Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet érvelni katolikus...

Hogyan lehet érvelni katolikusént, hogy miért tiszteljük a tárgyakat? Sajnos a reformátusok olyanok mint a jehovák! Lehetetlen meggyőzni őket.

Figyelt kérdés
Ráadásul ha egy papnak elmondjuk a bűneinket, akkor a reformátusok szerint mi gyengék vagyunk, mert nem bízzunk Jahvéban?
aug. 26. 09:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
13%

#10. Folyt.


Te hol találkoztál "jehovák"-kal?

Én nem hallottam még ilyen tudatlanságról!


Egyetlen JHWH létezik. Olyan,hogy "jehovák"?...


Ismerek politeista vallásokat,de egyben sem tisztelnek jehovákat!


Mesélj nekünk azokról!

aug. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
70%

#6


Mondjuk ebből a kommentedből már világosabb, hogy nem vagy te katolikus, ez is csak szórakozol.

Az ilyesmi kérdések 90%-át te írod ki.

Kár, hogy időt vesztegettem a komment megírására. #4 voltam

aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
😅😁😄
aug. 26. 12:45
 14/27 anonim ***** válasza:
72%

#13


Köszi, hogy megerősítetted, amit írok. Most okosnak érzem magam, mert másokkal ellentétben én már felismerlek a stílusodból. 😅

Habár inkább ajánlom, hogy hagyd a trollkodást, mert kitilthatnak innen, és ha kéne az oldal, akkor nem lesz.

Na, hello!

aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%

#14

Szerintem már tiltották egy két felhasználói fiókját a kreténnek. Csak mindig újat csinál.

aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
75%
A rajzolás nem bűn kérdező, viszont a kép imádata értelmetlen, a Biblia sehol sem tanácsolja, sőt konkrétan írja, hogy imádati céllal ne készítsünk képeket.
aug. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%

#16

Szerintem senki se imádja a képeket, az tényleg helytelen lenne.

aug. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
46%

#17 Azért én láttam már, hogy valaki imádta egy templomban valamelyik szobrot, vagy képet.

Az imádat és tisztelet nem követendő a Biblia szerint. Reformátusoknál ezért nincs.

aug. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 IstenGyermeke1 ***** válasza:
55%

#1

Milyen jó, hogy a JW vénei nem lehetnek papok, nincs meg bennük az apostoli jogfolytonosság. Ezért NEM SZOLGÁLTATHATJÁK KI A BETEGEK KENETÉT, mert ha úgy tesznek, az istenkáromlás, egy szentség kiszolgáltatásának színlelése.

Egyházunk sosem tanított olyat, hogy egy képet kéne imádni. Az bizony bálványimádás (idolatria, idolum). Mi nem a képet tisztejük önmagáért. Mi azt a szentet tiszteljük, akit a kép ábrázol. Ill. ha Krisztust, az Atyát vagy a Szentlelket ábrázolja, akkor a képen keresztül — mint az imádságosság segítőjén keresztül — imádjuk.


Kedves kérdező!

Sajnos a vaskalapos reformátusoknak (meg egyébként a jehovásoknak és még sok másnak) nem lehet mit mondani, ők már eldöntötték, hogy a katolikusok bálványimádók, nem követik a Bibliát stb.

De attól még ilyeneket lehet írni:

Pont a mai evangéliumban beszél Urunk arról, hogy a “templom megszenteli az aranyat” (vö.: Mt 23,17) és “az oltár szenteli meg az ajándékot.” (vö.: Mt 23,19). S ha mi az Istennek szentelünk valamit (templomot, szentképet, szenteltvizet stb.) akkor az szent lesz.

Az ereklye az magát a szentet jelképezi, teszi jelenvalóvá. A szent pedig Krisztus szolgája ill. az Úr ereklyéinél egyenest Jézushoz vezet. És emiatt érdemel tiszteletet, hiszen az ereklye által is képes működni Krisztus az adott szenten keresztül. És erre találunk is példákat a Szentírásban.

“Aztán fogta Illés köntösét, ráütött (vele) a vízre és azt mondta: „Hol az Úr, Illés Istene?” Mihelyt a vízre ütött, az szétvált az egyik és a másik irányban, s Elizeus átment.” (2Kir 2,14)

“Egyszer, amikor éppen temettek egy embert, az emberek hirtelenül megpillantották a portyázó csapatot. Az embert bedobták Elizeus sírjába és elmentek. Mihelyt az ember hozzáért Elizeus csontjaihoz, életre kelt és talpra állt.” (2Kir 13,21)

“Közben egy asszony, aki tizenkét éve vérfolyásban szenvedett, hátulról megközelítette és megérintette ruhája szegélyét. Így gondolkodott magában: „Ha csak ruháját érintem is, meggyógyulok.” Jézus megfordult, ránézett és így szólt: „Bízzál leányom, a hited meggyógyított.” Attól az órától fogva egészséges lett az asszony.” (Mt 9,20-22)

“Így gondolkodott magában: „Ha csak a ruháját érintem is, meggyógyulok.” Rögtön meg is szűnt a vérfolyása, érezte testében, hogy meggyógyult.” (Mk 5,28-29)

aug. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

#15


Többször tiltották mind 2, volt vagy tíz nickje. Ez a Kérdező a volt hitgyülis srác lehet. Évek óta itt van, akkor igen durva volt, mert privátokat is írogatott. Azóta már valamivel okosabban trollkodik, de én felismerem.


Az a baj, hogy a vallás/valláskririka rovat kérdéseinek a nagy része tőle származhat. A kommentelők azt hiszik, azok komoly kérdések, holott csak szórakozik.

aug. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!