Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként van lehetőségem...

Reformátusként van lehetőségem katolikus papnál gyónni?

Figyelt kérdés

A trollok kérem kíméljenek meg.

Igazából nemcsak a gyónás érdekel, hanem egy beszélgetés is. Nem értek a keresztény valláshoz, egyetemen volt egy művtöri kurzusom, ahol egykét dolgot érintettünk, de ezen kívül fogalmam sincs, hogy konkrétan miben különbözik a református és a katolikus vallás. Ennek ellenére, a katolikus szimpatikusabb, és az életem során legtöbbször azzal találkoztam.

Azt nem tudom, hogy reformátusok járhatnak-e gyónni?!


Az is érdekelne, hogy egy ilyen beszélgetésnek milyen feltételei vannak? Gondolom előre kell időpontot egyeztetni, de honnan tudhatom, hogy az adott pap megbízható-e? Gyerekkori traumákról szeretnék beszélgetni, amik bizonyos értelemben kötődnek a valláshoz.


Köszönöm előre is a segítséget!


2021. júl. 12. 21:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ostyát
2021. júl. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
És nem lehet reformátusként katolikus vallásra váltani?
2021. júl. 15. 15:43
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"És nem lehet reformátusként katolikus vallásra váltani?"

Dehogynem, lehet. Katekézis van (ez hívhatjuk felnőtt hittannak is), ami után elvégzed a szentgyónást, majd mise keretében elsőáldozó leszel és megbérmálnak.

2021. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Mindenképp elgondolkodom rajta. Köszönöm!


Örülnék, ha valaki leírná, milyen előnyei lennének még a gyónáson kívül (meg azon kívül, hogy nekem szimpatikusabb). Igazából félig katolikus vagyok, mert apukám és családja katolikusok.

2021. júl. 15. 16:05
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha lelkileg a katolikus vallást érzed magadénak akkor az már egy előny mert ha áttérsz boldogabb leszel. Van a betegek menete, az is előny ha most nincs is rá szükséged. A számomra kedves román ortodox templomban is áldozhatsz és használhatod a szentségeiket.

A világon több katolikus és ortodox van mint a protenstánsok így több kirándulást, programokat szerveznek. Szeptemberben is lesz az Eucharistikus találkozó Magyarországon és a Szentatya is ott lesz.

2021. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kenete
2021. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
63%

Ha eleve szimpatikusabb, akkor az mar nagy elony.


A katolikusoknak sokkal gazdagabb az imaeletuk, tobbfele ahitataik, imadkozasi formaik vannak, egyeni es kozossegi formaban is. A templomok gyakran egesz nap nyitva allnak, hogy egyenileg tudj imadkozni, nemcsak az istentiszteletre nyitjak ki. A misenek van liturgiaja, vagyis rogzitett szabalyai, amelyben mindennek jelentosege van. Minden erzekszervre alapoz, pl. gyertyak, tomjen, keresztvetesek, leterdelesek - nemcsak az igehirdetes vegighallgatasa a lenyeg. Misztikusabb es konnyebben megerint lelkileg. Mariologia es a szentek tisztelete fontos. Elony az is, hogy minden orszag minden romai katolikus temploma egy kozosseghez tartozik es egyseges szabalyrendszert kovet. Tehát ha Spanyolországban, Japánban vagy Alsó-Kukutyinban mesz misere, ugyanaz fog tortenni, meg ha a nyelvet nem is erted, es "otthon" vagy. Mig pl. a magyar reformatus egyhaz es a holland csak a kalvinista orientaciojaban ugyanaz, az intezmenyek onalloak.


Igaz, csak az elonyoket kerdezed, de hatranya az, hogy nagyon sok a kotelezoen betartando szabaly es eloiras - nemcsak LEHET gyonni, de kell is. Minden vasarnap misere KELL menni. Nagyon konzervativ erkolcsi eloirasaik vannak. Mindenkeppen ismerkedj meg vele alaposan, mielott attersz - nem veletlen, hogy nem is lehet csak ugy belepni.


En egyebkent anglikan vagyok, annak az un. "anglo-katolikus" fajtajahoz tartozom. Szinte megkulonboztethetetlenul hasonlit egy mise a romai katolikushoz, ez is szentsegi alapokon all es az Eucharistia all a kozeppontjaban. De az anglikan ersek az egyhaz vezetoje, es szinte semmi nem kotelezo. Lehet gyonni, de nem kotelezo. Van Maria-tisztelet, de opcionalis. Aki akar, leterdel es keresztet vet, aki nem akar, az nem. Az Eucharistiat mas felekezetu keresztenyek is megkaphatjak. Nem kotelezo rendszeresen templomba menni, (tehat en most hajnal 3-kor, ha a nagy ejjeli hoseg miatt nem tudom rendesen kialudni magam, akkor nem megyek reggel misere). Viszont formailag teljesen katolikusok vagyunk, ezert tudom, hogy fontos a kulonbseg, es sok szempontbol nagyobb elmeny katolikusnak lenni.

2021. júl. 18. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
45%
Református paphoz is elmehetsz, de nálunk nem tudod, hogy nincs olyan hogy felold a bűneid alól. Meghallgatni meghallgat, tanácsokat is ad, de a bűneid alól csak is Isten tud feloldani
2021. júl. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!