Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, mivel magyarázzátok...

Ateisták, mivel magyarázzátok a csodákat?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 22:44
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
én még nem láttam csodát. hozzáteszem, hogy sajnos.
2010. okt. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:

"Ki van vizsgálva"... aham. _Mondani_ lehet ezt, de ettől még nem lesz tény. Tény akkor lesz, ha leközlik bármelyik mérvadó tudományos lapban, pl. . Ha ilyenhez tudnál adni linket, akkor már lenne miről beszélni.


De egyébként rengeteg a kamu, aminek mégis rengetegen bedőlnek; talán láttad már az "óriásfotókat", vagyis "óriások csontvázait", amiket nem is tudom, talán "török kutatók" ástak ki, és nagy szenzáció, meg igaz a Biblia, meg hűűűhaaa - aztán persze kiderült, hogy egy Photoshop-verseny győztesének alkotásait látjuk. Vagy a másik: "szibériai kutatók lefúrtak a pokolba", emberi sikolyokat rögzítettek 12 km mélyről, és egy denevérszárnyas lény repült ki a lyukból, blablabla... aztán persze erről is kiderült, hogy egy valós fúrás szántszándékos kiszínezése valamilyen sportesemény közönségében mobillal felvett hangeffektekkel, szándékos tréfálkozás céljából... hosszan lehetne még folytatni a sort.


Röviden, egy nagy baj van a hívő szemlélettel: túlságosan hajlotok rá, hogy készpénznek vegyétek a csodákat, és sokszor nem is akartok utánanézni a dolgoknak, mert mennyivel izgalmasabb egy csodákkal teli világ, mint egy "szürke és unalmas", amit "minden részletében ismerünk". Nos, ha ti hinni akartok, és nem érdekel titeket, hogy valójában mi történik a háttérben, _SEMMI GOND_, éljetek így, szívetek joga, csak ne akarjátok másokra is rátukmálni ezt a szemléletet, jó? Köszi.

2010. okt. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Csodák nincsenek, a természetnek viszont még jócskán vannak megfejtetlen titkai.


Olyan nincs, hogy egy keresztből "eddig ismeretlen anyag" folyjon. A placebóhatást szerintem nem kell magyaráznom, elég egy interjúrészlet Dawkins-tól, a Lourdes-i főapáttal való beszélgetéséből:


"Atyám, mondja, hányan zarándokolnak el évente Lourdes-ba?"

"Mintegy 800 000 ember jön ide gyógyulást keresni, ami a kápolna felavatása óta több, mint 15 000 000 embert jelent."

"És ebből hány ember gyógyult meg ténylegesen csodálatos módon?"

"Összesen 84, az Anyaszentegyház által elismert csodálatos gyógyulásról tudunk."

"Egyszóval azt akarja mondani, hogy 15 millió emberből 84 gyógyult meg ismeretlen okokból? Nem gondolja, hogy ez azért egy kicsit kevés, ha az arányokat nézzük?"

- Pap néz, nyel egyet, és nem tud válaszolni.


Na, ennyit a "csodás keresztről". Meg annyit, hogy pár hónappal ezelőtt Magyarország egyik, kizárólag cigányok lakta falujában, Alsószentmártonban elkezdett ragyogni az út szélén felállított kereszt. Egy éppen ott "imádkozó" fiatal srác szerint maga Szűz Mária szólt hozzá, és természetesen a csodálatos gyógyulásokról is hírt adott a baranyai és országos média. Megkérdezték erre az egyébként jórészt írástudatlan, szegény és munkanélküli falubelieket arról, hogy mit várnak a "csodától". Ők meg kereken megmondták, hogy az országút felújítását, csatornázást a faluban, zarándokszállás építését, fellendülő idegenforgalmat, uniós támogatást, templomrenoválást, toronyórát aranylánccal... :P Hát persze, biztosan csoda történt a faluban, még véletlenül sem pár haszonleső ember akart megggazdagodni egy ilyen hülyeségen... Az esettel egyébként sokáig nem is foglalkozott az egyház, a helyi pap pedig butaságnak tartja a "csodát" a megyés püspökkel együtt. Kérdés?

