Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Barátnőmet meghívták szombati...

Trinitysüti kérdése:

Barátnőmet meghívták szombati ebédre. Ugyanazokat a szabályokat kell betartania mint a házigazdáknak, vagy mivel Ő nem zsidó, ,,felmentéssel" élhet?

Figyelt kérdés

jún. 24. 14:19
1 2 3
 1/30 tgt ***** válasza:
100%
Nyilván kóser ételt fog kapni. Csak meg kell ennie.
jún. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Illik odafigyelni az ottani szokásokra, esetleg tájékozódni róluk.
jún. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha vendég, nyilván azt eszi, amit kap. Ha nem zsidó, akkor is könnyen tud alkalmazkodni, nincs olyan zsidó étel, ami nekik "kötelező", másnak pedig tilos.

Az, hogy valamit nem szeret, más társaságban is előfordul.

jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
11%
Ő fog mosogatni
jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
18%
Nem kötelező neki elfogadni a meghívást.
jún. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Egy intelligens zsidó család-általában azok-tiszteletben tartja a nem zsidók hiányos ismereteit a saját tradícióik tekintetében. Biztosan megértők lesznek a vendég bizonytalanságát illetően s ha a vendég ezt kifejezi,segítik annak betartásában.


A zsidó tradíciók tiszteletével,követésével a vendég kifejezheti a zsidó család iránti tiszteletét.

jún. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Alapesetben ott csak olyasmivel találkozik, ami a zsidó szokásoknak megfelel, csak olyan ételek vannak, amiket ök esznek. (Garantáltan nem fognak neki disznót készíteni, egyrészt mert ök nem csak hogy nem ehetik, de nem is érhetnek hozzá, másrészt meg utána az egész házat meg öket személy szerint is egy rabbinak meg kellene tisztítani a szennyezödéstöl, ami hoszadalmas és nem olcsó dolog)

A viselkedésnél érdemes figyelnie azokat a nöket, akik ott laknak, és úgy tenni, ahogy ök.

Arra figyelnie kell azért a barátnödnek, hogy vannak öltözködési szabályok is, nem lehet mezitláb, nem lehet rövid ujjú felsöben - egy egész vékony fátyolszerü blúz már elég, nem lehet kivágott felsöben. De ezt érdemes elöre megkérdezni, mert kellemetlen, ha emiatt nem érzi magát jól senki

jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
36%

#7.


Gondviseltem ortodox rabbit 20 hónapig.


Bár én sem fogyasztom tisztátalant,én nem ehettem az ők asztalán,evőeszközeikkel, de nem kóserizálták minden nap a lakásukat miattam.


Az öltözkak!ödési tanácsaid igen figyelemreméltók!


A modern zsidók,csak ünnepeken tartják be az öltözködési és étkezési szokásokat. Ők rendszerint esznek még sertéshúst is.


Ha vegetariánus,netán vegán a vendég hölgy, illik tiszteletből felfüggeszteni az étkezési szokásait.(Ha ezt még jelzi is a vendéglátóknak,a tiszteletadás mértéke nő.)

jún. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Èvekig éltem ortodok zsidó családokban.

Az természetes, hoyg azért nem kell semmit kóserizálni, mert ott vagy a lakásban. De ha tisztátlan ételt készítesz a kóser konyhájukban, akkor igen.

Az egyik takarítónö a húsos könyhába bevitt és a hütöbe betett tehéntejet, öt azonnal kirúgták és a kopnyhát addig nem használhatták, amíg a rabbi nem tett újra kóserré.

Amelyik zsidó serésthúst eszik az nem kóser, a tisztátlan állatok fogyasztása nem összeegyeztethetö a vallási elöírásokkal. (kivéve, ha úton vannak idegenben és semmi más lehetöségük nincs, csak ilyen étel áll rendelkezésre)

Ha meg a vendég vegetáriánus/vegán, az nem felfüggeszthetö, számukra ugyanolyan kötelezö, mint a zsidóknak a kóser. De eleve nem értem, miért lenne az tisztelet jele, ha valaki a meggyözödése elleni ételt eszik.

jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
37%

Én a "szatmári rebe" ágába tartozó rabbikkal foglalkoztam.


Más irányzatoknak más tradícióik vannak.


Természetesen én tudtam,hogy tiszta ételeket és az általuk nem elfogadott kóser élelmiszereket nem tehettem a hűtőjükbe.(Gyakorlatilag sosem tettem be semmit,hogy ne provokáljam őket. Bár szerettem sok az ők rendszerébe tartozó ételüket,azokat frissen elfogyasztottam.)


Nyilván van értelmes és fanatikus vegetariánus,vegán .

Amit róluk írtál,az csak a fanatikusokra érvényes.


Egy értelmes növényevő megeszi vendégségben a jószívvel kínált ételt,majd közli,hogy ő sosem fogyaszt húst és csak most tett kivételt vendéglátóiknak való tisztelete,megbecsülése jeléül. HA kérdezik,udvariasan közli,hogy ő miért nem eszik húst,de nem ítélkezik a húsevők felett.

jún. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!