A JW szerint miért nem személy az Isten Szelleme? Miért csak egy személytelen erő? 😇😇😇
Valószínűleg összefügg a háromság dogma cáfolatával azért találták ki ezt a teóriát, hogy ezt a hazugságot bele tudják tenni a tanításaikba. Ismét lelepleződik a JW tévedése....
Ha az ember szelleme személy akkor az Istennek a Szellemének is ugyanúgy személynek kell lennie mint ahogy az embernél van mivel a tetteiket mindkét esetben tudatos cselekvőképesség határozza amely csak személyekre jellemző.....
Péld 20:27 Az Úrtól való lámpás az ember szelleme, amely kikutatja a benső összes rekeszét.
Ján 14:16 én pedig megkérem az Atyát, és Ő ad nektek egy másik Pártfogót, hogy veletek legyen örökké,
Ján 14:17 a valóság Szellemét, akit a világ nem tud befogadni, mert nem látja és nem ismeri. Ti ismeritek, mert mellettetek marad, és bennetek lesz.
Ján 14:26 de a Pártfogó, a Szent Szellem, akit az Atya küld majd a nevemben, megtanít titeket mindenre, és eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek.
11
Nem írt ki hülyeséget. A JW tanúi állítanak hazugságot.
9
Ebben bizony tévedsz, ugyanis a Zsidók 1:1,2 azt mondja, hogy "Isten régen sokszor és sokféleképpen szólt ősapáinkhoz a próféták által. 2 Ezeknek a napoknak a végén viszont egy Fiú által szólt hozzánk, akit kinevezett mindennek az örökösévé, és aki által a világrendszereket alkotta."
Vagyis ez a Biblia! Nekem a Biblia igazsága számít, mert benne van minden, amit ma tudnunk kell az isteni igazságról.
12
Attól még nem ismerted meg Jézust, aki a jó Pásztor.
A lélek vagy más szóval szellem a testi, az anyagi dolgok ellentéte, ami nem látható, ami nem fogható, ami úgymond szélszerű. Isten szellem (Jn 4,24), vagyis nem testi, nem látható lény.
Isten lelke az Ószövetségben természetesen nem külön személy, hanem Isten anyagtalan létmivolta. Isten úgy viszonyul a lelkéhez, mint az ember a testéhez. Ahogy az ember a szájával beszél, az ujjával érint, a lábával jön-megy, a testével van jelen, Isten mindezt a lelkével teszi. Isten lelke tehát úgymond a teste, a nem anyagi teste.
Isten lelke lebegett a vizek felett például azt jelenti, hogy maga Isten lebegett ott anyagtalan mivoltában.
Az Újszövetség nagy újdonsága, hogy Isten lelke egy az egyben Krisztus lelke. Egylelkűek, egyszelleműek (Róm 8,9), vagyis teljességgel mindenük közös (Jn 16,15), azaz egy lényegűek, egy lényűek.
Jézus és az Újszövtetség már úgy beszél a Szentlélekről, mint személyről. Az Atya és a Fiú a lelkük által oly tökéletesen egy, hogy még a személyük is titokzatos módon eggyé lesz a Szentlélekben.
14
Már az eleje sem stimmel. Ugyanis a lélek és a szellem a bibliában nem szinonímái egymásnak!
@ "A Szentlélek(Szent szellem) Isten működésben levő ereje."
Mi ez a hülyeség? Ki találta ezt ki? Mindenki tudja, hogy mit jelent a "szellem" szó. A szellem nem anyagi létezőt, Isten szelleme pedig Isten nem anyagszerű mivoltát jelenti, amin keresztül maga Isten tevékenykedik és fejti ki az erejét. Isten lelke/szelleme úgymond Isten karja, Isten izma, Isten teste. Azért mondom, hogy "úgymond", mert a test éppenhogy nem szellemi, hanem anyagi valóság.
A Szentlélek nem tevékeny erőt jelent, ez oltári hülyeség. S akkor a "Szentlélek ereje" (Róm 15,13) kifejezés mit jelent? Isten tevékeny erejének nem tevékeny erejét? Ezen csak röhögni lehet, ki gondolkozik ilyen hülye fogalmakban?
