Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért csak a születendő...

Isten miért csak a születendő Jézus családjának szólt, hogy meneküljenek el betlehemből?

Figyelt kérdés

Elkezdtem olvasni a bibliát, és ez a kérdés azonnal megfogalmazódott bennem, amint elkezdtem olvasni az evangéliumokat.

Isten miért csak a születendő Jézus családjának szólt, hogy meneküljenek el betlehemből? Mivel mindenható, mindent tud/lát, nyilvánvaló hogy tudta előre, hogy Heródes meg fogja öletni a két év alatti gyerekeket, mégsem adta tudtára a többi családnak, hogy meneküljenek Józsefékkel együtt.

Csak én érzem ezt mérhetetlen igazságtalanságnak, kegyetlenségnek? Persze az is lehet hogy férreértem, ez esetben nagyon szívesen köszönök minden felvilágosítást/segítséget :)



2022. nov. 12. 15:40
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

9-es. Szándékom az, hogy valaki elmagyarázza, hogy a szerető, kegyelmes isten miért intézte így, ahogy intézte, mert nekem nem áll össze :)

Természetesen nem azt mondom, hogy az isten ilyen zsarnok, barbár lenne, csupán azt, hogy ezek a részek betoldások a bibliába, hogy összekapcsolják a szerető, igaz szellemi istent a fizikai, a szenvedés világának létrehozójával :)

2022. nov. 12. 20:14
 12/21 anonim ***** válasza:
25%

Érdemes kommentárokat olvasni. Illetve erről a részről igehirdetést hallgatni a nagyoktól pl Cseri Kálmán vagy Sipos Ete Álmos. Ha az agnollal nincs gondod akkor Tim Kellert, vagy John Pipert, sőt R. C. Sproult is.


Azt ne felejtsd el, hogy a protestáns nézet szerint minden ember eleve bűnnel születik. Mindenki. Már az egész világ bűntől átitatott volt. Nincs olyan Isten szemében, hogy jó ember. Olyan ember van, aki megtért és nem tért meg. Teljesen lényegtelen hányéves. A bűnös ember büntetése a halál. Tehát az, hogy Isten a saját gyermekét itt megmenti, nem igazságtalan tett.


Viszont Jézus azt mondja, hogy engedjétek hozzám jönni a gyerekeket, mert övék a mennyország. Tehát feltételezésem szerint minden gyermek aki meghalt üdvözül.

Bár a szülőknek nagyon fájdalmas elveszíteni a gyermeküket, de -ha elfogadják Jézus tanításait- abban a hitben élhetnek, hogy a gyermekük nem halt meg. Ez némiképp elég erőforrást ad a mindennapokhoz.

2022. nov. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2022. nov. 13. 09:07
 14/21 anonim ***** válasza:
78%

12

"Azt ne felejtsd el, hogy a protestáns nézet szerint minden ember eleve bűnnel születik. Mindenki. [...] Teljesen lényegtelen hányéves. A bűnös ember büntetése a halál."


Hát, ez nagyon beteg gondolat.

2022. nov. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%

14. Miért?


Nem a cselekedeteink miatt kapunk jutalmat vagy büntetést. :)

2022. nov. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

15-ös.

Vagyis ezek szerint, teljesen mindegy, hogy valaki segít az embereknek, vagy éppen sorozatgyilkos? :)

2022. nov. 13. 13:42
 17/21 anonim ***** válasza:

Üdvösség szempontjából mind1.


De értelemszerűen ha valaki Istent követi és imádja, nem lesz sorozatgyilkos. ;)

2022. nov. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
17# inkvizíció
2022. nov. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

18


Azok akik embert ölnek Isten nevében, nem követik Isten tanítását.

Nem a kés tehet arról, hogy mire használják...


Amúgy az inkvizítorok gyakoroltak kegyelmet, míg az állami igazságszolgáltatás nem és sokkal keményebb volt. ...


Bár ez nem mentesíti az inkvizítorok tettét. Én és bátran merem mondani, hogy minden ma élő keresztény nevében elhatárolódunk az ő tettüktől.


Ha én a te nevedben ölök... nem te ölsz...

2022. nov. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 NTBS ***** válasza:
Rendkívül gyanús lett volna, ha teljes Izrael elmenekül.
2022. nov. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!