Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért csak a születendő...

Isten miért csak a születendő Jézus családjának szólt, hogy meneküljenek el betlehemből?

Figyelt kérdés

Elkezdtem olvasni a bibliát, és ez a kérdés azonnal megfogalmazódott bennem, amint elkezdtem olvasni az evangéliumokat.

Isten miért csak a születendő Jézus családjának szólt, hogy meneküljenek el betlehemből? Mivel mindenható, mindent tud/lát, nyilvánvaló hogy tudta előre, hogy Heródes meg fogja öletni a két év alatti gyerekeket, mégsem adta tudtára a többi családnak, hogy meneküljenek Józsefékkel együtt.

Csak én érzem ezt mérhetetlen igazságtalanságnak, kegyetlenségnek? Persze az is lehet hogy férreértem, ez esetben nagyon szívesen köszönök minden felvilágosítást/segítséget :)



2022. nov. 12. 15:40
1 2 3
 1/21 Demion ***** válasza:
45%
Nyugi, ha tovább olvasod látni fogod, hogy a többi evangéliumban szó sincs Egyiptomba menekülésről, sem gyerekmészárlásról. Nem is beszélve arról, hogy Heródes már Jézus születése előtt, Kr.e. 4-ben meghalt.
2022. nov. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
Azért az elég feltűnő lett volna, ha minden család eltűnik a városból, nem? :)
2022. nov. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
2-es. Ha feltűnő, ha nem, igazságtalan egy családot megmenteni, a többit pedig halálra ítélni, hagyni hogy lemészárolják a többi gyereket, kisbabát :)
2022. nov. 12. 17:54
 4/21 anonim ***** válasza:
38%

Valóban nagyon érdekes elgondolás. Hiszen amikor Egyiptomban végig járt a halál Angyala Isten meghagyta, hogy akik a bárány vérével megkenik az ajtó félfájukat ott nem halnak meg a gyermekek. Ebben az esetben is tehetett volna valami hasonlót az ISten.


Az is érdekes, hogy csak Maté Evangéliumában olvasunk erről. Most ez vagy igaz vagy nem.


Mt.2,13. Mikor pedig azok visszatérnek vala, ímé megjelenék az Úrnak angyala Józsefnek álomban, és monda: Kelj fel, vedd a gyermeket és annak anyját, és fuss Égyiptomba, és maradj ott, a míg én mondom néked; mert Heródes halálra fogja keresni a gyermeket.

Mt.2,14. Ő pedig fölkelvén, vevé a gyermeket és annak anyját éjjel, és Égyiptomba távozék.

Mt.2,15. És ott vala egész a Heródes haláláig, hogy beteljesedjék, a mit az Úr mondott a próféta által, a ki így szólt: Égyiptomból hívtam ki az én fiamat.

Mt.2,19. Mikor pedig Heródes meghalt, ímé az Úrnak angyala megjelenék álomban Józsefnek Égyiptomban.

20. Mondván: Kelj fel, vedd a gyermeket és annak anyját, és eredj az Izráel földére; mert meghaltak, a kik a gyermeket halálra keresik vala.

21. Ő pedig felkelvén, magához vevé a gyermeket és annak anyját, és elméne Izráel földére.

22. Mikor pedig hallá, hogy Júdeában Arkhelaus uralkodik, Heródesnek, az ő atyjának helyén, nem mert vala oda menni, hanem minthogy álomban meginteték, Galilea vidékeire tére.

23. És oda jutván, lakozék Názáret nevű városban, hogy beteljesedjék, a mit a próféták mondottak, hogy názáretinek fog neveztetni.


Ebből a szemszögből nézve valóban az jön le, hogy Isten hagyta sok ártatlan gyermek haljon meg. Noha erről egy prófétai szó is ismert volt.:


16. Ekkor Heródes látván, hogy a bölcsek megcsúfolták őt, szerfölött felháborodék, és kiküldvén, megölete Bethlehemben és annak egész környékén minden gyermeket, két esztendőstől és azon alól, az idő szerint, a melyet szorgalmasan tudakolt a bölcsektől.

17. Ekkor teljesedék be, a mit Jeremiás próféta mondott, a midőn így szólt:

18. Szó hallatszott Rámában: Sírás-rívás és sok keserves jajgatás. Rákhel siratta az ő fiait és nem akart megvigasztaltatni, mert nincsenek.

Jer. 31,15. Ezt mondja az Úr: Szó hallatszott Rámában, sírás és keserves jajgatás; Rákhel siratta az ő fiait, nem akart megvígasztaltatni az ő fiai felől, mert nincsenek.

2022. nov. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

#3

Isten nem ítélte halálra ezeket a gyerekeket.

2022. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

5-ös.

Valóban nem? Akkor mire ítélte őket? :)

2022. nov. 12. 19:15
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

#6

Semmire. Heródes ítélte őket halálra.

2022. nov. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen, de nem tudom elolvastad e a teljes kérdést. Isten mint mindenható, Jézus családján kívül szólhatott volna a többi családnak is, hogy tartsanak Józsefékkel, mert Heródes meg akarja ölni a gyerekeket. Akárhogy nézem, az itt leírt isten hagyott meghalni gyerekeket, pedig megakadályozhatta volna:)
2022. nov. 12. 19:23
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, teljesen nyilvánvaló a szándékod, rosszul leplezed :)
2022. nov. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Uramisten, gondolkozz már egy kicsit :D

Ha minden család kivonul, akkor Heródes felkerestette volna őket, és máshol nyírja ki a gyerekeket. Így viszont abban a hitben volt, hogy meghalt, akit meg akart ölni.

2022. nov. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!