Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi - nagyon helyesen...

Jehova Tanúi - nagyon helyesen - az egyedüli Isten követőinek, tanúinak nevezik magukat. De akkor miért használják magukra a keresztény megnevezést, ami Krisztus követőt jelent? Miért egy angyalt követnek, miért nem Jehovát?

Figyelt kérdés
Ha egy nemzeti zászló tiszteletére felállni bálványimádás, mennyivel inkább az egy teremtmény követőjének nevezni magukat?!

máj. 30. 19:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
66%

Mert valamiért abban a tévhitben élnek, hogy az első keresztények hitét állítják vissza. És ebből akkor sem engednek, amikor bemutatjuk nekik hogy az első keresztények ugyanazt vallották mint ma a nagy felekezezek, pl Jézust Istennek tartották.

Szóval röviden, megvezetett balekok.

máj. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
9%

"Mert valamiért abban a tévhitben élnek, hogy az első keresztények hitét állítják vissza."


Aki esetleg nem tudná miről van szó, ez nem egyedi eset. Ezt resztoránus teológiának hívják, rajtuk kívül mások is ezt képviselik, szóval nincsenek egyedül:


[link]


Szerintem ez az egész resztoránizmus komolytalan.

máj. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:

Ahogy a szócikk is :)

Elismeri, hogy az OD nem is olyan, de azért oda sorolja :)

Másrészt ezeket s csoportokat következetesen kereszténynek nevezi, ami önellentmondás.

máj. 30. 20:18
 4/77 anonim ***** válasza:
15%

#2.


Amennyiben a "resztoránus"mozgalom valóban a bibliai elvektől eltért üdvösséget érintő dolgokat akar kijavítani, mi a baj azzal?


El tudok képzelni egy korrekt indokot:

Amennyiben feltételeznénk,hogy Isten gyakran meggondolja magát és egy"földi helytartója"révén megváltoztathatja szavát.

Én nem ilyen Istenben hiszek.

máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
12%

#3


Mi az az OD?


Én korábban h.n. adventista voltam, akik szintén resztoránus teológiát vallanak. Jó kérdés, hogy ők keresztények-e vagy sem. Én megkockáztatnám, hogy azok.


Jó kérdés mondjuk, hogy ki nevezhető kereszténynek. Szerencsére ezzel nekem már nem kell foglalkoznom, mivel nem vagyok keresztény. Diákként azonban még előjöhet ez a téma, ha éppen a vallásokat kérik számon tőlem. Szóval a resztoránusok közül max még őket (adventistákat) tekinteném annak, de az ilyen Mormonok, Jehova tanúi, pünkösdistákat nem tartom kereszténynek, max a kereszténység vadhajtásainak. Klasszikus értelemben a katolikus és ortodox kereszténység a keresztény, illetve talán még a történelmi protestáns egyházak is klasszikus irányzatok, habár azok kiszakadt irányzatok. Bár tegyük hozzá: Luther eredetileg nem akart új egyházat alapítani, hanem a régit akarta megreformálni.


Bocsi az OFF-ért.


#2 voltam.

máj. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
43%
Bár jobban belegondolva, szubjektív véleményem szerint az adventizmus is a kereszténység vadhajtása. Eleve a neoprotestantizmus is egy vadhajtás. És a neoprotestánsoknál van resztoránizmus, legalábbis egy részüknél biztosan van. #2 voltam.
máj. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező.


Azért valljuk magunkat kereszténynek, mert Jézust, mint Jehova felkent és kinevezett messiási királyának, a gyülekezet fejének a vezetése alatt élünk. Hogy ember, vagy ark angyal rangja van, az ebben az esetben nem jelent semmit.

Az első keresztények is Krisztus vezetése alatt éltek, ami nem azt jelenti, hogy akkor nem Jehovának szolgáltak, vagy engedelmeskedtek. Jézust kinevezte, megbízta evvel a feladattal, tehát szót kell fogadnunk, és azt kell tennünk, amit Jézus tanít, vagy ha kell parancsba is adhat.

A parancs pedig nem lehetőség, hanem kötelező.

Jehova jelenleg a fián keresztül tanít, és vezet. Ha Jézus visszaadja a kapott hatalmát az Atyjának, akkor újra Jehova fog mindenkit tanítani és vezetni, mint kezdetben is volt.

Jézus személye azért lett jobban kiemelve, mert az új szövetség a messiás azonosításáról, és szolgálatáról szól, mint ami bizonyítja az ószövetségben róla szóló próféciákat. Igazolja az újszövetség követét, és Isten választott messiási királyát. Vagy is Ő az akit vártak.

S nem arról szól, hogy Ő a mindenható Isten.


Aki pedig engedelmeskedik Jézusnak, az Jehovának engedelmeskedik.

Az pedig, hogy Jehova az angyalok fejedelmét nevezte ki erre a feladatra, az ebben az esetben nem jelent semmit.

Jehova embereket is nevezett ki, akiknek engedelmességgel tartóztak.

Ha valaki nem engedelmeskedett Pl Sámuelnek, mint Jehova választottjának, azt úgy vette, hogy Neki nem engedelmeskednek.

