Akik a természettudományban hisznek és foglalkoznak vele ti elfogadjátok, hogy Jézus a szentlélektől fogant és feltámadt vagy kitalációnk tartjátok?
A természettudományban nem úgy "hisznek" az emberek, ahogy a szent lélekben. A villany nem azért gyullad fel, ha megnyomom a kapcsolót, mert erős a hitem, hanem azért, mert úgy működik a világ. Hogy a világ hogyan működik, arra vannak egészen jól használható modellek, melyekkel le lehet írni a világ működését.
A közös ezekben a modellekben, hogy olyan dolgokra épülnek, amik mérhetők. Tehát ez úgy működik, hogy megfigyelünk valamit, majd megpróbáljuk leírni, hogy hogyan viselkedik az adott valami.
Addig, amíg nem tudunk megfigyelni szent lelket vagy feltámadást, addig nincs miről beszélni.
Nem szavazok, mert én magam nem a természettudományokkal foglalkozom tudományos szinten, de van olyan közeli ismerősöm (nem is egy), aki hívő katolikus (tehát hisz a Krisztus feltámadásában és a Szentlélektől való fogantatásában is), és amúgy foglalkozásukat tekintve orvos, fizikus egyetemi tanár, illetve biológus.
A természettudomány egész más területtel foglalkozik, mint a teológia. Sem a transzcendens valóság léte nem zárja ki a földi érzékszervekkel mérhető, érzékelhető törvényszerűségeket, sem a természettudományok nem zárják ki a metafizikai létezést. A nevében is benne van, hogy meta-fizika, tehát a fizikán (természeten) túli.
A természettudomány nem hit kérdése, így nem is kell benne hinni. Ahhoz, hogy egy modellt ténynek fogadjanak el, át kell mennie a tudományos módszer szűrőjén, és még azután sem lesz belőle kőbe vésett igazság, mert ha az új kutatások felülírják, akkor elvetik, vagy módosítják a modellt.
A kereszténységet - egykori hívőként - már erősen kétségbe vonom, lényegében nem is hiszek benne. Jézusnak a Szentlélektől való fogantatása, és feltámadása szerintem inkább kitalált történet. Persze ettől függetlenül a kereszténységben vannak igaz dolgok.
Abban viszont hiszek, hogy ez a világ több, mint aminek látszik, és, hogy létezik valamilyen felsőbb hatalom.
"Jézusnak a Szentlélektől való fogantatása, és feltámadása szerintem inkább kitalált történet. "
Vagy az akkori ember az akkori hitrendszerével nem tudott más magyarázatot egy valós történésre.
"Akik a természettudományban hisznek"
A természettudományokba NEM hisznek, hanem tudnak!
#8
Igen, akkor is tudtak.
A görögök megpróbáltak logikus magyarázatokat találni a világra. Rá is jöttek, hogy minden atomokból épül fel. Azért nem lehet őket hibáztatni, mert arra nem jöttek rá, hogy az atomot tovább lehet bontani, hiszen az i.e. 5-4. században nem létezik a természettudomány. Ez a természetfilozófia kora, ahol Hellász sok felfedezést tett a világra vonatkozóan, szemben más népekkel, akik csak a mítoszaikkal magyarázták a világot, és azt sem tudták, mi fán terem.
9 természetesen így van. Viszont hinni kell benne, hogy nem tudunk mindent.
Én még azt tanultam, az elektron/proton/neutron már nem bontható. Aztán jöttek a qarkok, pozitronok stb.
Ha most nem hinnének benne, hogy van tovább, akkor megállunk a fejlődésben, és örülünk magunknak, hogy már mindent tudunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!