Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények akik nem Jehova...

Keresztények akik nem Jehova tanúi! Aki a Mennyországba kerül, ő tudni fognak, hogy az unokája mit fog csinálni? Vagy igaza van a Prédikátornak, hogy a halottak semmit sem tudnak a földi dolgokról?

Figyelt kérdés
szept. 10. 12:27
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

#29!


Nem vetem el a "gyermekek bemerítését" a Bibliában olvasható formában,amikor egy gyermek minden kétséget kizáróan tisztában van a kereszténység lényegével és azt ÖNKÉNT kinyilvánítja és vágyik Krisztussal szövetséget kötni.

szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Kálvin is a Sola Scriptura elvet vallotta, csak őt nem fertőzték meg adventista tévtanok, mint téged. A legrosszabb az, hogy neked semmi közöd a reformátusokhoz, csak megvezeted gonosz módon az embereket. Így persze nyilván nagyobb követő tábort lehet összegyűjteni. Egyébként ha tényleg lenne közöd a refikhez, akkor tudnád, hogy a hitvallásokat még csak nem is Kálvin írta.


Szóval az alábbi mondatod egyszerre vicces és le is buktatott téged:

"a Biblia helyett elvtelenül Kálvint kellene követnünk"


Még a református hittel kapcsolatban ezzel se vagy tisztában...

szept. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

#32!


Miből gondolod,hogy nem tudom ki írta a hitvallásokat?


Én nem hitvallásokkal kapcsolatban írtam,hanem konkrét bibliai elvekről.


Nos,ezekkel úgy látszik,te nem vagy tisztában!

szept. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Mert én ezekre a hitvallásokra hivatkoztam, te pedig Sola Kálvin Jánosoztál válaszként. Az elveidet pedig sokszor elég konkrétan cáfolja a Biblia, Kálvin is írt néhány tévtanra választ, ami már a korában felmerült. De ezeket is biztos olvastad a teológián és református gyülekezet lelkészeként.
szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!