Na de miért nem avatkozik bele? Vissza kell menni a kezdeti életre, mikor Isten megtiltotta, hogy a jó és rossz tudás fájából ne egyenek, mert ha meg ízlelij a jó és rossz tudást és annak gyümölcsét ami a kert közepén volt

, akkor bizony meghalnak. Az ember romlást választotta.. A mai napig esszük az állatokat tereményeket, Csirkét disznót tévét, kecskét, kacsát, minden Nemzetség függően amit az ő keze által teremtett és amiben gyönyörködött. Elvágja az emberiség a nyakukat, feldarabolja nyersen sütve főzve megeszi amibe Isten gyönyörködött a paradicsomba hogy békésen él az emberrel. Mit kéne istennek tennie szóba állni velünk? Isten gyötrődik és teljesen tönkretettük őt, ő hallja a sok állat kiáltását a vágóhidakon, és az udvarotokon mikor a csirke nyakát vágjátok, vagy a disznót vágjátok fejbe baltával aztán kibeleziktek és megeszitek milyen legyen veletek az Isten? A vágóhidakról ne is beszéljünk. Tehát kinek az érdeke volt a tiltott gyümölcs elhallgattatása? Az ördögnek ő tépte ki a bibliából hogy mi a tiltott gyümölcs? Igen, a farizeusok által, Mert Jézus azért jött hogy felszabadítsa az állatokat a rabszolgaságból Noé küldetése is ez volt! és a kínzásokból amit nekünk Isten nem adott hogy megegyük. Az antikrisztus felvette Jézus nevét, templomokat építettek Jézusból isten csináltak hogy továbbra is gyötörje Istent az állatkínzássokkal A húsevéssel az emberek által, A mai napig. A seregek urát teljesen le nyomták, el van felejtve , helyette egy prófétát imádtok, Egy küldöttet aki egy áldozat volt aki az állatokért jött felszabadításra, És a kapzsi farizeusok az akkori fejedelem megfeszítette őt, mert ő meg akarta állítani Az állatok gyötrődését, a tiltott gyümölcs lényegét kitépték a bibliából , Jézust felemelték istenné, építettek templomokat és áldoztak, az állatokból az ördögnek És Isten így volt szépen elfeledve és elnyomva több mint 2000 évig. És nem veszik észre hogy Isten elfordult? Anti Krisztus Jézus halálával jött, az antikrisztus kétezer éve itt van a földön a papságokban a templomokban és mindenféle jézusi felekezetben otthon antikrisztussal Üzlet démonokat lelkeket tépnek, zenélnek énekelnek röhögnek közbe disznó törnek és megveszik a boltból a megkínzott állat húsát azért mondja az ige hogy kívülről szépek vagytok de belül tele vagytok undoksággal és a halottak csontjaival. Mert egy, Jézus nem Isten, Jézus nem evett állatot, Jézus vegán életet folytatott, és ezt hírdette ezt a törvényt és ezért is halt meg, kereszten! az ördög felvette a nevét! Hisz Jézus a búcsúlevelében azt mondta hogy ő elmegy az atyához és többé nem fogjuk látni őt, és el kell mennie hogy elküldje hozzánk a vigasztalót aki majd minden igazságra elvezet minket, És az eljövendő dolgokat is megmutatja nekünk ez pedig a mai napoban van, De Jézus fehér lovon várják koronával a fején, Ami nem lesz, mert megvan írva a jelenések ben hogy az ember fia nem békét hozni jön hanem igazságot és ítéletet hogy megrettegje a földet, És hogy eljöjjön a seregek Ura napja, A fiú az elsőszülött akinek a kezében a pokol és a menny kulcsa, az élet a halál kulcsa, és aki méltó a pecsétek felnyitására, ő a szörnyű lovas, az élet és a halál is kezében van és még a kegyelem is, ezt pedig nem Jézus, hanem ő az aki nevét csak ő tudja aki majd úgy jő el Mint a tolvaj és meg rettegnek a Föld lakosai...

tegnap 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Olvasási terv az, ahol egy táblázat alapján be vannak osztva a szakaszok napi szinten, hogy 1év alatt a teljes Biblia rlolvasható legyen. Bár írtam, hogy vannak napok, amikor többet olvasok, így nem lesz egy év. Egyébként azért olvasok lassabban, hogy értsem is, elgondolkodjak a témán.

Lehet nem valószínű, de abban is bízom, hogy akár csak Noéhoz, Ábrahámhoz stb -, hozzám is szól majd Isten számomra hallhatóan. Igen, egyenlőre az ószövetségi könyvekkel kezdtem. Nekem tetszik amit olvasok, valamiképpen nem az a "brutális, gyilkos" Istenkép jön át, amit sokan mondanak. Szerintem ebben is van nem kevés kegyelem "ha találok ott tizet, meghagyom", az igazságosság védelmezése. Egyszóval engem megnyugtat🙂

tegnap 04:25
 25/31 Veteránmacska ***** válasza:
Kérdező felfogtad te hogy mit üzen az Isten? Vagy elsiklasz felette? Minden áron jelet vársz, meg kapod Jézus neve által, mert ő igazából nem jézus, hanem a világ uralkodója, az antikrisztus, kapsz tőle jeleket sőt csodákat is, mert a célja hogy meg tartsa ezt a világot, és gyötörje isten.. mit vársz meg eszed húst, a parizelt, a tiltott gyümölcsöt? és majd isten válaszol sőt kegyelemben részesít ? Jézus neve mögöt kapsz jelet, de az ördög azt várja hogy menj a gyülekezetbe, hogy teljesen elvarázsoljon.. az igazi isten, nem fog veled szóba állni amit eszed a terményér, amit ő alkotott
tegnap 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Veteránmacska ***** válasza:

