Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet érvelni katolikus...

Hogyan lehet érvelni katolikusént, hogy miért tiszteljük a tárgyakat? Sajnos a reformátusok olyanok mint a jehovák! Lehetetlen meggyőzni őket.

Figyelt kérdés
Ráadásul ha egy papnak elmondjuk a bűneinket, akkor a reformátusok szerint mi gyengék vagyunk, mert nem bízzunk Jahvéban?
aug. 26. 09:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.


Isten szava alapján, azokat a bűnöket kell "meggyónni", vagy elmondani a gyülekezet felvigyázójának, ami erkölcsi alapelvekbe ütközik. Jehova Tanúinál ez az eljárás, tévedés, hogy nem kell bevallani.

És a Tanúk nem mondják azt, hogy ez a gyengeség jele, hanem egy Biblia vers szól erről:

(Jakab 5:14, 15) 14 Beteg valaki köztetek? Hívja magához a gyülekezet véneit, és imádkozzanak érte, megkenve őt olajjal Jehova nevében. 15 És a hitből fakadó ima meggyógyítja a beteget, és Jehova felemeli őt. Ha bűnöket követett is el, Isten megbocsát neki.


Ez a vers nem kifejezetten fizikai betegségre utal hanem arra, hogy ha bűnt követ el, ebben az értelemben "beteg". Hiszen egy fizikai betegségben szenvedőért, nem csak a vének imádkozhatnak, hanem bárki megteheti.


A tárgyak "tisztelete" pedig rossz csak akkor, ha az imádatunkban használjuk kiegészítőként.

Nekem is vannak ajándékaim amit kaptam, de nem borulok le, nem imádkozom a tárgyakhoz, mint ha az lenne az Isten.

Az első tanítványok elutasították az ilyen jellegű tárgyakat, mert Isten nem hasonló ezekhez. Ugyanakkor Isten mindig is gyűlölte ha tárgyakat használtak az imádatukban, Erre parancs van, halál büntetés terhe mellett.

aug. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Ha látsz egy képet a családodról, akkor azokat sem imádod mert az eredeti fontosabb?


Felőlem egy rólam készült rajongói kép imádhatja, ha attól jobban érzi magát, hajrá. Legalább békén hagy ha híres zenész lennék :D

aug. 26. 10:04
 3/27 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező

Nem kaptam felhatalmazást, hogy bárkit elítéljek, mindenkinek szabad akarata van. Mindössze Isten gondolkodását, nézetét szeretném ezzel kapcsolatban kiemelni, amit nem ok nélkül íratott le.


Tehát egy képről van szó, ami esetleg Jézust, vagy Máriát ábrázolja?

Nos ezek imádathoz tartozó tárgyak, amiket maga a Teremtő már "bálványnak" tekint.

Miért mondhatjuk ezt?

Mert Istent soha nem látta senki, tehát nem tudjuk hogyan néz ki.

De ezt elmondhatjuk Isten fiáról Jézusról, és Máriáról is.

akik pedig látták régen meghaltak, így portré sem készült róluk, nem is véletlen.

Az első keresztények sem rajzolták le Istent, Jézust vagy Máriát. Hiszen az nincs összhangban Isten szavának tanításával. Jézus a következőket mondta az Atyjáról, Istenéről:


(János 4:24) 24 Isten szellem, és akik őt imádják, azoknak szellemmel és igazsággal kell imádniuk.”

Szellemmel imádni nem fizikai látás szerint van, illetve igazsággal azt jelenti, hogy a Biblia igazságával összhangban kell imádatot bemutatni. A Biblia pedig szigorún tiltja az ilyesmit.

Mária és Jézus pedig nem a mindenható Isten, tehát az imádat nem nekik jár.


