Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateistából keresztény lettem....

Ateistából keresztény lettem. Hogyan tovább? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
júl. 25. 21:04
1 2 3
 11/25 Thunderfairy ***** válasza:
21%
Semmi tudományos bizonyiték nincs isten létezésére. Nyugodtan legyél újra ateista.
júl. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
67%
Imádkozzál...
júl. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
52%

Olvasd el a 2. választ!


Kérdezd meg azt,amit nem értettél!

júl. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
38%
Ugye nem tudjuk holt tartasz, nem nagyon lehet értelmes választ adni. Alapoknál kezdve, azt sem tudjuk, van-e egyáltalán Bibliád? Mert azt nem csak olvasni kell, mint az ateisták, hanem hinni abban, hogy Isten üzenete és értelmezni az üzenetet. Mivel más emberek máshogy értelmezik létrejöttek Krisztus követői között felekezetek az elmúlt több mint 2000 évben. Utána kell nézned melyik hogyan értelmezi, és vizsgálni a Bibliát, eközben a lehető legszorosabb kapcsolatot kialakítani Istennel.
júl. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
61%

"Ateistából keresztény lettem. Hogyan tovább? Mit csináljak?"


Ha arra vagy kíváncsi, hogy mint mostanában megtért keresztényként hogyan tovább akkor kicsit konkrétabban leírhatnád, hogy hol is tartasz, mire is vagy kíváncsi ahelyett, hogy kiírsz ilyen kamu kérdéseket ahol már az elején megnevezed a két egymásnak ugrasztani kívánt csoportot.

júl. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Prókátor ***** válasza:
64%

Tanulj! Bár nem tudhatom, hogy korábban korábban mit jelentett számodra az ateizmus, vagy, hogy mit jelent számodra most az, hogy keresztény lettél. De biztos vagyok benne, hogy sok minden van, amit át kell gondolnod, és át kell értékelnéd magadban. Igyekezz minél jobban megismerni Istent a mindennapjaidban. És ez csak tanulással lehetséges.

Cselekedj! Igyekezz a napod minden percében, attól kezdve, hogy kinyitod a szemed, addig, amíg el nem alszol Istennel lenni. Élj úgy, mint bárki más. Élj, tanulj, dolgozz, szórakozz mint bárki, de közben úgy tedd mindezt, hogy minden percedben örömét lehesse benned Isten, és éld át minden Istennel töltött percedet.

Légy készen! Mindegy, hogy milyen tanítás felé hajlasz, de most már tudod (de legalábbis sejted), hogy a földi életed nem az életed teljessége, hanem csak az életed eleje. Legyél készen rá, hogy bármikor tovább léphess, és hogy a további életed is emberi lehessen. Legyen egyetlen hosszú, hatalmas ima minden itt töltött további napod, hogy ima lehessen minden napod Isten országában is.

júl. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
16%
Költözz be egy templomba.Ha nő vagy tuti befogad egy atya!
júl. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
16%

#17


Vagy ha kisgyerek.

júl. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 KZitus ***** válasza:
48%

Szia

Vajon mit jelent az, "keresztény lettem"?

Ha az lettél, akkor hogy hogy nem tudod hogyan tovább? Mit tanultál Krisztustól?

Jézus arra figyelmeztetett, hogy nehézségekbe fogunk ütközni, ha Isten akaratát szeretnénk tenni. Ezt mondta: „Menjetek be a szűk kapun, mert a széles kapu és a tágas út a pusztulásba visz, és sokan mennek be azon. Ellenben a szűk kapu és a keskeny út az életre visz, és kevesen találják meg azt” Máté 7:13, 14. A keskeny út, vagyis az, ha megfelelően imádjuk Istent, örök élethez vezet. A tágas út viszont, vagyis ha nem megfelelően imádjuk Istent, halálhoz vezet.

Hallottál már erről?

És erről?: „Ha szeretjük Istent, megtartjuk a parancsait. A parancsai pedig nem megterhelőek” 1JÁNOS 5:3

júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
41%

Nem értem a kérdésed értelmét. Úgy keresztelkedtél meg, hogy most nem tudod mihez kezdj, jól értem? Gondolom nem azt akarod hallani, hogy akkor járj templomba és imádkozz és olvasd a Bibliát, ennyit bizonyára magadtól is tudsz, ha megkeresztelkedtél.

Én azt tudom tanácsolni, ne minden áron megfelelni akarj akár a papnak vagy lelkésznek aki prédikál neked, akár a gyülekezetnek, csak igyekezd Krisztus tanításait be tartani.

júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!