Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan tud egy öntudatlan...

Hogyan tud egy öntudatlan semmi létrehozni ilyen szép csodálatos bonyolult világot? Agnosztikusként ez számomra vicces.

Figyelt kérdés
júl. 31. 19:04
1 2 3 4 5 6
 21/54 A kérdező kommentje:
Miért nincs?
aug. 1. 11:10
 22/54 anonim ***** válasza:

@20


Nem tudtam, hogy a matematika neked nem racionális.

>>> E = mc2 <<< Szerinted ez csupán egy értelmetlen zagyva természeti jelenség, vagy mentálisan érzékelhető, vizsgálható és racionális?

aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 Mansour ***** válasza:

"megkapjuk a választ a kérdésre, ha tudatunk tökéletesen ugyanaz lesz a szóban forgó értelemmel."

Na ez az, amivel kapcsolatban eléggé szkeptikus vagyok. Tudom, hogy például a keleti vallások lényegében ezt tanítják, és még a kereszténység is megközelíthető olyan szempontból, hogy ezt hozzuk ki belőle. De őszintén szólva, nekem ennek a gyakorlati megvalósítása lehetetlennek tűnik. Elméletileg nem zárom ki a lehetőséget, de a gyakorlatban nem tapasztaltam, nem láttam olyat, ami akár csak megközelítőleg ilyen azonosulásnak lenne nevezhető. Tudom, hogy egyesek nagyon magas tudatossági szinteket képesek elérni, de én még ezt is nagyon távolinak érzem a teljes azonosulástól.

aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:

#22

Jó a példa, mert Einstein elképzelését is sokáig nem vette komolyan a tudományos társadalom nagy része, annyira irreális és logikátlan volt.

Hogy az ember kitalált egy nyelvet amivel lehet képleteket alkotni a legzagyvább jelenségekre is, attól azok nem válnak mágikusan se logikussá, se racionálissá.

aug. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:

@24


De ha a képlet müködik az nem tükröz a természetben semmi szabályosságot vagy rendet neked? Értelmetlen zagyvaság és káosz vesz körül minket, vagy matematikai képletekkel leirható objektiv valóság amit abszolút matematikai törvények irányitanak?

Ha nem lennének ilyen természeti törvények, akkor a mai ismert tudomány nem müködhetne.

aug. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
Valamilyen szabályosságok nyilván lesznek, de ebbe racionalitást és értelmes rendezettséget képzelni csak vágyálom.
aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:

@26


Azért kivánom, hogy sokszor el tudjál még gyönyörködni egy orchideában vagy egy százszorszépben, és ne az esélyek értelmetlen zagyva összjátékának tekintsd, hanem egy abszolút elme design-jának aki lakásul teremtette a Földünket nekünk.

Konkrétan két fizikai paraméter miatt kellett előhúzni a multiverzum kártyát, hogy tagadni kelljen a rendezettséget. A kozmológiai állandó és a higgs bozon tömege:


"véletlenül az egyetlen „antropikus” Univerzumban lakunk. 10 a 120.-on a lehetséges univerzumok, amelyek kozmológiai állandója lehetővé teszi az életet."

[link]


Valaki kiszámolta, hogy ahhoz, hogy Jézus beteljesitsen a róla szóló próféciák közül 48-at, annak valószinűsége 10 a 157.-en. Nekünk nagyobb hitünk van, de van személyes bizonyitékunk is. :)

aug. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:

Ja forrás a számoláshoz:


[link]

aug. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a Krisnásoknak is volt élményük, nem csak nektek...
aug. 1. 15:16
 30/54 anonim ***** válasza:
76%

"Azért kivánom, hogy sokszor el tudjál még gyönyörködni egy orchideában vagy egy százszorszépben, és ne az esélyek értelmetlen zagyva összjátékának tekintsd, hanem egy abszolút elme design-jának aki lakásul teremtette a Földünket nekünk."

Mivel mellettük van még bogáncs, parlagfű, stb, ebben is pont annak bizonyítékát látom, hogy mindez csupán a véletlenek zagyva összjátéka, hogy véletlen a számtalan példából néha olyan is akad, ami épp szemet gyönyörködtető.

aug. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!