Keresztény teológia szerint megnyitotta a mennyország kapuját jézus a kereszthalálával?
A torinói lepel vizsgálata közelebb hozta Krisztus feltámadásának bizonyîtását, (forrás wikipedia):
Ian Wilson összehasonlította a termonukleáris robbanáskor keletkezett nyomokat a lepellel. Szerinte a holttestet néhány másodpercig ismeretlen sugárfajta érhette.
Rodante szerint egy impregnált vásznon a napsugarak hasonló nyomokat hagynak. Véleménye szerint a feltámadás pillanatában a fénynek belülről kellett jönnie, és erre csak egy „ember”, Isten fia volt képes.
„Ilyen fizikai sugárzást a Földön nem ismerünk” (Beljakov).
Roberto Hedges az oxfordi radiokarbonos kormeghatározás vizsgálat egyik résztvevője (laborvezetője) állítja, hogy a leplet neutronkisülés érte.
Az olasz Országos Technológia- és Energiaügyi Fejlesztési Ügynökség kutatócsoportja Paolo Di Lazzaro vezetésével négy évnyi vizsgálódás után arra jutott, hogy „a leplen lévő kép olyan, mint amilyet lézerrel hoznak létre egyes szövetgyártók”. A szakértői csoportnak több éves kísérletezés után sikerült „speciális lézertechnikával kibocsátott, rendkívül rövid, de intenzív fényimpulzusokkal” a lepelhez hasonló módon elszínezni egy szövet felszínét. A lepelnek azonban csak igen kis részét tudták ilyen módon reprodukálni. „A teljes kép reprodukálásához 14 000 lézerre volna szükség, ami jelenleg megvalósíthatatlan” – mondta Di Lazzaro.
Mark Antonacci történész és Arthur Lind fizikus Részecskesugárzás a testből című tudományos cikkükben ismertetik kutatási eredményüket, mely szerint a lepel lenyomatát sugárzás okozta, ami a lepel által takart testből jött.
Tovább gondolva: A proton a testünkben az anyag a materia. Az elektron felel az anyag mozgásban tartásáèrt, a neutron a lélek, mely halálunkkor elszakad a protontól és neutronfelhőt alkotva szétoszlik a világban.
Krisztus esetében a neutronfelhö egyben maradt sőt vitte magával a protont. A testet. Ez Krisztus feltámadásának tudományos hipotézise.
Minden egyes sejtünk neutrona felel az emlékezésért, emiatt is vannak a halálközeli
"Ez Krisztus feltámadásának tudományos hipotézise."
Tudományos mint kb a harry potter. Amit összehadováltál a neutronokról annak semmi köze nincs a valósághoz. Sőt kezdem gyanítani, hogy azt sem tudod, hogy mi az a neutron pedig általános iskolai tananyag része.
#25
Egy állítás, bizonyítás vagy érv erőssége nem attól függ hogy:
-hány ember hisz benne
-mennyien hisznek benne
-hogy ki állítja
-hogy ki kritizálja
Bónusz: ha valóban igaza lenne, akkor a világon mindenki ismerné.
De ha már itt vagyunk, linkeld már be azt, amiről beszélsz.
Kérdező: "Keresztény teológia szerint megnyitotta a mennyország kapuját jézus a kereszthalálával?"
Igen ez így igaz, ugyanis az zárva volt az emberek előtt. Bezárult miután Ádám és Éva ki lettek tiltva. Addig a meghalt emberek a holtak birodalmában várakoztak egészen addig amíg Jézus megnem halt és nem járta meg Ő is a holtak birodalmát. Ugyanis ott is prédikálta az Isten Evangéliumát a holtaknak és az igazakat magával vitte a Mennybe. Akkor nyílt meg a Mennyei Paradicsom kapuja az igazak számára.
I.Pét.3;
18. Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, mint igaz a nem igazakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint;
19. A melyben elmenvén, a tömlöczben lévő lelkeknek is prédikált,
Ef.4;
8. Ezokáért mondja az Írás: Fölmenvén a magasságba foglyokat vitt fogva, és adott ajándékokat az embereknek.
9. (Az pedig, hogy fölment, mit jelentene mást, mint hogy előbb le is szállott a föld alsóbb részeire?
10. A ki leszállott vala, ugyanaz, a ki fel is ment, feljebb minden egeknél, hogy mindeneket betöltsön.)
1Pt 4,6. Mert azért hirdettetett az evangyéliom a holtaknak is, hogy megítéltessenek emberek szerint testben, de éljenek Isten szerint lélekben.
