Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen életet élnek akik a...

Milyen életet élnek akik a biblia szerint élnek? Szerinted boldogok?

Figyelt kérdés
2021. máj. 1. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Aki tényleg hisz benne és aszerint cselekszik, annak tiszta a lelkiismerete, van reménye, szerintem ők boldogok.

A képmutatók, akik formálisan többé-kevésbé betartják az előírásokat, de csak azért, hogy lenézhessenek másokat, azok nem boldogok. Sokan csak másokra nézve érzik kötelezőnek a parancsolatokat, magukat felmentik minden alól.

2021. máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Boldogok. Nem fekszenek össze fűvel-fával, csak a házastársukkal például.
2021. máj. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Boldog vagyok, és tiszta lelkiismerettel fekszem le minden nap.

"Milyen életet élnek akik a biblia szerint élnek?"

Teokratikus rend szerint, ami nem jelenti azt, hogy zárdába kell vonulni, és csadorban kell járni.

A keresztény életet élő is kikapcsolódik, de megválogatja, hogy az építő és ne romboló hatású legyen. Olyan házastársat választ, akinek hasonló az értékrendje.

Mindössze annyi a különbség a nem keresztény életet élőtől, hogy a kereszténynek nem teher, és nem nehéz az erkölcsi elveket betartani.

2021. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Aki tényleg hisz benne, annak nagyon jó, mert van értelme az életének, van mi alapján élnie. Bár nagyon sok templomba járó emberről ordít hogy egyáltalán nem boldog, de szerintem ők nem teljesen értik az egész lényegét.

Amíg teljesen hittem benne én boldog voltam. Azóta én már másban hiszek (a Taoizmust követem) és most is boldog vagyok.

2021. máj. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát én nem sok példa értékű életét élő hívővel találkoztam. sok savanyúpofa, ítélkező, képmutató.

és sok jó ember ismerősöm van, aki nem hívő

2021. máj. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a boldogság nem annak függvénye, hogy ki mennyire éli a Biblia szerint az életét. A Biblia szerint élés nem életcél, hanem életmód, ami legfeljebb hozzásegít ahhoz, hogy céljaidat nagyobb ambícióval, nagyobb örömmel próbáld elérni, ezáltal nagyobb örömet, boldogságot is okozzanak, amikor eléred őket.
2021. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Legyetek olyanok mint a gyerekek, mondta Jézus. Én 48 éves vagyok és mindig gyerek vagyok, úgy is viselkedem. Szerintem igaza van Jézusnak. Az a savanyú, aki felnő.
2021. máj. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Leírhatatlanul szépet.

A legboldogabbak. Szüntelen meditatív állapotban vannak.

2021. máj. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Itt egy tapasztalat, amikor Isten nélkül, majd Istenhez közel éli valaki az életét.

[link]

2021. máj. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!