Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként katolikus...

Reformátusként katolikus szokások?

Figyelt kérdés
Reformátusként mennyire problémás az, ha rózsafüzért is mondok néha (tizedeket), illetve hallgatok youtube-on katolikus misét is? Baj-e ha mondom az üdvözlégyet, hogy Mária is imádkozzon velem együtt Jézus Krisztushoz? Pio atya szent imáit is szívesen hallgatom, mondom.

szept. 12. 13:05
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
85%

#20

Nem mondtam, hogy ott van az eredetiben, egy szóval se. De akkor nézzük az eredetit református fordításban, ha már refi gyülekezeted van:

"És monda néki Jézus: Bizony mondom néked: Ma velem leszel a paradicsomban."


Most azon lehet vitázni, hogy itt a paradicsom a mennyet jelenti, vagy a menny előszobáját, ami Jézussal nyílt meg, de az biztos, hogy a halálalvás tévtanát cáfolja.


"Lázár haláláról ezt mondta Jézus .... "Lázár, a mi barátunk elaludt"..."

Amit nyilván képletesen értett Jézus, mert ha szó szerint, akkor csak várni kellett volna, míg felébred. De a Biblia tanúsága szerint nem aludt, hanem halott volt, mivel már bomlásnak indult. Alvó ember nem indul bomlásnak, kómában lévő ember sem.


Mivel Lázárra az a sors várt, hogy Jézus feltámassza, ezért nem is lépett be a túlvilágra. Nem úgy, mint Mózes vagy Illés, akik megjelentek Jézusnak. Vagy mindazok a szentek, akik Jézus halálakor feltámadtak, s sokaknak meg is jelentek.

szept. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
0%

#21!


Igen,a "halál alvásából" csak Isten ébreszthet fel! Ez történt Lázárral. Jézus sosem hazudott!


Illés sosem halt meg!

szept. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
82%

#22

Akkor a Biblia hazudott itt:

"Ám arcomat nem láthatod, mert nem láthat engem ember úgy, hogy életben maradjon."

Márpedig Isten magához ragadta az égbe Illést.


Amúgy Mózes minden kétséget kizáróan meghalt. Látom, legalább ezt nem tagadod. A Biblia pedig sehol se írja, hogy valami Lázárhoz hasonló, különleges módon feltámadt volna.

szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

#23!


Arról nem ír a Biblia,hogy az élve elragadtatott Énok és Illés látták-e Istent (szerintem nem,de erre nem esküdnék,mert nincs erre vonatkozó kinyilatkoztatás).


Nem értem mit nem értesz,Lázár feltámasztását,vagy az ahhoz fogható feltámasztást nem ismersz.

szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 IstenGyermeke1 ***** válasza:
89%

#16

Milyen jó, hogy a nyelvünk már nem az ómagyar állapotában van, mert meg tudjuk különböztetni az imádást és az imádkozást nyelvileg.

Szeretném tudatosítani, hogy a megdicsőült egyház tagjai igenis élnek, Krisztusban. Szívesen írok neked hosszabban erről, ha szeretnéd.

Viszont, szeretném, ha utánanéznél a következő fogalmak közti különbségnek: szentek tisztelete (cultus sanctorum, dulia) és imádat (adoratio, vagy ha görög eredetű szóval akarom mondani, latria). Ezenfelül a bálványimádás (idolatria, idololatria, idolum) meghatározásának.

szept. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

IstenGyermeke1!


Észrevehetted volna,hogy nem "imádást" írtam,hanem meghalt teremtményekhez való imádkozást(közbenjárásukat kérve),amire sem tanács,sem példa NINCS a Bibliában.


Tulajdonképpen az "imádat" és "valakihez imádkozni" megfogalmazás nem tér el lényegesen. Isten tiltja,hogy teremtményekhez imádkozzunk bármilyen okból.


A Krisztusban meghaltakról is ír a Biblia.


Erről ír Ezékiel próféta:


„Amely lélek vétkezik, az hal meg” (Ezékiel 18:20).

szept. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 IstenGyermeke1 ***** válasza:
89%

#26

Valóban nem írtam oda a különbségtételes rész végére, hogy az Istenhez való imádkozás és az Egyház másik — jelenleg köztünk élő vagy elhunyt — tagjának közbenjárásának kérését.

Tényleg javaslom, hogy nézz utána ezeknek a fogalmaknak; mert ha nem ismered az Egyház tanítását, milyen alapon akarod kritizálni? És sok esetben ez elég nevetséges és irreleváns “bírálatokhoz” vezet, amellyel csak a saját tudatlanságodat írnád ki ország-világ elé.

szept. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!