Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként katolikus...

Reformátusként katolikus szokások?

Figyelt kérdés
Reformátusként mennyire problémás az, ha rózsafüzért is mondok néha (tizedeket), illetve hallgatok youtube-on katolikus misét is? Baj-e ha mondom az üdvözlégyet, hogy Mária is imádkozzon velem együtt Jézus Krisztushoz? Pio atya szent imáit is szívesen hallgatom, mondom.

szept. 12. 13:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
0%

#10.


Én hiszek a feltámadásban és az örök életben.


Ha van feltámadás,annak nincs értelme,ha az ember már a "Paradicsomban",vagy a "Menyországban" van halála után.


Csak úgy van értelme a feltámadásnak,ha -úgy,mint Lázár esetében-a "halál alvásából feltámadunk.

szept. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
89%

#11

Szerinted, de Jézus és az apostolok szerint meg nem. Pál apostol arról ír, hogy halálával viszont látná Krisztust. Nem sok ezer év múlva, hanem egyből. Fel kell tenni a kérdést, kinek higgyek, neked van Isten szavának, mert e kettő teljesen ellentétes. Én bízom abban, amit az apostolok ránk hagytak.

szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

#12.


Napnál világosabb,hogy az apostolok és Pál is,haláluk pillanatától feltámadásuk pillanatáig-akárhány ezer évig tart is-semmit sem eszmélnek,mert a "halál alvásában" semmiről sem tudnak.


"Mert az élők tudják, hogy meghalnak; de a halottak semmit nem tudnak, és azoknak semmi jutalmok nincs többé; mivelhogy emlékezetök elfelejtetett."Préd 9:7

szept. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%
szerintem nem problémás
szept. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

#6

Sosem imádtuk a szenteket

szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

#15.


Én nem így tapasztaltam,de a Biblia sehol sem tanácsolja,hogy teremtményekhez imádkozzunk!

szept. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
70%

#13

A Bibliát szépen ki tudjátok forgatni, nézd mit találtam benne:

"Nincs Isten." Zsolt 14,1


De ha elolvassuk a Jelenések könyvét vagy meghallgatjuk Jézus néhány példázatát, akkor beláthatjuk, hogy nincs olyan halálalvás, amiről a millerita emberi hagyományok szólnak.

szept. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
0%

#17.


A zsoltáros a kijelentés előtt utal a te fajtádra.


Milyen bibliai igék cáfolják Jézus szavait,hogy Lázár a "halál alvásában"volt.

szept. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
85%

#18

Jézus szavait biztos nem cáfolják Bibliai igék, például a jobb latornak azt ígérte, hogy még aznap vele lesz a mennyben. A Lázárról szóló példabeszédben se alszanak az elhunytak, ahogy a Jelenések könyvében is nagyon élő a mártírok serege. Hogy csak néhány példát említsek a sokból.

szept. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

#18.


1.Jézus NEM ígérte,hogy "még aznap vele lesz a mennyben."!


A "még" szó NINCS az eredeti szövegben és csak némely ferdítők toldották bele.A mondatokat,mondatrészeket elválasztó pontokat vesszőket is utólag tették a fordításokba.


(Ilyet nem is állíthatott Jézus,mert feltámadása után ezt mondta:


"Jézus ezt mondta neki: „Ne érints engem, mert még nem mentem fel az Atyához, hanem menj az én testvéreimhez, és mondd meg nekik: Felmegyek az én Atyámhoz, és a ti Atyátokhoz, az én Istenemhez, és a ti Istenetekhez.” (Jn 20:14)


Lázár haláláról ezt mondta Jézus:


"Ezeket mondta nekik, és azután hozzátette: „Lázár, a mi barátunk elaludt, de elmegyek, hogy felébresszem.” 12A tanítványok ezt felelték rá: „Uram, ha elaludt, meggyógyul.” Pedig Jézus a haláláról beszélt, de ők azt gondolták, hogy álomba merülésről szól. Akkor azután Jézus nyíltan megmondta nekik: „Lázár meghalt, és örülök, hogy nem voltam ott: tiértetek, hogy higgyetek. De menjünk el hozzá!” (Jn 11:11-15)

szept. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!