Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként van lehetőségem...

Reformátusként van lehetőségem katolikus papnál gyónni?

Figyelt kérdés

A trollok kérem kíméljenek meg.

Igazából nemcsak a gyónás érdekel, hanem egy beszélgetés is. Nem értek a keresztény valláshoz, egyetemen volt egy művtöri kurzusom, ahol egykét dolgot érintettünk, de ezen kívül fogalmam sincs, hogy konkrétan miben különbözik a református és a katolikus vallás. Ennek ellenére, a katolikus szimpatikusabb, és az életem során legtöbbször azzal találkoztam.

Azt nem tudom, hogy reformátusok járhatnak-e gyónni?!


Az is érdekelne, hogy egy ilyen beszélgetésnek milyen feltételei vannak? Gondolom előre kell időpontot egyeztetni, de honnan tudhatom, hogy az adott pap megbízható-e? Gyerekkori traumákról szeretnék beszélgetni, amik bizonyos értelemben kötődnek a valláshoz.


Köszönöm előre is a segítséget!


2021. júl. 12. 21:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én református vagyok, szóval tapasztalatból mondom.

Nálunk van lehetőség a lelkészel beszélgetni négyszemközt. Szerintem, ha felkeresel egy református lelkészt, ès elmondod, hogy beszélgetni szeretnél, akkor nyitott lesz rá.

2021. júl. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az mennyire zavarna egy papot, ha elmondanám, hogy agnosztikus vagyok? Vagyis nem hiszen Istenben, és mindenben a tudományos magyarázatot keresem, azaz "hiszem, ha látom".
2021. júl. 12. 22:32
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyónni nincs lehetőséged, de elmondhatod neki, hogy mi bánt, s lehet tud segíteni.

A papokat szigorúbb titoktartás köti, mint az ügyvédeket, orvosokat.

2021. júl. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Nincs. Mi nem használhatjuk a katolikus szentségeket. A bunbocsánat meg ugye az. Azért hagytam ott az egyik katolikus templomot is mert locsoltak szenteltvizzel ( amit Isten bocsássa meg nekem a bűneim, de nem szerettem, nem bírtam és rázott a hideg) és utána olvastam hogy az az Asperges bűnbánatot jelképezi. Én akkor rájöttem hogy nekem mint reformatusnak nincs jogom a bunbocsánat szentségéhez. Ezért átmentem egy másik templomba ahol nem locsolnak szenteltvizzel.
2021. júl. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

A reformatusoknal nincs gyonas, de beszelgethetsz a lelkesszel a problemaidrol, a bunbocsanatrol stb. Csak nem szolgaltathat ki szentsegkent bunbocsanatot Krisztus / Isten neveben. Ehhez idopontot kell kerned, telefonon felhivhatod a templom lelkeszi hivatalat.


Ilyen modon katolikus paphoz is kerhetsz idopontot.


Nyugodtan elmondhatod mindkettonek, hogy agnosztikus vagy.

2021. júl. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Attól félek, hogy az emberek többnyire súlyosabb gondokkal mennek ilyen beszélgetésekre, például gyász, vagy bántalmazás, én pedig banalitásokkal fogom húzni a papnak az idejét. Nem fogom leírni, hogy konkrétan miről szeretnék beszélgetni, de egyáltalán nem olyan komoly.

2021. júl. 13. 01:05
 7/18 anonim ***** válasza:
43%
Akkor jobb ha a reformátushoz mész. A katolikus nem oldana fel ha megtudná hogy refi vagy. Mert jól írta az utolsó még én is, a bunbocsánat egy szentség ami a reformátusoknak soha nem volt és nem lesz csak a katolikus, ortodox vallásnak és nem lehet kiszolgáltatni.
2021. júl. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Gyónni nem, illetve felkészítés után, ha katolizálni szeretnél, akkor az elsőáldozás előtt van gyónás.

De lelki beszélgetésre van lehetőséged katolikus papnál. Javaslom, hogy mise után menj oda vagy telefonon kérj időpontot (templomok honlapján fent szokott lenni telefonszám), mondd azt, hogy lennének kérdéseid, nyugodtan elmondhatod nagyvonalakban, hogy kb. milyen lelki problémáról van szó.

2021. júl. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Én mondjuk nem hiszem, hogyha bárki emberfia odamenne egy katolikus paphoz, és szt monfaná, hogy "nagyon nyomja a lelkemet egy bűn, és szeretnék feloldozást Istentől" , akkor arra a pap azt mondaná, hogy "nem". A bűnbocsánatot nagyon komolyan veszik a papok, annyira, hogy elvileg akármikor kérheted, ha indokolt, ő menni fog. Ha épp éjszaka közepén, vagy háborús övezetbe, akkor úgy.
2021. júl. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Nem oldható fel ha nem vagy katolikus. Mit nem lehet megérteni azon hogy a Bunbocsánat egy Szentség ami a Katolikus és Ortodox egyháznak van? A reformatusnak csak a keresztség és az urvacsorát van mert Kálvin a többit kifejtette. Igazibol kéne legyen a reformátusoknál is legalább 4 szentség, mint a bunbocsánat és a házasság de Kálvin kivette. Elmész egy katolikus paphoz vagyis a gyontatofulkébe, keresztet vetsz, letérdelsz és elmondod hogy Gyónok a mindenható Istennek ( azt feltétlenül el kell mondani ha nem vagy katolikus nehogy az elhalgatás bunébe essél) utána elmondod a bűneimet, lehet keresztet vet rád és megáld vagy valami de Feloldozni Nem Fog. Mert ha megtenné hogy egy reformatust feloldoz akkor a pap vetkezne mert csak a katolikusokat illeti. Éppen olyan mintha áldozni mennél és a pap tudná hogy régi vagy de katonás az istyat.
2021. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!