Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hit önmagában elég?

A hit önmagában elég?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy az emberek kijelentik: “hiszek az egy igaz istenben” de az életükön olykor semmit sem változtatva élik azt tovább.


Ha minden embert isten teremtett akkor miért ellensége ember az embernek? Miért nem tudjuk egymás vallását tiszteletben tartani? Vagy miért vágyakoznak tovább ritka és drága tárgyakra melyeknek sokszor a létrehozása is többezer ember életében okoznak szenvedést? Mint például a gyémánt bányászat vagy a kőolaj termelés. Vagy az arany… amiből minden szent tárgy készül.


Az a szem amely hisz Isten szeretetében miért nem néz szét magakörül? Alig esik szó arról, hogy a szelídségre kellene törekedni vagy az alázatra, együttérzésre vagy arról, hogy próbáljunk meg nem ártó életet élni. Csak azt hallani, hogy szeresd az istent vagy ez és ez lesz a bűntetésed és jajj neked!


Miközben a végtelenül bölcs tudja azt is, hogy mit miért teszel. Tudja, hogy milyen neveltetésed volt, milyen gondolatok terítik be az elmédet ami alapján azt hiszed a cselekedeted helyes lesz. Ezért nem is haragszik rád semmiért és továbbra is bízik benned. Miért bűntetne téged ha nem azért mert te vagy a lusta aki nem gondolkodik és te vagy a lusta aki azt hiszed elég a mennybemenetelhez annyi ha hiszel őbenne? Kényelmesebb az ördögre fogni, így gondolkodni nem kell. Szerintem az “ördög” ezért talál utat a szívbe és tudja a vallásos ember hülyének nézni a többit. Hiszen önmagát sem látja, nemhogy Istent vagy ördögöt aki még mélyebben lakozik a szívben.



2023. ápr. 12. 19:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
62%
A legtöbb ember nem gondolkodik egyáltalán, legyél büszke magadra, hogy Te igen és folytasd az elmélkedést. Akkor majd jönnek válaszok is.
2023. ápr. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:

Nagyon filozófikus, "elmélkedős"-nek próbálod mutatni magad. Csak hiányoznak az alapok amikből az elmélkedés valódi igaz célt ér-nálad.

Nem lenne jobb ha visszatérnél az origóra-és onnan indunál ujra? mert ez eddig amit itt leírtál az üres szakadékba vezet-de nem a megoldáshoz.


A visszaindulásba segítek egy cseppet:


"Miért nem tudjuk egymás vallását tiszteletben tartani?"


Mi köze a Világosságnak a sötétséghez? Mi az Igaz és mi a hamis, ami az igazság elferdítésére szolgál. A tévúthoz szolgál, hogy hosszútávon esélyed se legyen megtalálni az igazságot. Ezt kéne tisztelni? Tévedés.

A leleplezáés az egyetlen helyes út.

2023. ápr. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:

Elég ha csak magadat pallérozod, a többi embert csak békén kell hagyni.

"Ne ítélkezzetek, hogy fölöttetek se ítélkezzenek! Amilyen ítélettel ti ítélkeztek, olyannal fognak majd fölöttetek is ítélkezni. Amilyen mértékkel mértek, olyannal fognak majd nektek is visszamérni. Miért látod meg a szálkát embertársad szemében, amikor a magadéban a gerendát sem veszed észre? Hogy mondhatod embertársadnak, hogy hadd vegyem ki a szemedből a szálkát, amikor a magad szemében gerenda van? Képmutató! Előbb vedd ki a gerendát a saját szemedből, s akkor hozzáláthatsz ahhoz, hogy kivedd a szálkát embertársad szeméből!" (Máté 7.1-5)

2023. ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

#2 nem akarok filozófiukus lenni :D Erről az attitűdről beszélek. Most lenézel engem azért mert gondolkodok… pedig én nagyon is úgy érzem, hogy jószívvel gondolok istenre. Neked már megvan a megoldásod, fentebb állsz mint én mégis ellenszenv lakik a szívedben ami az ördögtől való. Szerintem az a mozdulat amit már az elején tettél azt mutatja, hogy a te szokásod az, hogy bizonyos színekben feltüntesd önmagad. Nade semmi baj…



A továbbiakban is szívesen várom azokat a hozzászólásokat akik kitudják fejteni a véleményüket a helyes gondolkodás, beszéd, cselekvés és életmód kérdésében, hogy olvasható legyen valami értelmes is ezen a platformon. Nem pedig csak a bibliából bemásolt idézetek hanem gondolatok olyan emberektől akik minden éber pillanatukban Jézus tanítását próbálják alkalmazni.

2023. ápr. 12. 19:51
 5/31 A kérdező kommentje:
#3 szerintem megtalálhatnánk a módját a közös elmélkedésnek anélkül is, hogy egymásban a hibát keresnénk. Szerintem nem konkretizáltam egyetlen vallási felekezetet sem, pusztán hibákat látok amikre Jézus tanítását senki sem próbálja meg gyógyírül eszközölni.
2023. ápr. 12. 19:55
 6/31 anonim ***** válasza:
0%

4 "Most lenézel engem azért mert gondolkodok"


A kényszerképzeteidet légyszíves ne rám próbáld testálni.


Ha lenéztelek volna, akkor nem segítettem volna neked az újra elindulásban.Hanem csak magadra hagytalak volna a téves útadon. Ha lenéztelek volna, de nem néztelek le, hanem szóltam, hogy nem hogy rátalálnál a jelenlegi utadon a valóságra, hanem még mélyebbre csúszol a hazugságban ha maradsz azon a ponton ahol most állsz.

2023. ápr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%

3 A téves Igehasználat, helytelen helyzetbeli alkalmazásában meg saját magadnak okoz kárt.


És még mindig segítek nektek és nem néztelek le benneteket egyetlen ezred pillanatig sem.Csak még mindig csak segítk az elindulásban.:)

2023. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
#6 akkor maradjunk annyiban, hogy én szelídebb hangvételű emberek körében mozgok úgyhogy az isten veled mesterem. Nálam az első feltétele annak, hogy elgondolkozzak valaki mondandóján az a stílus. A kényszerképzetes bolond fejemet aztat! 😂
2023. ápr. 12. 20:13
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

"A hit önmagában elég?"


Jakab.2-

19.

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20.

Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

21.

Avagy Ábrahám, a mi atyánk, nem cselekedetekből igazíttatott-é meg, felvivén Izsákot, az ő fiát az oltárra?

22.

Látod, hogy a hit együtt munkálkodott az ő cselekedeteivel, és a cselekedetekből lett teljessé a hit;

23.

És beteljesedett az Írás, a mely ezt mondja: Hitt pedig Ábrahám az Istennek, és tulajdoníttatott néki igazságul, és Isten barátjának neveztetett.

24.

Látjátok tehát, hogy cselekedetekből igazul meg az ember, és nem csupán hitből.

2023. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
#9 most ha én ezt elolvasom akkor gondolok valamit, ha más elolvassa az meg megint mást, te is megint mást. Nem tennéd meg inkább azt, hogy a saját gondolataidat fejted ki ahelyett, hogy másolsz mint a chatgpt?
2023. ápr. 12. 20:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!