Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az normális, hogy mióta Jahve...

Az normális, hogy mióta Jahve felé gyenge agnosztikus lettem, így hiszem, hogy létezhetnek istenek, vagy Jahve, illetve. szuper okos lények (istenek) akik megalkották az univerzumot? Logika alapján nem zárom ki azokat.

Figyelt kérdés
júl. 7. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem normális.
júl. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Nos, egyénileg eldöntheted, miben hiszel.

Istennek, vagy a világnak.

Két igazság nem létezik, ahogy Jézus is mondta. Illetve egyedülinek nevezte az Atyját, Istenét, Teremtőjét.

Ami Isten szaván kívül van, az hamis.

Hogy ezek alapján normális dolog-e, azt döntsd el magad.

júl. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ha van tüzes tó, szívesen odamegyek, nem akarok az új Földön lenni a családom nélkül.

Ha én Jehovás leszek, akkor mi lesz a családommal?

júl. 8. 10:04
 4/9 anonim ***** válasza:
20%

Kedves Kérdező.

Megértem, hogy így gondolkodol. Az Én fejemben is megfordultak ilyen gondolatok, hiszen az ember szereti a családját.


Nincs tüzes tó. Isten az életet ajándékba adta, és ezt nem használja büntetésre. Egyszerűen megvonja az ajándékot, ha valaki méltatlan az életre mert nem értékeli azt.

Gondolj Jézusra. Ő mondta-e valaha, hogy ha az anyja vagy a testvérei nem lesznek mellette, akkor Ő megtagadja Istent, és a kéréseit. Sőt, Jézus kifejezetten azt mondta, hogy a vérrokonságnál fontosabb a gyülekezetben lévő testvéreid iránt érzett szeretet.

Ez nem jelenti azt, hogy akkor nem kell szeretned a családodat. Hiszen aki nem törődik a családjával, az a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél. DE azokat jobban kell szeretned, akik szeretik Istent, és hálásak neki, és Jézusnak a megváltó királynak az életért.

Vagy gondolj bármelyik hűséges keresztényre, vagy a keresztény kor előtt élő hűségesekre. Melyikük szabott Istennek olyan feltételeket, hogy ha a családja nem lehet velük, akkor inkább a halált válassza velük? Nem tagadták meg Istenüket, a családjukért.


Nem szabtak feltételeket Istennek, egyszerűen elfogadták azt a tényt, hogy a rokonaik nem szeretik Istent, és nem szeretnének az Ő uralma alatt élni, inkább meghalnak.

Térjünk vissza Jézusra, vagy vegyük Noé esetét.

Noé nem szabott feltételt Istennek, hogy csak akkor negedelmeskedik, ha a családja is megmenekül. Bizonyára nem volt egyszerű hallania, mikor a Bárka ajtaja bezárúlt, hogy a szülei, vagy a testvérei élete az özönvízzel véget ért.

Jézus kemény szavakkal utalt arra, hogy valójában kik az Ő rokonai. Sokan elsiklanak Jézus szavai felett. Pedig nem viccből mondta.

(Máté 12:47–50) . . .„Nézd! Anyád és a testvéreid odakint állnak, és beszélni akarnak veled.” 48 Ő erre ezt mondta annak, aki szólt neki: „Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?” 49 És kinyújtva a kezét a tanítványai felé, ezt mondta: „Nézd, ők az én anyám és az én testvéreim! 50 Mert aki cselekszi égi Atyám akaratát, az az én testvérem és anyám.”


Egy másik helyen ezt mondta:

(Lukács 18:29, 30) . . .„Biztosak lehettek benne, hogy senki sincs, aki házat vagy feleséget vagy testvéreket vagy szülőket vagy gyermekeket hagyott el Isten királyságáért, 30 és ne kapná a sokszorosát ebben az időszakban, az eljövendő világrendszerben pedig örök életet.”


Mit gondolsz kedves Kérdező, mit értett ez alatt Jézus?


Arra a kérdésre, hogy milesz a családoddal:

Nos nem tudhatod, hogy idővel a jó példád által, a családod is a keskeny utat válassza.

Jézus testvérei sem jártak vele elsőre, sőt bolondnak nézték, és azt mondták róla, hogy elment az esze. De később megváltozott a gondolkodás módjuk, és Jézus tanítványaivá váltak.

Sőt az egyik testvérének, Jakabnak levele része lett Isten szavának.


Az pedig téves kifejezés, hogy "Jehovásnak" kell lenni.

Jézus sem jehovás volt, hanem Isten hű tanúja. Csak úgy mint a Bibliában szereplő hűséges emberek, akikről a Héberek/zsidók/ 11. fejezete ír, mint a Tanúk nagy fellegéről.

