Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi milyen online...

Jehova Tanúi milyen online játékokban vállalnak térítő szerepet?

Figyelt kérdés
A kérdést azért írtam ki, mert a közösségünkben van egy arc, aki ilyen jehovistának vallja magát és raidek alatt ilyen térítős dumát tol.

szept. 9. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Akkor őt kérdezd. Amúgy nem hinném, hogy ez valami ilyen tömeges jelenség náluk. Akárki akármilyen dumát tolhat mindenféle játék közben - legfeljebb mindenki elmenekül tőle... ;-)
szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

online játékban?

Én is szoktam játszani, vannak a játékban szomszédaim, de nem beszélgetünk ilyesmiről.

Esetleg a játékos társamnak megemlítem, hogy Tanú vagyok, mert valamiért feljön ez a téma.

A Tanúk pedig nem "térítenek", hanem szolgálatot végeznek.

szept. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Online játék nem méltó ilyesmire. Aki még is megteszi, az tiszteletlen.
szept. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 adenin ***** válasza:
20%

>A Tanúk pedig nem "térítenek"

Ha valakit megpróbálsz meggyőzni, hogy az általad követett vallást vegy fel, az térítés.

szept. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4

Akkor Jézus is térített, mert hívta a zsidókat, hogy változtassanak?


Mi a Bibliában olvasható ismeret alapján adunk információt, hogy mit kell tenni, és elsősorban Isten királyságának jó hírét mondjuk el, ami megoldja az emberek problémáit. Ha szeretne része lenni ennek, akkor ismeretet kell szereznie, és ahhoz igazodni, azokat alkalmazni.

szept. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 adenin ***** válasza:

#5


Ha a Jézus-korabeli kereszténységet és zsidóságot különböző vallásnak tekintjük, akkor igen, ő is térített. Más kérdés, hogy én nem tekinteném őket teljesen másnak, úgyhogy szerintem nem.

A térítés egy semleges kifejezés.

szept. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6

Kedves Válaszoló.

A térítés nem alkalmazható sem Jézus szolgálatára, sem a Tanúk szolgálatára.

Jézus nem új vallást hozott létre, vagy alapított, hanem a Farizeusok által elhagyott eredeti imádatot kezdte el helyreállítani, hogy mindenki egységben, egy tanításban, vezetésben, Isten szándéka szerint éljen.


Ezt helyreállításnak, és nem térítésnek nevezzük.

Akkor térítés, ha teljesen más "isten" és tanítás az alapja az eredetinek.

Mert akkor eltérítették az eredetitől, valódítól.

Néha a szavaknak sokszor "súlya" van, nem mindegy mikor mire használunk kifelyezéseket.

szept. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy ő nem tanú vagy a kérdés kamu mert ilyennel nem játszuk tanú
szept. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Néha a szavaknak sokszor "súlya" van, nem mindegy mikor mire használunk kifelyezéseket."

Akkor írjuk le őket helyesen!

szept. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!