Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jahve a tüzes tóba küld engem...

Jahve a tüzes tóba küld engem ha a fiát nem követem, és én spirituális agnosztikus leszek?

Figyelt kérdés
Hiszek a láthatatlan világban, és nem zárom ki, hogy valamiféle isten létezzen, akár Jahve.
júl. 13. 10:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
7%

Nem létezik nyugi.

Mármint létezhetnek (sőt, matematikailag léteznie is kell) olyan fejlett fajnak az univerzumban amit mi emberek már istenként tudnánk tisztelni, de köze sincs Jahvéhez, Allahhoz, Visnuhoz vagy a többi emberek által kreált istenséghez.


Ahogy annak is szörnyen pici az esélye hogy nagyfejűek és zöldek legyenek mint ahogy legtöbben elképzeljük őket, az is csak egy ember által kreált kép róluk.

júl. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
47%

Jahve csak azért isten, mert saját magát annak hazudta, a saját maga által sugalmazott könyvben. Ha te azt diktálod a srácoknak, írják le, hogy te isten vagy, akkor az leszel? Pedig pár 100 év múlva lesz olyan idióta vallás, aki istennek fog tartani, s követői rettegnek majd ítéletedtől!


"Jahve és Jézus is tömeggyilkos. A gyilkos szörnyetegeknek nem kell elhinni semmit!"

júl. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 KZitus ***** válasza:
25%

Szia

Jehova (Jahve) nem azért teremtette az embert, hogy a tüzes tóba küldje (a Sátán terelgetne mindenkit arra felé). Szeretetét irántunk azzal is bizonyította, hogy a Fia feláldozta életét értem és érted, hogy hamarosan örökké élhessünk itt a földön úgy, ahogyan azt eredetileg tervezte Ádám megteremtésekor.

Csak ne feledd kérlek, hogy az örök életet azért veszítettük el, mert az engedetlenség miatt évezredeken keresztül örököljük a halált. De ez nem marad örökre így.

Éppen ezért, abban az országban, vagy királyságban, amelyet Krisztus hoz létre itt a földön, csak olyan emberek élhetnek, akik megtanulják Krisztustól mit jelent a valódi Istennek való engedelmesség. De bármire tanít Krisztus, az az ember javát szolgálja már most is és - hosszú távon is!

Ha Istennek tetsző életet élsz, nem Istennek teszel elsősorban jót, inkább saját magadnak. Itt benne van a kérdésedre a válasz - miért nem élheted az életedet kényed kedved szerint. Sajnos a mai világot Sátán uralja és irányítja, és azt akarja elhitetni az emberrel, hogy az Istentől kapott szabadság, az korlátlan. De ez nem igaz. Korlátlan szabad akarata CSAK Istennek van. Még Krisztus is alá van rendelve Teremtőjének, ahogyan mi is.

Ha elmegyek a házadba, nem tehetem azt amit akarok, csak azt, ami számodra elfogadható. Így van ez velünk is. Csak bizonyos korlátok között tehetjük (azon a földön amelyet számunkra hozott létre), azt. ami széppé, örömtelivé teszi az életünket.

júl. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

A Biblia több helyen is említi a "tüzes tó" fogalmát, amely az ítélet és a végső büntetés helyeként jelenik meg. Néhány igevers, amelyek a tüzes tó létezésére utalnak:


1. **Jelenések 20:14-15**:

- „A halál és a pokol is a tűz tavába vettetett. Ez a második halál, a tűz tava. És ha valakit nem találtak beírva az élet könyvébe, a tűz tavába vettetett.”


2. **Jelenések 19:20**:

- „De megfogták a fenevadat és vele együtt a hamis prófétát, aki a jeleket tette előtte, amivel megtévesztette azokat, akik felvették a fenevad bélyegét és imádták az ő képét. Ezek ketten élve a kénkővel égő tüzes tóba vettettek.”


3. **Jelenések 21:8**:

- „A gyáváknak pedig, hitetleneknek, utálatosoknak, gyilkosoknak, paráznáknak, varázslóknak, bálványimádóknak és minden hazugnak osztályrésze a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz; ez a második halál.”


4. **Máté 25:41**:

- „Akkor szól majd azokra is, akik a bal keze felől lesznek: Távozzatok tőlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre.”


Ezek az igeversek egyértelműen a tüzes tóról és annak büntető jellegéről beszélnek a végső ítélet során.

júl. 13. 11:12
 5/33 anonim ***** válasza:
Ha Jahve, Jehova, vagy ki az isten emiatt a tüzes tóba vet engem, akkor annyit is ér. Egy fabatkát sem... Nem kell ilyen egybites, együgyű, szűklátókörű isten nekem.
júl. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
És kicsoda Jahve fia?Mert ugye nem Jézus az.
júl. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
15%
Ha Jahve a tüzes tóba dobna engem, mondanám neki, hogy adjon egy kis kolbászt, meg chilipaprikát mártogatósnak.
júl. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
61%

Isten nem küld senkit a tüzes tóba.

Ez szemléltetésként lett leíratva. Az életet ajándékba kaptuk, amit Isten nem használ büntetésre.

Ha valaki nem akar Istennel összhangban élni, akkor az élete megszűnik. Vagy is Isten a nem létezést szabta ki büntetésnek, amit halálnak nevezünk.

A tűz a teljes megsemmisülést jelenti, amiből nincs lehetőség az újra életre, vagy más néven feltámadásra.

júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Akkor az istened nem bünteti meg a rossz embereket? Bármit csinálhat a rossz ember?
júl. 13. 14:24
 10/33 anonim ***** válasza:
8# Te Jehova tanúja vagy? A Biblia nagyon nem ezt írja..
júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!