Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lettél agnosztikus?...

Miért lettél agnosztikus? Miért nem erős ateista? (Biztosan nincsen Isten)

Figyelt kérdés
aug. 6. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%

"Biztosan nincsen Isten"

Bizonyítsad be.

aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Azért nem nevezem magam ateistának, mert valaminek a nem-létét nem lehet bizonyítani. Ezért az agnosztikus a megfelelöbb megnevezés, szerintem nincs rá nagy esély, hogy lenne valamiféle isten, de teljesen nem lehet kizárni egy kis valószínüséget.
aug. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Pont azért nem lettem erősen ateista amiért erősen hívő sem.
aug. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1-es, valaminek a nem létét nem lehet bebizonyítani!
aug. 6. 18:39
 5/15 anonim ***** válasza:
41%

Én ateista voltam, de találkoztam Jézussal, valósággá vált az addig mesének hitt sztori. Azóta Vele járom, Őt figyelve élem az életem. Nélküle halott volt a hitem.


A Szent Szellem bennünk lakik, és Ő ad erőt ahhoz, hogy ellenálljunk az ördögnek, és legyőzzük a gonoszt. Nekünk csak kérni kell a segítségét. Így talán jobban érthető: az elektromos áram be van vezetve az otthonainkba. A ház vezetékekkel csatlakozik az erőműhöz. Ha este hazaérünk, lehet, hogy sötét és hideg van a házban, de tudjuk, mit kell tennünk: felkapcsoljuk a villanyt, és az áram beáramlik, fényt és meleget biztosítva. A Szellem erejében való élet olyan, mint amikor felkapcsolod a villanyt. Minden más adva van. Az evangélium üzenete olyan, mint az elektromos vezetékek, amelyek az „erőműhöz”, Krisztus keresztjéhez csatlakoznak. Az igazság huzaljai már le vannak fektetve; az erő használatra kész. Abban a pillanatban, hogy az életedet Jézusnak átadod, és kéred Isten erejét, az Ő megváltó ereje beáramlik az életedbe, és megvilágosít belülről. Csak kérned kell! Egyébként tudhatsz mindent az erőművekről, mégis sötétben és hidegben maradsz, ha nem teszed meg ezt az egyszerű lépést. Sőt akár olyan közel is kerülhetsz egy nukleáris erőműhöz, hogy megérintheted a kerítését, mégis fagyoskodhatsz. Amikor kérjük Istent, hogy segítsen nekünk győztes életet élni, valójában Isten kimeríthetetlen forrásaihoz jutunk hozzá. Legyetek áldottak!

aug. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
60%

"1-es, valaminek a nem létét nem lehet bebizonyítani!"


Akkor a kijelentésed miszerint "Biztosan nincsen" alaptalan.


Ha abban hinnék, hogy biztosan nincsen Isten akkor nem lennék sokkal előrébb mint azok akik azt hiszik, hogy biztosan van. Mind a kettő pusztán elhinne egy bizonyítatlan állítást. Ennyi erővel már akár ezoterikusok is lehetnénk.


Én részemről Isten nem létezésére fogadnék inkább nagyobb összegekkel (nem szó szerint persze mivel nem lenne értelme egy ilyen fogadásnak) de 100%-ig biztosan nem zárhatom ki azt, hogy tévedek ezzel kapcsolatban ezért hazugság lenne a részemről azt állítani, hogy biztosan nincs (vagy az ellenkezőjét, hogy biztosan van ami még nagyobb hazugság lenne a részemről).

aug. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Csak szólok, kettes, hogy ateista vagy, méghozzá agnosztikus ateista. Nézz utána.

Az istenek közül valóban csak néhányat lehet bizonyítani, hogy nincs, például a keresztényeké garantáltan nem létezik.

A többire nincs bizonyíték, ezért van az ateisták között több agnosztikus.

aug. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7-es: nem azt írtam, hogy nem VAGYOK ateista, hanem csak azt, hogy NEM NEVEZEM magam annak.
aug. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

De nyugodtan nevezd annak magad, mivel az vagy.

Ateista=nem hisz az istenekben.

Agnosztikus=nem biztos a tudásában.

Te mindkettő vagy. Ha nem érted, írhatok további példákat, pl:

gnosztikus teista=teljesen biztos az istene létezésében.

aug. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Gnosztikus ateista is van :D


Biztosan nincs Isten.

aug. 7. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!