Ennyit szerettem volna, de nyilván saját döntésed, hogy mit kezdesz ezzel az információval.

aug. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
81%

Szubjektív véleményem: Jehova tanúival nem érdemes vitázni, mivel ők nagyon elfogultak a vallásuk iránt. Minden velük való vita mentálisan és érzelmileg kimerítő, mivel akármilyen érvet is hozol, el sem gondolkodnak azon, hogy esetleg ők tévednek. Persze nem mondom, hogy mind meggyőzhetetlen, mert van arra példa, hogy valaki kijön a szervezetből.

Ha mégis valaki vitázni akar velük, akkor szerintem azt kell nézni, hogy az illető JT mennyire hajlamos az szkeptikus gondolkodásra. Illetve az is számít, hogy mennyire kötelezte el magát a szervezet mellett, na meg gondolom a személyes élményei is befolyásolhatják.

Én már nem vagyok keresztény, így nem is tartom fontosnak, hogy meggyőzzem őket arról, hogy tévednek. Inkább kerülöm őket, nem tartom feladatomnak őket jobb útra vezetni. Ha mégis írok itt valamit velük kapcsolatban, azt mások miatt teszem, nem a Tanúkért.


A kérdésedre válaszolva: ha tényleg katolikus vagy, meg kellene ismerni a saját vallásodat.


Ajánlott olvasmány neked:

A katolikus tanítás szentírási alapjai:


[link]


Van külön szó benne az ereklyékről és a bűnbocsánatról is.

aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Kései Sirató ***** válasza:
16%
Csak arra tudsz hivatkozni, hogy egyházi hagyomány, mivel ez nem Istentől származik.
aug. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Én már lerajzoltam Jézust mint " művész ". Bűnös vagyok? Nem.

Akkor meg mire ez a nagy felhajtás burnyák?

aug. 26. 11:32
 7/27 Kései Sirató ***** válasza:
24%
Ha a képet imádod, akkor az helytelen a tízparancsolat szerint. De ha Jézust imádod, aki él, mert feltámadt, az rendben van, az jó dolog és van is értelme.
aug. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
68%

A kérdés vallási részébe nem szeretnék beleszólni.


"Ha látsz egy képet a családodról, akkor azokat sem imádod mert az eredeti fontosabb?"


Ha én láttok egy képet a családomról akkor nem képet szeretem hanem a családomat akik eszembe jutnak a képről. A kép pusztán egy eszköz ami esetleg segít még jobban emlékezni rájuk. De attól még nem a kép irányába vannak érzéseim hanem amit vagy inkább akit ábrázol.

aug. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 KZitus ***** válasza:
37%

Szia

Kedves Kérdező. A Bibliát nem katolikusoknak, reformátusoknak, Jehova tanúinak....írták. Az minden embernek egyformán szól, de nem minden ember tartja fontosnak. Minden keresztény felekezet meg tudja magyarázni, miért tesz a vallásán belül ezt, vagy azt, pl. amit kérdeztél, miért tisztelsz tárgyakat. De nem az a fontos mi EMBEREK mit tartunk a vallásunkon belül fontosnak, inkább az a fontos, amit Isten gondol az adott dologról. Nos, ha már említettél minket tanúkat, nekünk csak és kizárólag az a fontos, mit gondol Isten az adott kérdésről.

Nos mi a véleménye Istennek a különféle tárgyak tiszteletéről?

„Meneküljetek a bálványimádástól” 1Korintusz 10:14.

„Őrizzétek meg magatokat a bálványoktól!” 1János 5:21

Amikor Jézus imádkozni tanította a követőit, nem mondott nekik olyat, hogy képeket vagy szobrokat kellene használniuk. A Keresztény Görög Iratokban egyáltalán nem található meg az a gondolat, hogy az igaz Istent képek vagy szobrok segítségével kellene imádni.

Mit mond a Biblia?

„Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot” Máté 4:10

Van aki fontosnak tartja Isten nézetét, van aki magyarázatot talál, számára miért nem. A szabad akarat....

aug. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
14%

Kedves Kérdező!


Ezt kérdezted:


"...hogy miért tiszteljük a tárgyakat? "


Napnál világosabb!

Mert babonások vagytok!

aug. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!