Az antiteisták egy jelentős része miért gondolja, hogy igaz lesz egy hamis állítás, ha azt mint a verkli mondogatja, egyre hangosabban?
Ez engem a fundamentalista vallási fanatikusokra emlékeztet, akik szerint igazuk lesz, ha hangosabban kiabálnak.
Miért nem fogják fel például, hogy Jézus egy történelmi személy volt a történészek szerint, és semmi köze Hóruszhoz, sumer szövegekhez, meg Mithrászhoz?
Nekik is előrevezetőbb lenne, ha inkább tartható érvekkel állnának elő, és nem már megcáfolt érveket próbálnának mindenféle érv nélkül alátámasztani.
Miért jó nekik, hogy az objektív tudomány figyelembe vételével könnyen támadható érveket sorakoztatnak fel? Ezzel csak azt érik el, hogy nem fogják komolyan venni őket.
#11.
Mert hisznek benne. A hit nem tudás, emiatt nem várható el, hogy mindenki elfogadja. A hívők szerint nem egzakt tény, hogy Isten vagy bármilyen más természetfeletti létezik. Erről már Pascal is beszélt/írt.
Ellenben az antiteisták, önmeghatározásuk szerint a tudomány éllovasai és élharcosai részéről, azt hiszem jogos lenne az elvárás, hogy a tudományos álláspontot képviseljék teljes mértékben. A tudományos módszertan szerint pedig semmit nem mond önmagában egy állítás mindenféle bizonyíték nélkül. Márpedig az antiteisták sokszor nyíltan a tudomány által elfogadott dolgokat tagadják. Nagyon nevetséges, amikor a világ egyedüli fölvilágosult, intelligens csoportja még a saját állításaival ellentétesen cselekszik.
Vadászkutya legyek, ha te nem egy eszelős TROLL vagy!
Ennyi ökörséget összehozni nem ostobaság, nem műveltség, több azoknál:
MŰVÉSZET...
#14.
Tipikusan jellemző az antiteisták többségére: azt állítják, hogy tényeket és a tudományt képviselik, erre a tudománnyal sokszor ellentétes vagy épp nem alátámasztott kijelentéseket tesznek.
Mi, hívők, legalább beismerjük, hogy a hitünk hit és nem tudás.
"Mi, hívők, legalább beismerjük, hogy a hitünk hit és nem tudás."
Ez nem igaz. Sokan mondják, hogy ők tudják, beszélnek Istennel, stb.
Na én, pont ugyanezt kérdezem a hívőktől. Az egész vallás egy ellentmondásokkal teli zagyvaság, amit sokan azért hisznek el, mert képtelenek gondolkodni.
Ráadásul hozzám még senki sem kiabált, hogy higgy a tudományban (csak akkor amikor ő sem a tudományt terjeszetette, csak egy hamis hitet, pl. covid alatt), de olyan már többször, hogy a metrón ordítoztak a hívek, hogy higgy istenben.
#16.
A többség nem mondja. A többség elve "hívő"-ként hivatkozik magára, nem pedig valami extra dolog tudójaként, mint mondjuk az ezoterista áltudósok.
#17.
Akkor én ordítozom hozzád, hogy higgy a tudományban, amennyiben a saját világnézeted miatt elveted az objektív, világ tudósok kijelentéseit is, mint az internet néhány antiteistája.
Másrészt a tudományban nem hinni kell, mivel a tudomány tudás, ahogy a neve is mutatja. Amennyiben még nem biztos az igazvolt, de nem lehet cáfolni sem egyértelműen az állítást, annyiban hipotézis. A hívők többsége amúgy elfogadja a tudományt. Saját tapasztalataim alapján kb. annyi tudománytagadó hívő van, mint amennyi antiteista. Lásd: akik még mindig ragaszkodnak ahhoz, hogy Jézus nem létezett, úgy, hogy ateista tudósok tanítják a kereszténység korai történetében játszott szerepét. De ott vannak azok is, akik a vallás helyett áltudományokban keresnek maguknak biztos pontot.
Ahhoz képest hogy ellentmondásokkal teli az összes, még egy filozófus sem cáfolta meg hitelesen. Sőt, a legtöbb világvallás alapítói eleve filozófusok voltak maguk is. XD (Lásd: Buddha, Lao-ce, Konfúciusz, Jézus, Patandzsáli stb.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!