@ "A Lukács 24:49 szerint Jézus a következőket mondta a tanítványainak: ,És íme, én elküldöm nektek, akit Atyám igért, ti pedig maradjatok a városban, amíg fel nem ruháztattok mennyei erővel."
Nem igazán értem mit akarsz. A "felruháztatni" ige görög megfelelője (fegyverzetet-páncélzatot) felölteni jelentéssel is bír. Tehát amikor az apostolokra rászáll a Szentlélek, akkor Isten ereje, mint egyfajta fegyverzet és páncélzat lesz rajtuk.
Ha valakit eltölt a Szentlélek az természetesen azt jelenti, hogy maga az Isten megy beléje, nem pusztán az ereje. A testünk a Szentlélek temploma vagyis maga az Atya és a Fiú lakik bennünk (Jn 14,23)
@ "Már az eleje sem stimmel. Ugyanis a lélek és a szellem a bibliában nem szinonímái egymásnak!"
A Bibliát nem magyarul írták. A szellem és a lélek szavak a magyarban szinonimák, vagyis rokon értelmű szók.
Tehát hogy a bibliát nem magyarul írták, ez neked felmérést az arra, hogy meghamisítsd a Szentírás értelmét? Éppen ezzel árultad el, hogy ti vagytok az igazi hamisítók, nem a Tanúk!
"S akkor a "Szentlélek ereje" (Róm 15,13)"
Nem hallottál még olyan magyar kifejezést, hogy "erőnek erejével"? 😉
Egyébként a szent szellem leíró magyarázata, vagyis hogy Isten tevékeny, vagy aktív ereje, miért nem fér össze azzal a szöveggel, hogy a szent szellem erejével?
@ "Tehát hogy a bibliát nem magyarul írták, ez neked felmérést az arra, hogy meghamisítsd a Szentírás értelmét? Éppen ezzel árultad el, hogy ti vagytok az igazi hamisítók, nem a Tanúk!"
Miről beszélsz? Ki hamisított meg mit? A nyelv nem olyan, hogy minden szónak van egy pontos megfelelője. Minden nyelv tele van rokon értelmű szavakkal, árnyalatnyi különbségekkel.
@ "Nem hallottál még olyan magyar kifejezést, hogy "erőnek erejével"?"
De igen. Logikusan, ha ugyanarra gondolunk, akkor ugyanazt a szót használjuk. De mi az, hogy tevékeny erő? Milyen erő nem tevékeny? S mire jó az? Tevékeny erőnek, hogy lehet nem tevékeny ereje? Isten tevékeny erejét miért nevezi gyakran szentnek, a nem tevékeny erőt pedig soha?
@ "Egyébként a szent szellem leíró magyarázata, vagyis hogy Isten tevékeny, vagy aktív ereje, miért nem fér össze azzal a szöveggel, hogy a szent szellem erejével?"
Nem nagyon értem a kérdést. Azért nem fér össze, mert annyira elvont hülyeség, hogy ilyen nincs is. A szellem szó nyilvánvalóan nem azt jelenti, hanem mindenki tudja, hogy mit jelent. Amikor például Jézus megjelenik az apostoloknak, azok megijednek, mert azt hiszik, hogy egy szellem, vagyis egy kísértet, egy gonosz szellem Jézus alakban. Nyilvánvalóan nem tevékeny erőnek vélik.
Azért hamisítás, mert a két fogalmat magyarban is jól el lehet különíteni egymástól, mióta létezik a szellem kifejezés, ami azért már egy jó ideje létezik. Azért lényeges ez, mert a bibliai tanítások érthetősége múlik azon, hogy ne keverjük kedvünk szerint a lélek és a szellem szavakat, mert az eredeti nyelveken is jelentős mértékben elkülönül a két fogalom értelme.
"De mi az, hogy tevékeny erő? Milyen erő nem tevékeny?"
Isten mérhetetlen energia, erő forrása, igaz? Az erő önmagában nem biztos hogy aktív, pl egy akkumulátorban lévő energia önmagában nem tevékeny, igaz? Akkor válik aktívvá, amikor rákötünk pl egy izzót, mert akkor áramlik, folyik, ahova szükséges.
Isten szent szelleme is mozgásban lévő erő.
Az utolsó bekezdésben nem tudom miről beszélsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!