Hogy Jehova abban a megtiszteltetésben részesít tökéletlen embereket, hogy a nevéről nevezteti őket, az nem kis dolog, hiszen a világegyetem legnagyobb személye adja ezt a kinevezést, nem emberek.

Jézus az ételhez hasonlította azt, hogy Isten akaratát tegye. Vagy is olyan fontos volt neki, mint az étkezés, sőt fontosabb.


Ahhoz, hogy választ kapj a kérdéseidre, megkell értened egy nagyon fontos dolgot. Az élet Istentől függ, nem a családodtól.

júl. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor Jézuska halála hiábavaló volt ha nincs tüzes tó. Annyira ellentmondásosok ezek a Jehovista pisták!
júl. 8. 11:02
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Jézus nem azért halt meg, hogy Isten egy "tüzes tavat" hozzon létre.

Hanem azért, hogy megváltsa az embereket a haláltól, amit Ádám miatt most még mindenkinek el kell szenvednie.

Ha létezne fizikailag tűz tava, akkor ez azt jelentené, hogy Jézus halála nem elég értékes ahhoz, hogy megváltson minket a haláltól, és a bűntől.


Már pedig semmi más nem válthat meg, semmilyen kínzás, csak Jézus halála, mert akkora értéke van.

Valójában ezt a verset nem érted:

(2Korintusz 5:15) 15 És azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt.

Isten az élők Istene, nem a halottaké.

Ez miért ellentmondásos?


A "tüz tava" pedig Isten szerint a "második halál".

Vagy is akik nem méltóak az első feltámadásra, azok kerülnek ide.

A tűz pedig a teljes megsemmisülést jelenti, vagy is nem kapnak lehetőséget a feltámadásra, vagy is a nem létezésben maradnak, mint ha meg sem születtek volna.

Ebben semmilyen ellentmondás nincs.

azoknak van, akik szó szerint értelmezik, hogy Isten az életet mint ajándékot, büntetésre fogja használni.

júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A keresztény református válasz az alábbi lehet:


Jézus Krisztus halála valóban az emberiség megváltásáért történt, ahogy azt a Szentírás tanítja. Az Ő áldozata az egyetlen út a bűnbocsánatra és az örök életre. Az "tüzes tó" kifejezés a Bibliában valóban a második halálra utal, amely a végső ítéletkor következik be.


A református hitvallás szerint Jézus halála és feltámadása biztosítja a hívők számára a megváltást és az örök életet. Azok, akik hisznek benne és követik Őt, nem fognak a második halál részesei lenni. Az "tüzes tó" nem fizikai hely, hanem szimbolikus kifejezés a végső megsemmisülésre és az Istentől való örök elválasztásra.


A 2Korintusz 5:15 verse hangsúlyozza, hogy Jézus halála értünk történt, és feltámadása által új életet kapunk, amelyet nem önmagunkért, hanem Őérte élünk. Ez a vers arra hív, hogy életünket Jézus Krisztus iránti hálával és hűséggel éljük.


Isten az élők Istene, és az Ő célja az, hogy megmentse az embereket, nem pedig hogy büntessen. Az "tüzes tó" emlékeztet bennünket a bűn súlyosságára és az ítélet valóságára, de Jézus Krisztus áldozata minden hívő számára biztosítja az üdvösséget és a bűnbocsánatot.


A református hitvallás szerint az "tüzes tó" és a második halál jelentése a teljes megsemmisülést és az örök kárhozatot jelenti azok számára, akik elutasítják Jézus Krisztust. Azonban azok számára, akik hisznek és követik Őt, nincs semmilyen ellentmondás: Jézus halála az egyetlen és elegendő áldozat, amely megvált minket a bűntől és a haláltól, és biztosítja számunkra az örök életet.

júl. 8. 11:17
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Lám, még a Református vallás is közelebb áll Isten szavának igazságához.
júl. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 ok is tevelygok, denkorantsem biztos hogy a reformatus allaspontot lathatuk


katolikusoknal a (tuzes) pokol nem azonos a purgaturiummal (tisztitotuzzel)

pokolbol nincs menekves az vegleges (csak nem alvas/halal hanem gyotrelmek kinok helye, nem atvitten hanem szoszerint)


mig a tisztitotuz nevenek megfeleloen tisztitja az embert (lelket, szellemet) hagyomany szerint, ebbol tehat van kiut nem vegleges, ha a bunt leperzselte a pokol langja ami a purgatoriumot mukodteti

aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!