Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták miért szólalnak...

Az ateisták miért szólalnak meg máris ha valaki azt mondja, hogy " igen Betlehem, ahol a kis Jézus megszületett! " ? Mintha nagyon félnének tőle.

Figyelt kérdés
2023. okt. 16. 22:10
 1/3 Lucifer-666 ***** válasza:
2023. okt. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
93%

Ateista vagyok. Miért szólalnék meg, ha valaki ezt mondaná? Jézus tényleg Betlehemben született (lehet ténylegesen is, de a keresztények hite szerint mindenképpen).


Esetleg azt el tudom képzelni, hogy ha valaki rendszeresen ferdíti el a beszélgetést a vallás irányába, és erről már túl sokat is beszélgettünk az elmúlt időszakban (ráadásul hiábavalóan), akkor itt és most visszakanyarítanám arra a témára, amiről eddig szó volt, mielőtt a beszélgetés menete arra a sínre terelődne, amit végigjártunk már 20-szor, teljesen felesleges 21-edszer is elindul ezen az úton.


> Mintha nagyon félnének tőle.


Akkor nem érted az ateistákat. Egy ateistának meggyőződése, hogy Isten nem létezik. Egy ateista szerint Jézus egy történelmi személy volt, egy igencsak reform nézeteket valló tanító, akinek a történetét a hívek kiszínezték. (De van olyan ateista is, aki egyenesen Jézus létezését is kétségbe vonja.)


Hogy lehet félni valamitől, aminek a létezésében nem hiszel? Te ha jól sejtem keresztény vagy. Keresztényként gondolom nem hiszel Zeusz – mint isten – létezésében. Akkor hogy félhetnél Zeusztól? Számodra csak egy mese, vagy udvariasabban megfogalmazva egy mítosz. Egy ateista pontosan úgy nem hisz Istenben, vagy Jézus isteni természetében, Jézus feltámadásában, ahogy te nem hiszel Zeuszban.

2023. okt. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
61%

Nahát, olvastam már pont ilyen kérdéseket nem is oly rég.


Mindjárt megkérdezem a moderátorokat, hogy mit szólnak ehhez.

2023. okt. 17. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!