Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit önmagában elég?

A hit önmagában elég?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy az emberek kijelentik: “hiszek az egy igaz istenben” de az életükön olykor semmit sem változtatva élik azt tovább.


Ha minden embert isten teremtett akkor miért ellensége ember az embernek? Miért nem tudjuk egymás vallását tiszteletben tartani? Vagy miért vágyakoznak tovább ritka és drága tárgyakra melyeknek sokszor a létrehozása is többezer ember életében okoznak szenvedést? Mint például a gyémánt bányászat vagy a kőolaj termelés. Vagy az arany… amiből minden szent tárgy készül.


Az a szem amely hisz Isten szeretetében miért nem néz szét magakörül? Alig esik szó arról, hogy a szelídségre kellene törekedni vagy az alázatra, együttérzésre vagy arról, hogy próbáljunk meg nem ártó életet élni. Csak azt hallani, hogy szeresd az istent vagy ez és ez lesz a bűntetésed és jajj neked!


Miközben a végtelenül bölcs tudja azt is, hogy mit miért teszel. Tudja, hogy milyen neveltetésed volt, milyen gondolatok terítik be az elmédet ami alapján azt hiszed a cselekedeted helyes lesz. Ezért nem is haragszik rád semmiért és továbbra is bízik benned. Miért bűntetne téged ha nem azért mert te vagy a lusta aki nem gondolkodik és te vagy a lusta aki azt hiszed elég a mennybemenetelhez annyi ha hiszel őbenne? Kényelmesebb az ördögre fogni, így gondolkodni nem kell. Szerintem az “ördög” ezért talál utat a szívbe és tudja a vallásos ember hülyének nézni a többit. Hiszen önmagát sem látja, nemhogy Istent vagy ördögöt aki még mélyebben lakozik a szívben.



2023. ápr. 12. 19:04
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
#20 igen én is így hallottam. Ezek a jócselekedetek mifélék? Muszáj nagy dolgoknak lenniük vagy kezdheti az ember mondjuk… önmagával is?
2023. ápr. 12. 21:11
 22/31 anonim ***** válasza:
Ez a protestáns tanítás.
2023. ápr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

#22 aha, és ők rossz emberek azért mert a Biblia útmutatásait tartják legfontosabbnak?


Nem említettem felekezetet szándékosan, azt szeretném ha bárki nyugodtan írhatna aki hisz Istenben.

2023. ápr. 12. 21:24
 24/31 anonim ***** válasza:

#21

Magaddal nem tudom milyen jót tudsz cselekedni, ezek inkább a felebarátok iránti cselekedetekre vonatkoznak. Természetesen sok van, de az alábbi egy jó összefoglaló:

[link]


Az irgalmasság testi és lelki cselekedetei kimondottan bibliából levezetett cselekedetek, de természetesen más dolgokat is lehet tenni.

2023. ápr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

21 "Ezek a jócselekedetek mifélék?"


Ez az első-mindennek az alapja:


Lk 3,16

Felele János mindeneknek, mondván: Én ugyan keresztellek titeket vízzel; de eljő, a ki nálamnál erősebb, a kinek nem vagyok méltó, hogy sarujának kötőjét megoldjam: az majd keresztel titeket Szent Lélekkel és tűzzel:


A kérdésedre ez a konkrét válasz. Enélkül bármit cselekszel semmit nem ér:


Jn 3,5

Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.

2023. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

25+ Erre mondja az Ige, hogy a hit cselekedetek nélkül halott.


Ezek a cselekedetek kellenek ahhoz, hogy megkapd az Élő Isten Szent Szellemét aki elvezet Téged minden igazságra és leleplezi a hazugság szellemét, a nagy hitetőt, aki népeket hitet el a hazugságával (Sátán).

2023. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

#25

Akkor az ősatyák elkárhoztak? Hiszen a szerint, amit írtál, igen.


Amúgy elárulnád, hogy milyen felekezetű vagy, esetleg titok?

2023. ápr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Bocsáss meg, amit kitöröltél nagyon is jó volt. Ezek olyan cselekedetek ami az egyént is fejlesztik mivel türelemre, helyes életvitelre, szorgalomra, összeszedettségre, eltökéltségre, szellemi erőre, szeretetre tanítanak. Vagy mondhatjuk úgy is, hogy fejlesztik ezeket.


Kicsit elvesztem mert egy nem vallásos hozzászóló sikeresen elterelte a téma lényegét. A téma központi lényege pedig a helyes életmód és látásmód szeretne még most is lenni. Erre beír valaki aki nem vallásos. Tehát ajka ezer szent igét tud de mégis rest helyesen cselekedni…

2023. ápr. 12. 21:47
 29/31 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon szeretném ha megértené a keresztények többsége, hogy a fizikai szenvedés amit a bányászokról írsz, nem függ össze avval a rossz dologgal hogy a gazdagok szent tárgyakat hoznak létre az aranyból.


Arra nem gondoltál hogy ha nem volna a bányászoknak munkájuk éhen haltak volna? Arra nem gondolsz hogy Krisztus óriásit szenvedett?


Szegények mindig lesznek, a szenvedés elhozhatja az alázatot, amiben csak egyetlen út marad a szenvedőnek, hinni Istrnben. Egy próbatétel az embernek.


Az egyik leggyakrabbal logika itt a gyakorin, hogy "az Isten miért hagyta szenvedni.." ha még így is van meg kell értenünk hogy lelkünk tovább él, testünket úgyis elvesztjük.

A fizikai szenvedés miért rossz akkor? Éppen ez váltja ki azt, amit kifogásolsz, az alázatot, szelídségt...na persze nem mindenkinél.


És az Istenhit éppen ezért is elegendő. Épp Krisztus a példa smit a keresztfán függve tanít nekünk. Ott sem hagyott fel Istenben vetett bizalmával. Lelkét nem törte meg a szenvedés. "Kezedbe ajánlom lelkemet" Ez az igazi Istenhit.


A hit ónmagában elég, mert Istenre bízom magam, aki mindennel ellát cserében.


Ezt kapta Mózes is, hogy népe mindennap mannát kapott, és vizet fakasztott Mózes nekik.


Erről beszél Kriszzus is, miért aggódtok mit esztek mibe öltözködtök, nem làtjátok hogy a madarakat mibe öltözteti minden nap eteti, és ti akik különbek vagytok a madaraknál, nem gondoljátok hogy nem gondoskodik rólatok?


Ha még valamely lelki testvérem jobban hisz mint én, nem látod-e rajta, hogy Isten megad neki minden szükségest?


Nem látod÷e hogy a nagy családok jobban élnek? bőséges jókedvvel élnek mint xy aki azt mondta minek ebbe a világba gyerek, nem tudom eltartani és szenvedni fogok?


A hit önmagában elég, amennyiben az egzisztenciára gondolunk. A hit ugyanis cselekedetekre serkent.

2023. ápr. 13. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
elég a hit
2023. ápr. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!