"Ja majd a magyar olvasatban nagy megmondó brancs majd lesöpri az oxfordi tudóst."
Kezdjük ezzel:
Aztán 8 milliárd oxfordi tudós nyilatkozta, hogy az amit állítasz nem igaz.
Látod milyen sok oxfordi tudósnak mondasz ellen? Viccet félretéve jössz itt azzal, hogy ellent mondunk egy Oxfordi tudósnak miközben te temérdek tudósnak mondasz ellen.
Arról nem is beszélve, hogy teljesen figyelmen kívül hagyod a rengeteg cáfolatot és bizonyítékot a hamisságáról ahogyan azt is, hogy a testből kiáramló sugárzás nem hagyhatott volna olyan képet.
De akkor lássuk miket is írsz.
"„Ilyen fizikai sugárzást a Földön nem ismerünk” (Beljakov).
Roberto Hedges az oxfordi radiokarbonos kormeghatározás vizsgálat egyik résztvevője (laborvezetője) állítja, hogy a leplet neutronkisülés érte."
Akkor most ismerjük vagy nem ismerjük?
"Ian Wilson összehasonlította a termonukleáris robbanáskor keletkezett nyomokat a lepellel. Szerinte a holttestet néhány másodpercig ismeretlen sugárfajta érhette."
"He graduated in Modern History"
Biztosan csinált ilyen vizsgálatokat.
"In 1972 he converted to Roman Catholicism.[1]"
Biztosan nem volt elfogult.
" "He is not taken seriously by any respected historian... Wilson has failed to provide any significant evidence from this mass of material to back his narrative. It seems to fail at every point. He provides no evidence that the Shroud existed in Jerusalem, no evidence that a burial shroud arrived in Edessa.""
Úgy látszik még a saját szakterületén sem tudott rendesen bizonyítékokkal szolgálni.
Tehát egy Keresztény (elfogult) történész aki még a saját szakterületén sem tudott megfelelő bizonyítékokat hozni.
"Mark Antonacci történész és Arthur Lind fizikus Részecskesugárzás a testből című tudományos cikkükben ismertetik kutatási eredményüket, mely szerint a lepel lenyomatát sugárzás okozta, ami a lepel által takart testből jött."
Ezt a sugárzást pedig direkt úgy fókuszálta a ....., hogy szép éles képet adjon ki. Még véletlenül sem működöt úgy mint a sugárzás amely esetben ha valamilyen képet is kapnánk az rettentően homályos masszákból állna.
"A lélek is anyag, jégszïv, egy neutronfelhő,"
"a neutron a lélek, mely halálunkkor elszakad a protontól és neutronfelhőt alkotva szétoszlik a világban."
1. Azt állítod, hogy a lélek egy neutronfelhő majd azt, hogy a neutronfelhő a halálunkkor jön létre. Tehát akkor a halálunkig nincsen lelkünk?
2. Képzeld a hallottak testéből nem hiányoznak a neutronok. Arról nem is beszélve, hogy már általános iskolában tanulják a gyerekek az atomok felépítését amiben nagy szerepet játszanak a neutronok. Az elméleted szerint pedig a halálkor a testet alkotó atomoknak szét kéne esniük.
"Krisztus esetében a neutronfelhö egyben maradt sőt vitte magával a protont. A testet. Ez Krisztus feltámadásának tudományos hipotézise."
Nem úgy volt, hogy a halálunkkor szakad el a neutron a protontól és akkor alkot egy neutron felhőt? Akkor hogy maradhatott egyben ha még nem is volt akkor neutron felhő?
"Minden egyes sejtünk neutrona felel az emlékezésért, "
Hát igen. Amikor próbálod felidézni a gyerekkori emlékedet akkor a bokádon lévő egyik bőr sejt egyik atomjának egyik neutronja valamilyen rejtélyes módon elküldi az információt a neuronjaidnak.
Bár ha neked úgyis máshol vannak az emlékeid, más mozgatja a tested akkor lehet neked nincsenek is neuronjaid. Ez sok mindent megmagyaráz.
"emiatt is vannak a halálközeli"
A halálközeli élményeknél sok esetben testen kívüli élményről számolnak be.
1. Ha a testet elhagynák a testet alkotó atomok neutronjai akkor a test szét esne.
2. Ha a testet elhagynák a neutronjai akkor az egy rendkívül jól mérhető jelenség lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!