Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az oka, hogy a hívők...

Mi az oka, hogy a hívők boldogok a hitük miatt?

Figyelt kérdés
júl. 26. 15:48
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
65%

Ez valóban érdekes dolog, a Biblia ezt mondja.

Máté evangélium 5:3."Boldogok, akik tudják, hogy szükségük van Istenre."

Miért? Mert Isten örül azoknak akik keresik őt, és az ő öröme sugárzik azokon az embereken.

júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
41%
Sokszor pont, hogy nem boldogok miatta.
júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
55%

"Mert Isten örül azoknak akik keresik őt, és az ő öröme sugárzik azokon az embereken."

Ez alapján Isten szomorúsága látszik azokon, akik keresik őt de nem örülnek hanem szomorúak?

júl. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
43%
Én pont hogy azt látom, hogy az életképtelen, önbizalomhiányos jellemzően csórók a hívők akiknek szükségük van valami "támaszra", mert saját magukban sem képesek bízni / hinni.
júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
61%

4


Nem vagyok életképtelen, soha nem is voltam az. A legnehezebb helyzetben sem egyénileg oldottam meg a problémámat, mindig kaptam segítséget a testvéreimtől akik egymást támogatják a nehézségek idején.

Hiszen azok akik így élnek, nem jelenti azt, hogy nem lesznek problémáik.

Sőt...

(Zsoltárok 37:25) 25 Ifjú voltam, meg is öregedtem, De nem láttam az igazságost teljesen elhagyatva, Sem utódját kenyeret kéregetni.


Valószínű, hogy vannak akik menedéket keresnek a vallásba. Azonban azok akik értik és élik Isten szavának fontosságát, teljes más okból élnek keresztény életet.

júl. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
65%

Azért, mert Isten is boldog Isten, és támogatást nyújt az övéinek.

(1Timóteusz 1:11) . . .boldog Isten rám bízott.


A boldogság pedig nem azért van, mert élvezik a szenvedést, hanem azért, mert tudják, értik hogy miért nehéz most még az élet.


A boldogságuknak több oka is van:

(Zsoltárok 32:1) 32 Boldog az, akinek Isten megbocsátotta a törvényszegését, és eltörölte a bűnét.

(Jakab 1:12) 12 Boldog az az ember, aki kitartással tűri a próbát, mert miután elnyeri Isten tetszését, megkapja az élet koronáját,. . .

(Jelenések 1:3) 3 Boldog, aki felolvassa és akik hallják e prófécia szavait, valamint akik megtartják a benne megírtakat, mert a meghatározott idő közel van.

(Zsoltárok 2:12) . . .Boldogok mindazok, akik nála keresnek menedéket.

(Példabeszédek 8:32) . . .boldogok azok, akik követik útjaimat.

(Máté 5:3–8) 3 „Boldogok, akik tudják, hogy szükségük van Istenre, mivel övék az egek királysága. 4 Boldogok, akik keseregnek, mivel meg fogják vigasztalni őket. 5 Boldogok a szelídek, mivel örökölni fogják a földet. 6 Boldogok, akik éheznek és szomjaznak az igazságosságra, mivel Isten megadja ezt nekik, és elégedettek lesznek. 7 Boldogok az irgalmasok, mivel velük is irgalmasan fognak bánni. 8 Boldogok a tiszta szívűek, mivel látni fogják az Istent.

(Máté 5:9–12) 9 Boldogok, akik békére törekednek, mivel Isten fiainak fogják őket hívni. 10 Boldogok, akiket üldöznek az igazságosságért, mivel övék az egek királysága. 11 Boldogok vagytok, amikor miattam gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak rólatok. 12 Örüljetek, és legyetek végtelenül boldogok, mivel nagy a ti jutalmatok az égben, hiszen így üldözték korábban a prófétákat is.

júl. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

Boldogok a lelki szegények, mert a tudatlanság boldoggá tesz.

Nézz meg egy alkoholistát, az is milyen boldog, amikor elissza az eszét is.

júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 KZitus ***** válasza:
40%

Szia

Az a hívő boldog, aki ilyen:

Zsoltárok 1:1-3

"Boldog ember az, aki nem követi a gonoszok tanácsát, bűnösök útjára nem lép, és gúnyolódók közé nem ül,

2 hanem Jehova törvényében gyönyörködik, és az ő törvényét olvassa halk hangon éjjel-nappal.

3 Olyan lesz, mint a folyóvizek mellé ültetett fa, amely megtermi gyümölcsét a maga idején, és nem hervad el lombja. Minden tettét siker koronázza.

és ilyen a gonosz ember (4-6 vers):

4. Nem így a gonoszok. Ők a polyvához hasonlók, melyet elsodor a szél.

5 Ezért nem mentik fel a gonoszokat az ítéletkor, és a bűnösök sem maradnak meg az igazságosak körében.

6 Mert Jehova ismeri az igazságosak útját, a gonoszok útja pedig véget ér.

júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
14%

Nem mindenki boldog, aki hívőnek gondolja önmagát.

