Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Pár kérdés az önmegtartóztatás...

Pár kérdés az önmegtartóztatásról? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Pár kérdésem lenne elsősorban párokhoz, akik hasonlóan gondolkoznak. Lassan 1 éve járunk a barátnőmmel és mind ketten vallásosak vagyunk. Eldöntöttük, hogy nem fekszünk még le egymással nagyon sokáig, de az is lehet, hogy a házasságig. Azt szeretném megkérdezni,

hogy vannak-e még hozzánk hasonló gondolkodású párok, és ők hogyan oldják ezt meg, vagy milyen tippjeik, trükkjeik vannak ennek elkerülése végett :) köszi


2010. okt. 12. 19:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
85%

Ne hallgass azokra,akik szerint a házasság előtt ki kell próbálni egymást! Elég itt olvasgatni a kérdéseket,hogy kiderüljön,nem jobb a párkapcsolat akkor sem,ha 6-8 évig éltek együtt a párok.

Csak ma divat,hogy a szex a legfontosabb az életben. Erre viszont nem lehet egy házasságot alapozni. A szex csak velejárója a házasságnak,és fontos is,de sokkal fontosabb,hogy megismerjétek egymás gondolkodását,elvárásait,ízlésvilágát, hogy szeressétek egymást,bízzatok egymásban,elviseljétek a másik hibáit,mert csak akkor tudtok együtt élni holtomiglan-holtodiglan.

3 évig jártam a feleségemmel,mielőtt összeházasodtunk,23 éves koromban. Vagy otthon ültünk beszélgetve,kettesben,vagy a családdal. Vagy elmentünk sétálni,moziba,hangversenyre stb. Elváláskor természetesen csókolóztunk,de ennél több nem történt. Egyikünk sem akarta. Hazaérve sem jutott soha eszembe masztizni. Uralkodtam magamon. Ezt fontosnak tartottam és tartom még ma is. Ha egy férfi nem tud,vagy nem akar uralkodni az ösztönein,az, ha a felesége terhes,vagy beteg,akkor sem tud önmagán uralkodni.

Ha két ember megérti egymást,nem önző,odafigyel a párjára,akkor az ágyban is odafigyelnek a másikra. Ez nagyobb biztosíték az összhangra,mint a sok tapasztalat.

A házasságunk sikeres, a szexuális életünk jó,van 3 gyönyörű gyerekünk. Ma is ugyanúgy szeretjük egymást,mint amikor összeházasodtunk.

27/F

2010. okt. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2010. okt. 12. 20:57
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia.


Ha még olvasod:én 2 évig udvaroltam a feleségemnek és most boldog házas vagyok évek óta.

Nekem segített ha arra gondoltam, hogy nem csak az én erkölcsi tisztaságomat sodrom veszélybe, hanem a menyasszonyomét is.

Márpedig neki nem akartam fájdalmat okozni azzal, hogy Isten előtt mint erkölcstelen személy álljon.

Sok imával és Isten áldásával biztosan sikerül tisztának megőrizni magatokat.

2010. okt. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!