Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, mivel magyarázzátok...

Ateisták, mivel magyarázzátok a csodákat?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 22:44
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Milyen csodákat? Mindenre van magyarázat. Mire gondolsz?
2010. okt. 31. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
97%
A TUDOMÁNNYAL.
2010. okt. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
29%
mindig van egy arany középút.. aki ateista lehet figyelmen kívül hagyja a "csodákat". talán pont ezért ateista :) nem veszi észre azt az apró dolgot a világban ami tele van jellel, pozitívummal, erővel stb. persze én is tévedhetek.
2010. okt. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
29%
Az ateista az utolsó percében elkezd imádkozni és rájön mennyire szebb élete lehetett volna, ha előbb kezd hinni,de ezt már nem mondja el.
2010. okt. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Kárpátalján az egyik faluban van egy kereszt aminek a feszületéből olaj folyik. ki van vizsgálva és olyan szervecskék vannak benne amit eddig még egy élő szervezet sejtjében nem találtak. Az olaj gyógyító hatású. a barátomnak egy baleset következményeként porckopás keletkezett a térdén és mindíg iszonyúan fájt a térde, és fenn állt a veszély hogy 2-3 év múlva tolószékes lesz. Egy hétig kente a térdét ezzel az olajjal és megszünt a fájdalom.elment dokihoz, megvizsgálták, visszanőlt a porc.Nyilvánláthatóan csoda történt. És nem ez az egyetlen eset hogy gyógyított csak csupán egy személyes tapasztalatot hoztam fel. Ezt hogy magyarázza egy ateista?
2010. okt. 31. 22:58
 6/37 anonim válasza:
100%
Melyik faluban van ez a kereszt? Szívesen megnézném, következő hétvégén utazom Kárpátaljára.
2010. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
77%

A csodák miért mindig csak a hívőkkel történnek meg?

Miért csak az egyház kivizsgálását tartják mérvadónak a témában?

2010. okt. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
84%
Placebo hatás. Ha vizzel kenné be, az is használna, mert hisz benne. Sok helyen még vannak szent források, szentképek, hogy ott látta valaki a Szűz Máriát. Szerencsétlen, forróságban kapálgató parasztasszony szeme káprázott vagy száz éve, de azért ma is hisznek benne, pedig soha többé nem történt ott semmi.
2010. okt. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
A katolikus egyház manapság nem nagyon ismeri el a csodákat. Régen voltak, ma nincsenek, ezt szokás mondani.
2010. okt. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

például simán nem hisz neked? bocsi, de azon kívül, hogy ide beírtad nem tudod bizonyítani.

nem vagyok ateista, de ezeket a történeteket általában én is fenntartással kezelem. szerintem az egyház néha túllő itt a célon. Sokszor belemagyaráznak és ezzel elveszíti az egész a hitelét.

Ez alatt azt értem, hogy szentté akarják avatni az előző pápát. Nekem oké, felőlem csinálják. De nem úgy megy az, ha nem tett csodát, nem lehet szent. Szóval utólag keresnek csodát, amit még bizonyítani is kell. Ez mi? Ez valami olyan szinten lejáratja az egészet. Ha tett csodát, akkor az miért nem derült ki életében? Ki hiszi el, hogy a pápa sorra teszi a csodákat és senkinek sem tűnik fel annyi évig? Ha meg nem tett csodát, akkor miért nem fogadjuk el, hogy jó pápa volt, de nem szent.

2010. okt. 31. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!