Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Barátnőmet meghívták szombati...

Trinitysüti kérdése:

Barátnőmet meghívták szombati ebédre. Ugyanazokat a szabályokat kell betartania mint a házigazdáknak, vagy mivel Ő nem zsidó, ,,felmentéssel" élhet?

Figyelt kérdés

jún. 24. 14:19
1 2 3
 11/30 tgt ***** válasza:
76%
10-es: Egy meggyőződéses vegetáriánus/vegán vendégségben sem fog húst enni. A vendéglátónak pedig ezt illik tiszteletben tartani.
jún. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
81%

A vegetáriánus, meg a vegán nem étkezési szokás, hanem egy életmód és egyfajta állatvédelmi elv, ez nem olyan, hogy vendégségben félreteszem az elveimet.

Egy értelmes növényevö ELÖSZÖR közli udvariasan, hogy nem eszik húst/állatot és UTÁNA nem eszi meg, de természetesen NEM itélkezik.

jún. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
76%
Egy régóta vegetáriánus, vagy vegán többnyire rosszul is lesz, ha húst eszik. Ezért nem várható el tőle.
jún. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
51%
Ortodox zsidóknál a vendég sem dolgozhat. Nem kapcsolhat villanyt, stb.
jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
91%

Azt, hogy valaki vega, pont ugyanúgy kell tiszteletben tartani, mint másnak a vallását.

Ha valamiben bizonytalan, kérdezzen.

Én úgy tudom, hogy amilyen tányérból például evett, abból a házigazdák többé már nem ehetnek, ilyenkor azt oda is szokták ajándékozni.

jún. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
69%

#12.


Amit írtál,az igaz,a növényevők egy részére.


Temérdek vegetariánus a saját egészségéért követi ezt az étkezési módot,de az állatok élete másodlagos.

jún. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%

#13.


Ez a kérdés azon múlik,hogy mennyi ideje nem evett húst.


Egy barátom majdnem meghalt,amikor egy lagzin zöldségleves helyett hústól megfosztott húslevest evett.(Sohasem evett húst,tejet és tojást. A szülei-születésekor, már 10 éve vegánok voltak.)


Sok vegetariánus havonta eszik halat,a B12 vitamin pótlásául. Az ők szervezete nem felejt el hús protein lebontására enzimet.

jún. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
51%

#14.


Ez gyakorlatilag nem igaz,csak elvileg.


Engem sokszor ébresztettek fel éjfél után,bár nem mondták meg a dolgomat,csak célozgattak arra.

jún. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
16-os: aki egészségügyi okokból nem eszik húst, annak végkßepp hülye ötlet lenne "tiszteletböl" enni, utána meg rosszul lenni.
jún. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

#15.


Nem minden esetben lehet tudni a vendég szokásait.


Én ettem zsidó lagzin. Fel nem merült az edény és az evőeszközök elvitele.

A kóserizálás nem egy bonyolult feladat!

jún. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!