Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten nem létezését nem...

Ha Isten nem létezését nem lehet bebizonyítani, akkor azt sem lehet bebizonyítani, hogy egy keresztény csoportban nincsen zsidó ember?

Figyelt kérdés
aug. 29. 17:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező


Nem tudom, hogy más vallásokban hogyan vélekednek erről, de:

Isten a Bibliában minden időben tiltotta, hogy más imádat, vagy vallás alapján éljenek a választottai.

Azonban bizonyítható, hogy egy Zsidó, vagy egy Hindú is változtathat a "vallásán".

Jehova Tanúi között vannak valamikor hindi, zsidó, muszlim, arab, stb vallásúak. Nem a régi "vallásukat" gyakorolják, hanem a Biblia ismereteik alapján az újat.

aug. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#10 ilyen elven nem terithettek se poganyt se katolikust


nem tudom miert mellebeszelsz mikor arra utaltam hogy ami nektek igazhitueknek termeszetes hogy nem alltok szoba mas vallasuakkal (ugye online sem) az katolikusoknak meg egyeb hitueknek ellenkezoleg termeszetes

de hat errol irtam miert kell elismetelnem

hogy a szobaallas nem tiltott, de az atteres igen, barmilyen hitbeli dolog atvetele ha igy erthetobb


csoport fogalom hibajara hivtam fel a figyelmet hogy az nem kell hogy valami multi-relegion szertartas csoportot jelentsen mint ahogy latni te is ertelmezed

Hanem csak emberek csoportjat, tehat akar poganyoket is, vagy vallasellenes-istenellenes hitetleneket is

akik kulturaltan beszelgetnek


de tudom Tanuknak tilos online is szobaallni mindenkivel

ezt valahogy megis megszegitek

aug. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Tévedsz kedves Kontár.


A Tanúknak azokkal nem lehet szóba állni, akik valaha testvérek voltak és elhagyták a hitüket.

Pál apostol írt erről:

(1Korintusz 5:10, 11) . . .. 11 Most azonban azt írom nektek, hogy ne tartsatok kapcsolatot senkivel, akit testvérnek neveznek, de szexuális erkölcstelenségben él, kapzsi, bálványimádó, részeges, illetve gyaláz vagy zsarol másokat. Az ilyennel még csak együtt se egyetek.


Előtte elmondja Pál, hogy nem a világban élő paráznákkal nem beszélhetünk vagy nem segíthetünk, mert akkor a világot el kellene hagyni.

(1Korintusz 5:10) . . .nem úgy értve, hogy semmiféle kapcsolatot ne tartsatok azokkal, akik erkölcstelenek a világban, vagy kapzsik, zsarolók, bálványimádók, különben ki kellene mennetek a világból. . .

aug. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

kürtőskalácska!


Ismerem a jelenséget. A feleségem is elvárja,hogy válaszoljak az elméje kusza kérdéseire.


Gyakorlatom alapján kikövetkeztetve ezt szerette volna kérdezni:


"Amint Isten létezését,úgy egy ember származását sem lehet minden kétséget kizáróan bizonyítani.Miért gondolhatjuk Istenről,hogy létező és miért egy emberről,hogy zsidó?"


A választ kezdjük a végéről!


Vannak tipikus testi jelei a szefárdi és az askenázi zsidóknak. Vannak intellektuális jelei is a zsidóknak,mint pl. az magas intelligencia,üzleti érzék,művészeti érzék,bonyolult gondolkozás,stb. Ha ezek együttesen összeállnak,valószínűleg zsidó az illető.


Létezik Isten.


Bár nincs egzakt bizonyíték létezésére,de néhány tény alapján biztosan lennie kell! Pl.:

A semmiből,csak semmi lehet,márpedig vagyok.

A fejlettből,csak fejletlenebb lesz. Az ember pedig-többnyire- igen bonyolult.

A világunk tele van természetes szépséggel,amit nem indokolhat más,mint az Alkotó művészi érzéke,szeretettel alkotás.


Ha a tengerparton apálykor emberi lábnyomokat látsz a homokban,tudod,hogy nem régen járt ott valaki.

aug. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Attól hogy nincs valamire tudományos magyarázat, még nem kell indokolni egy rövid lusta választ mint Isten.
aug. 29. 20:05
 16/17 anonim ***** válasza:

Bocsi Kérdező!


Kérlek próbáld meg értelmesen megfogalmazni gondolataidat,mert már fáraszt a "rejtvényfejtés"!

aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
aug. 29. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!