Boldogok azok, akik képesek megélni a hitüket a hétköznapokban.

Boldogok azok, kik képesek a sorok között a részletekben meglelni az igazságot.

Boldogok az élők, még ha szenvednek is, hiszen tudják, hogy a halálban már nincs szenvedés.

Boldogok azok, akik elhitték az igazságot és időt nem sajnálva megtapasztalták, hogy az valóban igazság.

Akkor boldog egy hívő, ha nem értelmezi félre az írásokat. De boldogok néha azok is, akik bár félreértelmezik az írásokat, mégis jóság uralkodik bennük a gonoszság helyett.


Nagyobb kérdés inkább az, hogy mi a boldogság. Mert aki a boldogságot hajszolja ráun arra és boldogtalanná válik. Egyre nehezebb elérni a boldogságot tárgyakkal, drogokkal , kirándulásokkal és nem is tart az olyan sokáig.


A hívők úgy vélem azért boldogabbak, mert megtanulták, hogy a boldogság nem egy olyan állapot, ami embertől származik. Persze ember is boldoggá teheti embertársát, ideig-óráig. De aki Istentől várja a boldogságot az másképpen is fogja fel azt. Sőt, éppen hogy sok esetben hatalmas boldogtalansággal kezdődik a boldogság. Csak hívőként hosszú távon szemléli magát az ember. s lám évek miután képes azon nevetni, ami neki a legnagyobb boldogtalanságot okozta valamikor évekkel ezelőtt.


Rengetegen azért boldogtalanok, mert magányosak. De a hívők? Ők ugyan mikor lennének magányosak? A hívők már sosem lesznek egyedül.isten mindig velük van. ha pedig emberi társaságra vágynak mindig rendelkezésükre áll egy gyülekezet vagy néhány lelkes önkéntes, akik segítenek a magányt elűzni. persze van akit hívőként maga a tudat is boldoggá tesz, hogy van lehetősége bármikor kibújni a magányból és olyan közegbe eljárni, ahol hozzá hasonló hitűek vannak.


Akkor lehet gond hívőként valaki boldogságában, ha nem figyel oda a tanításra. mert aki oda figyel a tanításra, keresi és meg akarja ismerni az Istent, az meg is ismerheti. Aki pedig hívőként boldogtalan, az nem ismerte meg az Istent, hanem saját önámításában él és egy olyan istenképben hisz, melyet saját maga kreált. Az ilyen nem hívő, hanem ateista, csak magát hívőnek gondolja.


Én pedig személy szerint a puszta tudattól is boldog vagyok, hogy élhetek. Mert tudom, hogy Isten nélkül már 4 éve meghaltam volna. De Jézus a létezésével engem már 2000 évvel ezelőtt megmentett. Ma már boldognak mondom magamat. Nem mintha nem bosszankodnék valamin minden nap. De belegondolva azon, hogy amin ma bosszankodtam mennyire eltörpül a 4 évvel ezelőtti körülményekhez képest, melyek majdnem a halálba üldöztek. azon meg egyenesen röhögök, hogy mi miatt voltam boldogtalan még ateista koromban.


Én az időt és a halált is másként fogom fel, mint annak idején. Számomra nincs halál. Azt legyőzték. Számomra nincsen idő sem, hanem minden egyszerre történik, csak emberi testem felfogóképességének specifikációja a klasszikus időérzékelés. A napokban olvastam is erről egy cikket az origón, hogy a tudósok is kezdik illúzióként felfogni az időt a fizika egyes ágazataiban.


Jézus azt mondta Máté szerint:

“Boldogok azok, akik nem botránkoznak meg énbennem."

Nekem ennyi elég, hatalmas arc Jézus, a legkirályabb! Minél többször olvasom az evangéliumot én annál boldogabb vagyok, amikor olvasom, hogy milyen lazán leszájkaratézta a farizeusokat. Első csodája a vízből bort csinálás. Ez mekkora már! Ennél a faszinál nagyszerübbet nem hordott hátán a föld még ezidáig. Jó talán csak engem, de én nem tudok vízből bort csinálni, úgyhogy a nyomába sem érhetek .

júl. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
72%

4

"pont hogy azt látom, hogy az életképtelen, önbizalomhiányos jellemzően csórók a hívők akiknek szükségük van valami "támaszra", mert saját magukban sem képesek bízni / hinni."


van erre valami bizonyitekod? vagy csak ezt "latod"?

van valami bizonyitekod arra, hogy aki nem hisz, az sajat magaban bizik es nincs szuksege tamaszra, mert ez mindent megold?

ki mondta neked, hogy hinni azt jelenti, hogy ha baja van, akkor "tamaszkodik"?

hogy definialod azt, hogy eletkeptelen? es jomodu istenhivo nincs is?

júl. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!