". 1.11

Mire való nékem véres áldozataitoknak * sokasága? ezt mondja az Úr; megelégeltem a kosok egészen égőáldozatait és a hízlalt barmok kövérét; s a tulkok, bárányok és bakok vérében nem gyönyörködöm"

tegnap 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 Veteránmacska ***** válasza:

Jelenések.


"Sőt hallám, hogy minden teremtett állat, amely van a mennyben, és a földön, és a föld alatt, és a tengerben, és minden, ami ezekben van, ezt mondja vala: A királyi székben ülőnek és a Báránynak áldás és tisztesség és dicsőség és hatalom "


Amit te meg eszel ugyanolyan lélek mint te és ti meg eszitek!

tegnap 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 Veteránmacska ***** válasza:

Az oltárbab az egő állat áldozatok lelkei


"9És mikor felnyitotta az ötödik pecsétet, látám az oltár alatt azoknak lelkeit, akik megölettek az Istennek beszédéért és a bizonyságtételért, amelyet kaptak"

tegnap 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

19

A válaszom egyáltalán nem arról szólt, hogy én hiszek-e vagy, hogy van-e Isten és semmiféle egzisztenciális problémám nincsen.


Kérdezek a kérdezőtől mert szeretném megérteni jobban a helyzetét mert a plusz infók nekem és másoknak is segítenek abban, hogy jobban tudjunk segíteni neki.


Azonban azt nem értem, hogy ha ennyire jóltudod, hogy ennek a kérdező fórumnak mi a szerepe akkor miért is állsz le velem kötekedni? Ez a kérdező fórum nem arról szól, hogy te megoszd a lényegtelen véleményeidet a másik válaszoló válaszáról mint ahogyan azt tetted például a 12. válaszodban. Így ennek fényében elégé képmutató a válaszod.


A kérdező válaszából egyébként kiderült, hogy más vallásokat is megvizsgált.


A korábbi válaszában pedig egy nagyon hibás érvet írt le amiről meg akartam tudni, hogy miért használ ilyen egyértelműen hibás érvet különösen egy agnosztikus.


A másik kérdéseim pedig a kutatás egy lehetséges gondjára hívják fel a figyelmet amire mellesleg érdekelt is volna a válasza.


De a válaszom sehol nem szólt arról, hogy nem létezik szerintem Isten vagy bármiféle egzisztenciális válságról. Te azonban kényszeredetten kötsz belém újra és újra mindenféle értelmetlen vagy képmutató rágalommal.

tegnap 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:

Veteránmacska

Igen, eszem állatot, és igen, tudom hogy lelke van. Háborúban vagy éhezésben ha nincs más, embertársad is elfogyasztod valószínűleg. De az állat lelke tovább él a szellemi világban, ahogy az emberé is. Fizikai cselekedettel nem lehet bemocskolni a lelket, ugyanis a lélek sokkalta magasztosabb. Az én meglátásom szerint valahogy így néz ki a "teremtés":

Kezdetben volt a mindenség, az őskáosz. A fény kivált a sötétségből (tehát a fény, mint szellemi és jó lett előbb), s teremtett szellemi világokat, lelkeket, lényeket. A sötétség (rossz, fizikai) is teremtett, próbálva utánozni a fényt, de neki csak fizikai világot, lényeket sikerült, telis tele szenvedéssel. A fény - kegyelmét s jóságát mutatva -, lelkeket küldött a testekbe (állat, ember ugyan úgy), hogy felébredjenek. Hogy rájőjjünk (emberként) hogy a fizikai világ múlandó, egy pillanatnyi öröm de van hogy szenvedés. Viszont lelkünk örökké a békés, boldog, minden jó szellemi világokba megy. A fizikai lét (sötétség) egyszer mind elpusztul - a fény ugyanis nem rombolhatja szét, hiszen ő csak alkot, jó -, s mindent áthat majd a szellemi világ. Gyakorlatilag itt a fizikai létben mindent lehet, de nem minden hasznos (értsd, tehetsz rosszat, de ha lecsuknak rosszul jársz). De lélek szempontjából teljesen lényegtelen hogy élsz, a fizikai test egy szennyezett és rossz gépezet, nincs rá kihatásunk, egyedül a gondolatok, de ezek sem teljes mértékben, ugyanis ha a fizikai agy különböző rendellenességekkel rendelkezik, okozhat rossz gondolatokat. Tehát a gondolat sem szellemi. A szellemit, a lelket nem tudjuk felfogni. Ez az én meglátásom, tapasztalatom. De mint mondtam, a tévedés lehetősége fennáll, ezért is kezdtem el olvasni a Bibliát, hogy tiszta kép legyen bennem🙂

tegnap 11:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!