(1Sámuel 8:6–8) . . .Ekkor Sámuel imádkozott Jehovához. 7 Jehova pedig ezt mondta Sámuelnek: „Hallgass a népre mindenben, amit mondanak neked, mert nem téged vetettek el, hanem engem vetettek el mint királyukat. 8 Attól a naptól fogva, hogy kihoztam őket Egyiptomból, mind a mai napig pontosan ugyanazt teszik: folyton elhagynak engem, és más isteneknek szolgálnak. . . .

máj. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/77 A kérdező kommentje:

1. Isten lemondott volna?

Amiket írsz Jézusról, szépen hangzanak, de nem válaszolják meg, hogy Jehova követői nevükben miért Krisztust követik, miért nem az egyedüli Istent?

(Különösen annak fényében, hogy minden emberi gesztust bálványimádásnak bélyegeznek, ami másnak ad tiszteletet.)


2. Ha a fia, amint írod, akkor abból egyenesen következik, hogy maga is isten. Egy isten fia nem lehet alacsonyabb rendű teremtmény. Mint ahogy egy ember fia sem lesz állat.

máj. 30. 22:35
 9/77 anonim ***** válasza:
52%

Tisztelt Kérdező!

Jézus nem volt tanú? Csak kérdezem, mert valami úgy rémlik, hogy a Biblia jó néhány helyen nevezi Őt tanúnak! Vajon minek és kinek a tanúja volt?


Jézusról azt mondja a Biblia, hogy mint tanú, „Poncius Pilátus előtt bizonyságot tett azzal a szép hitvallással” (1Timótheus 6:13, Ökumenikus fordítás).


Jézus a feltett kérdésre válaszolva, kijelentette: „Te mondod, hogy király vagyok. Én azért születtem és azért jöttem a világba, hogy tanúskodhassak az igazság mellett” (János 18:37). Igen, Jézus világosan tudtunkra adta, hogy az Isten igazsága melletti tanúskodás végett jött a világba. Ez részben azt is jelentette, hogy a messiási királyi állása mellett is tanúskodott.


Kiről tanúskodott Jézus? Ugye nehéz lenne tagadni, hogy Istenéről, az Atyjáról, Jehováról? Hogyan imádkozott?


"Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust."


Tehát ezek szerint nem Jézus a mindenható igaz Isten, igaz?


Sőt, még akkor is így fogalmaz a Biblia, amikor az égben van. Ezekkel a szavakkal vezette be a laodiceai gyülekezetnek adott tanácsát: „Ezeket mondja az Ámen, a hű és igaz tanú” (Jelenések 3:14–19).


Először is Jézus „Ámen”-nek nevezi magát. Vajon miért? Azért, mert Jehova „Ámen”-ként küldte el őt (ami azt jelenti: úgy legyen) az összes isteni ígéret tekintetében. Jézus az, aki valóra váltja Isten ígéreteit (2Korinthus 1:20). Azonkívül Jézus „hű és igaz tanú”-nak is minősíti magát. S miért teszi ezt? Azért, hogy a gyülekezet úgy tekintsen őrá, mint példaképére, és indítást kapjon arra, hogy megbánja vétkeit és újból „buzgó” legyen a Jehova melletti tanúskodásban. Az Isten Fia azt akarta, hogy a laodiceai keresztények soha ne feledjék, hogy Istennek és a messiási Királyságnak a tanúi.


Tehát Jézus a példa minden keresztény számára.


A kérdést olvasva felemás érzés volt bennem. Egyrészt kíváncsi lennék, hogy ha ezt a kérdést hívő keresztényként tetted fel, akkor ebben mi a kérdés? Vagy esetleg nem tudtad, hogy Jézus volt a legnagyobb tanú? Hogy Jehova intézkedése volt a megváltás és az Ő királysága kinevezett királya Jézus Krisztus?


De biztosan tudod. Akkor viszont nem értem, hogy mi a kérdés?

máj. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/77 anonim ***** válasza:
46%

Sajnálom, hogy nem értetted meg, valószínű, hogy a háromság tanításának oka miatt.

Jézus nem egyenrangú mindenható teremtő Isten az Atyjával.

Az tény, hogy Isten alkotta, hozta létre, de ezzel nem lett vele azonos.

Az elsőszülött azt jelenti, hogy mindenkinél előbb, vagy is elsőként tapasztalta, mit jelent élni. Halhatatlanságot pedig akkor kapott, amikor feltámadt, és hazatért az égbe az Atyjához.

Ez pedig azt jelenti, hogy nem volt Istennel egyenlő értékű halhatatlan teremtő Isten.

Mielőtt bármit, vagy bárkit Isten létrehozott, sok sok időt töltöttek el együtt. Lehetséges, hogy Jézusnak volt az a gondolata, hogy legyenek más élőlények is, ne csak Ő.

Ezt pedig az Atyja elfogadta, és ezért kezdett más életeket is létrehozni, és nem kizárt, hogy a fiát bízta meg, a tervezéssel.

Az élethez szükséges erőt pedig Jehova megadta minden alkotásának.

máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!