Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jahve a tüzes tóba küld engem...

Jahve a tüzes tóba küld engem ha a fiát nem követem, és én spirituális agnosztikus leszek?

Figyelt kérdés
Hiszek a láthatatlan világban, és nem zárom ki, hogy valamiféle isten létezzen, akár Jahve.
júl. 13. 10:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Nem az Én kizárólagos Istenem, hanem a világegyetem szuverén uralkodója, és teremtője.


Nem csinálhat bármit. De ha csinál, akkor a büntetése halál.

Isten az életmegvonásán kívül nem nevezett meg további büntetést.

Ahogy írtam, az életet nem használja büntetésre, ezért úgy tűnik, némelyeknek, hogy nem kap büntetést a halála után.

Azonban ha ez így lenne, akkor hazugság lenne Istentől az, hogy a bűnért halállal fizetünk, és tulajdon képen nem fizettünk a bűnért.

Tegyük fel, hogy téged 8 évre elítélnek egy bűnért.

Leülöd a 8. évet, és amikor kiszabadulsz, további büntetésként kitalálnak még egy kis kegyetlen fizikai fájdalommal járó büntetést is.

Vagy is, nem helyes a törvény, és nem azt kaptad amit megérdemelsz.

De akkor kérdem Én. Miért nem kaptad meg azonnal a teljes büntetést. miért mondja Isten hogy a halállal megfizetsz a bűnödért, ha közben további büntetés vár egy másik életformában?

Ami jár azt kapod, sem többet sem kevesebbet.

(Ezékiel 33:11) . . .»’Nem gyönyörködöm a gonosz halálában, hanem inkább abban, ha változtat a viselkedésén, és életben marad.. . .


Isten annak sem örül, hogy meghalsz a bűneidért, sokkal inkább szeretné ha változtatnál, és életben maradnál. Isten a vétkező halálában sem talál örömet, akkor egy élő kínzásában meg pláne. Ezért ilyesmi eszébe sem jut.


A kegyetlen ember az aki így gondolkodik, és ilyen az Isten képe is.

Isten ebben is a szeretetét fejezi ki, és sajnálja, hogy megfoszt az élettől, de nem érdemled meg az életet.

júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Szerinted Isten neve micsoda?

Szabad-e a karácsonyt és születésnapot ünnepelni?

júl. 13. 15:14
 13/33 anonim ***** válasza:

A Bibliában Isten bemutatkozik.

A karácsony, és a születésnap pedig soha nem volt egyetlen időszakban sem ünnep, Isten népének.

De szabad akarat van, mindenki azt tesz amit akar.

Én nem szeretném ezeket az ünnepeket megtartani, nem biblia eredetű.

júl. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

*Máté 25:41**:


- „Akkor szól majd azokra is, akik a bal keze felől lesznek: Távozzatok tőlem, átkozottak, az ördögnek és angyalainak elkészített örök tűzre


csak kepletes? Vagy mivel ok nem emberek az angyaloknak nem szikpla halal jar?


idezet szerint valoban, de nekik feleloseguk miatt jar nagyobb buntetes? Nem kegyetlenseg Isten reszerol?


ha persze Jelenesek konyvet kepletesen veszuk, de hogyis veszuk akkor? masodik halal is halal csak vegleges? Ket elete van az embernek?

megiscsak van ilyen reinkarnacio szeruseg Tanuk szerint?


elvileg feltamadnak majd 1000evre es aztan... valakik meg elkarhozhatnak ezutan?

akkor az se lesz olyan tokeletes hiaba lesz Jezus kozvetlen szemelyesen kozottunk

júl. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 KZitus ***** válasza:

#4

Egyet értek veled, illetve azzal amit írtál.

De továbbra is arról olvastam a Bibliában, amit írtam: "Jehova (Jahve) nem azért teremtette az embert, hogy a tüzes tóba küldje. "

A tüzes tó valóban az örök megsemmisülést jelképezi, de nem isten, inkább Sátán juttat oda rengeteg embert. Ma még minden ember egyénileg dönthet, mit választ: az örök életet, vagy az örök megsemmisítést.

Nem csak a hébereknek, minden embernek íratta le ezt Isten: „nem gyönyörködöm a hitetlen halálában, hanem hogy a hitetlen megtérjen útjáról és éljen. Térjetek meg, térjetek meg gonosz útaitokról! hiszen miért halnátok meg, oh Izráel háza!?” Ezékiel 33:11

Mit szeretne Tőled Jehova (Jahve)? Hát nem a tüzes tóba küldeni! Ezt szeretné, kéri Tőled is: "A megmentőnk, Isten ezt tartja jónak és elfogadhatónak. Ő azt akarja, hogy mindenfajta ember megmeneküljön, és pontosan megismerje az igazságot. Mert egy Isten van, és egy közvetítő van Isten és az emberek között, Krisztus Jézus,..." 1Timóteusz 2:3-5 Még a megmentésed eszközére is rámutat, ne kelljen keresgélned.

júl. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Én utálom Jehovát!
júl. 13. 20:52
 17/33 KZitus ***** válasza:

#10

Még meggondolhatod magad, ha nem szimpatikus számodra a tüzes tó. De ez a te személyes döntésed. „a mit vet az ember, azt aratándja is. Mert a ki vet az ő testének, a testből arat veszedelmet; a ki pedig vet a léleknek, a lélekből arat örök életet” Galátzia 6:7.

júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Egyet nem értek, kérdező.

Van 8000 vallás, elég sokban van pokol.

És te csak a kereszténységtől félsz?

Ez olyan, mintha kimennél Afrikába, és csak kizárólag a keselyűktől félnél, semmi mástól nem.

júl. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

18


Ez tetszett.

júl. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kontár


Nem kötelező elhinni, vedd szószerint a tüzes tavat.


Én Isten személyiségét és szándékait figyelembe véve, kizártnak tartom.

Azt is leírtam többször, hogy miért.

A "nagyobb büntetés" az a halál amiből nincs feltámadás.

Ezért szemlélteti a teljes megsemmisülést okozó tűzzel.


Ugyanakkor nincs reinkarnáció, a feltámadás nem az.


A feltámadás lehetősége nem csak a hűségeseknek lesz ajándék, hanem azoknak is, akik valamiért nem tudták megismerni Istent és az igazságát, és nemtudtak változtatni, vagy dönteni.

A feltámadáskor pedig bizonyíthatnak.

Ott az életükkel, tetteikkel bizonyíthatják, hogy szeretnének-e Isten elvárása szerint élni, vagy sem.


Sajnos lesznek akik nem akarnak majd, és ez személyes döntés.

Isten nem köztelezi őket erre, és sajnos nem maradhatnak ott, mivel gátolnák a sikeres emberi társadalom működését.

júl. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!