2010. okt. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:

hagyják az embereket pletykálni.. ha a szarra azt mondanák: megeszed, nem leszel rákos, ezt 1-2 ember (kik azok a hülyék???) alátámasztják, már is bezabálod?

nekem 13 centis cisztám volt a petefészkemen belül... nem hogy ülni, feküdni, mozdulni se bírtam, már a műtéthez készülődtünk. én pedig hittem abban, hogy erős a testem és képes meggyógyulni. 4 napon keresztül gyógyítottam magam, bármi gyógyszer, segéd eszközök nélkül. a kezem a fádalmas területre tettem, és elképzeltem, hogy egy lufi amit kipukkasztok, vagy eltüntettek. visszamentem az orvoshoz és lecsökkent a mérete 2,5 centire. én megmondtam előre az orvosnak hogy megfogok gyógyulni. szerinte lehetetlen, még ki is nevetett... :)

na ennyit az egészről... meg az idióta orvoskról, csodatevő olajokról.

egyébként nem mondom nincsenek gyógyfőzetek, növények, mert vannak, hatásosak, de rengeteg ember (főleg akik a egészségügy ipar áldozatai) placebo hatás alatt élik életüket.

2010. nov. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

Sokan úgy hiszik, hogy "a Szentírás tele van csodákkal, a csoda pedig a természettudományba ütközik".


Azonban a csoda túlhaladja a természettudományt, de nem "ütközik" bele. Semmiféle tudomány nem állíthatja azt, hogy az a mindenható Isten, aki az egész természetet teremtette, egyszer-egyszer valami igen fontos okból, pl. éppen valamely kinyilatkoztatás szembeötlő hitelesítése céljából, olyant ne művelhessen, ami a természet rendes menetét túlhaladja. Például, hogy szentjei által betegeket hirtelen meggyógyítson, vagy akár halottakat életre is keltsen, hogy egyetlen szóval vihart csendesítsen le, vagy megszaporítsa a kenyereket. Ha valaki egyáltalán hiszi a mindenható Istent, akkor az Isten csodatevő hatalmát sem vonhatja kétségbe.

2010. nov. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Kígyósnak hívják a falut

Laboratóriumban van kivizsgálva Magyarország egyik kutatóközpontjában, most nem tok linket küldeni videoval mert nem találom a neten, de néhány évvel ezelőtt mutatták az aktívban. És miért a hívőknél szokott csoda történni? Képzeld el, hogy van két gyereked, az egyik szembeköp, lehord, nem ismer el, direkt az ellenkezőjét teszi annak, amit te mondtál, a másik gyereked szeret, ha valami baja van, tölled kér tanácsot, mindíg van hozzád egy kedves szava. Ha meg akarod ajándékozni valamelyiket, kit választanál, tudva, hogy ha annak adod aki utál, úgyis csak kidobja a szemétbe?

2010. nov. 1. 08:00
 17/37 anonim ***** válasza:

Én keresztény vagyok és hiszek a csodákban amelyeket Jézus tett, de nem igazán hiszek a mai csodákban, főleg a Mária jelenésekben, könnyező szobrokban, feszületekből folyó olajokban. Abban is hiszek, hogy van aki azért gyógyul meg, mert valami okból még élnie kell, vagy a betegsége azért volt, hogy tanuljon valamit belőle. (pl. életmód változás) de nem hiszek az ilyen olcsó, butik csodákban.


Freya

2010. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 hollófernyiges ***** válasza:

Azért kedves Istentől, hogy miután százezer emberre betegséget küldött, egyet csodásan meg is gyógyít :)

(az én szüleim Kárpátalján élnek, nem is túl messze Kígyóstól, de még nem hallottam a dologról, na majd megkérdezem ők tudnak-e róla)

2010. nov. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

"Laboratóriumban van kivizsgálva Magyarország egyik kutatóközpontjában, most nem tok linket küldeni videoval mert nem találom a neten"


Hehe... :) Ha tényleg komoly lenne, és tényleg kutatóközpont, meg minden, akkor simán találnál hozzá linket. Ha nem találsz, annak valószínűleg nagyon jó oka van, és NEM az, hogy rosszul keresel.


