Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúinál hogy és...

Jehova tanúinál hogy és mikortól vannak ezek a mászkálós szolgálatok? Ha bemegyek egy királyságterembe, utána nekem is velük kell mennem?

Figyelt kérdés

szept. 9. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Nyilván,az egy megfelelően hatékony agymosás előtt nem lehetséges.
szept. 10. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%

Gondolom keresztelkedés, azaz alámerítkezés után.

Kötelező szolgálat van. Úgy hívják, hogy szántóföldi szolgálat.

Munkajelentést kell írni. Ki hány órát prédikált/"térített".

Ha nem vagy elég szorgalmas,akkor nyomást gyakorolnak rád. Hitehagyottnak bélyegeznek, ha nem vagy elég buzgó.

Ha valamiben nem értesz egyet, akkor is ez a helyzet. Ha meg ki akarsz lépni, akkor érzelmi zsarolással próbálnak benn tartani.

Kiközösítenek, ignorálnak. Elveszíted a "barátaidat". Ez a legnagyobb érzelmi nyomás.


Egy új szabályozás miatt, már köszönhetnek neked. Eddig ez sem lehetett.


Ha jót akarsz magadnak, akkor nem ezt a hitet választod.


Azt hirdetik, elemezd a vallásokat, hogy megismerd melyik az igazi.


Mégsem engedik, hogy mást olvass. Minden "világi" - ami nem tőlük való - a sátán befolyása alatt áll.


Szóval lehet valaki istenfélő, de elkárhozik, ha nem JT.

De ha JT, akkor üdvözül fel is út le is út.


Inkább járj a reformátusokhoz,ha Istent keresed. Ott sincsenek szentképek, sem bálványok.

szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#2.


Ott vagyol lelkész,de mégsem ajánlom senkinek,hogy a református egyházat kövesse.


Kövesse inkább Krisztust,de járjon egy közösségbe,ahol valóban Krisztus evangéliumát hirdetik!

szept. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
...vagyok...
szept. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 KZitus ***** válasza:

Szia


Konkrét válasz a kérdésedre. Idézem Krisztus szavait: " Jézus odament hozzájuk, és így szólt: „Isten nekem adott minden hatalmat az égben és a földön. Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.” Máté 28:18-20

Miért válasz ez a kérdésedre? Mert Jézus itt elmondja, mikor, miért kell menni tanítványokat keresni és képezni:"...tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek".

Csak azután mehetek a szolgálatba, ha tisztában vagyok Krisztus tanításaival és meg is tartom azokat. Itt azt is megígérte Krisztus, ezt a munkát, szolgálatot támogatni fogja egészen a "világrendszer befejezéséig". Ezt naponta tapasztaljuk!

szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem az összejövetelek után szoktak menni és random érdeklődőt nem is fognak elvinni magukkal prédikálni
szept. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!