"de néhány évvel ezelőtt mutatták az aktívban."


Ó, igen... a legkomolyabb hírműsor, tényleg. :)))


"És miért a hívőknél szokott csoda történni? Képzeld el, hogy van két gyereked, az egyik szembeköp, lehord, nem ismer el, direkt az ellenkezőjét teszi annak, amit te mondtál, a másik gyereked szeret, ha valami baja van, tölled kér tanácsot, mindíg van hozzád egy kedves szava. Ha meg akarod ajándékozni valamelyiket, kit választanál, tudva, hogy ha annak adod aki utál, úgyis csak kidobja a szemétbe?"


Nos, ha a Bibliából indulunk ki, akkor egyértelműen azt, amelyik utál, lásd pl. a tékozló fiú történetét. De mellesleg az egész kereszténység egyik legfőbb jézusi alaptétele, hogy ha megdobnak kővel, dobj vissza kenyérrel, tartsd oda a másik orcádat is, FELTÉTEL NÉLKÜL szeress mindenkit, AZ ELLENSÉGEDET IS... Nos, ha maga Isten se tartja be ezeket, akkor ugyan milyen alapon prédikálja ezt az embereknek? És ha ő nem tudja betartani, akkor ugyan miért csodálkozik rajta, hogy a teremtményei sem? :)

2010. nov. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 pelgrim ***** válasza:
100%

Csodák nem léteznek, minden a természeten belül megy végbe: A természet ugyanis oly terjedelmes hogy rajta kívül nem létezik semmi, a természet mindent magába foglal. A „természet fölötti” tehát egy helytelen kifejezés. A természeti törvények segítségével minden jelenség megmagyarázható, legyen az bármilyen csodálatos. DE … ki állíthatná, hogy ismeri a természet összes törvényeit ?


Mikor egy kevésbé szembetűnő dolog történik amit nem tudunk megmagyarázni, akkor véletlenről beszélünk, de nem merülünk mélyen bele, hamar elfelejtjük. De ha egy ilyen véletlen nagyon szembetűnő, akkor a hívő vallásos emberek csodáról, természet fölöttiről vagy Isten beavatkozásáról beszélnek, a szkeptikusok pedig csűrik-csavarják a dolgot csakhogy ne kelljen elismerni, hogy olyan dolog történt amit nem tudnak megmagyarázni. Pedig van a csodákra – tehát nem csak a sokféle csalásokra, félrevezetésekre – egy helytálló magyarázat.


Kevésbé ismert az a tény, hogy létezik egy magasabb rendű természeti törvény, amely minden más többé-kevésbé jól ismert természeti törvényt alkalom adtán érvénytelenít, és egy ilyen alkalom egy tudatos lény – mint az ember – tökéletes utasítása. De az ember még nem ismeri, és nem ismeri el ezt a törvényt, következetesen ez a törvény csak véletlenszerűen érvényesül.


Az ember csak azért nem ismeri, és nem ismeri el ezt a törvényt, mert e törvénynek az alapja a hit. Itt nem egy felekezetben vagy egy személyben vetett hitről van szó, hanem a „hit” mint fogalom legszorosabb értelméről. Szó szerint igaz az hogy a megfelelő hittel és a helyes belátással akár egy hegyet odébb tehetünk, de kinek van akkora hite ?


Véletlenek és csodák – nem a csalások – ezen a törvényen alapulnak, ha az ember megismeri, elismeri és megtanulja e magasabb rendű természeti törvény alkalmazását akkor képes lesz csodákat tenni. Názáreti Jézus megismerte és elismerte, és megtanulta hogyan alkalmazza ezt a törvényt, következetesen képes volt ezt tudatosan alkalmazni is.

2010. nov. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!